خوب، بد، زشت فوتبالفارسي/ تورج عاطف
شماره خبر : 150491
سرجولئونه در سه گانه وسترن اسپاگتي خود فيلمي به نام خوب ، بد، زشت ساخت و بي گمان اگر علاقمند به فوتبال ايران و تلويزيون ميلي ما داشت شايد خوب و بد و زشت اين روزها فوتبال مارا مي ساخت. اما اين خوب، بد، زشت چيستند


خوب: بي اغراق علي دايي است . مردي که در مراسم افتتاحيه با ستارگان اسبق کويتي و عربستان سعودي گپ صميمي دارد ووقتي از او در مورد اين گفتگوها سوال مي شود خيلي صريح از فوتبال زشت سياسي سخن مي گويد . آقاي گل جهان از دوستي ها و نزديکي ها بجاي بهره برداري سياسي سخن مي راند و نشان مي دهد چرا او‌از خوبهاي فوتبال و ايران ما است.


بد: گزارشگر نه چندان منطقي بازي عراق و يمن است که نخست در زماني که عراقي ها عقب هستند چون يک تماشاچي تيفوسي و بي منطق براي آنها کري مي خواند ووقتي عراق مي برد خوشبختانه سکوت مي کند. اين گزارشگر نما ( عنواني که بايد در فرهنگستان فوتبالفارسي در کنار تماشاگر نما و ... استفاده کرد) در مورد بازي عربستان سعودي و کره شمالي آرزوي شکست و حذف تيمي را مي کند که در گروه ما نيست . تعصب مضحک اين گزارشگر نما رگه هايي از فرمايشي دستورهاي اتاق فرمان را نشان مي دهد که علي دايي قويا ان را با جدايي فوتبال از سياست چون جدايي سياست از بسياري از مقوله ها اذعان دارد .


زشت: بي شک علي انصاريان است. او که مي تواند چون خيلي ها در اين روزهاي تلويزيون لقب مجري نما( چون گزارشگر نما و تماشاگر نما) را صاحب شود و فرياد بي مبالاتي تصميم گيرندگان تلويزيون ميلي را رساتر کند که نمي دانند هنرپيشه هايي که در سينما هم اضافه هستند و هنر هفتم ما را به ناکجا آباد سخيف انديشي و بي خردي و اهمال و ...برده اند نمي توانند يک شبه مجري شوند با زشتي بي کران لهجه فارسي دري که زبان کهن ايرانيان است را به تمسخر مي کشد . او‌نمي داند مردمان افغان دوستي و پيوند عميقي با ما ايرانيان دارند  و اگر هم به زعم سواد اندک ايشان ندارند توهين به زبان و لهجه و هويت و مذهب  يک ملت زشت ترين کاري است که در يک دستگاه فرهنگي و يک رسانه انجام مي گيرد . اين در حالي است که اين رفيق و گزارشگر واقعي افغاني حقيقت تلخي را گفت که هيچکس نمي تواند منکر آن شود . انصاريان در تلويزيون بي در و پيکر ما مجري و بي گمان زشت ترين از بعد اخلاقي است.


يادمان رفته است نيک رفتاري و نيک پنداري و نيک گفتاري از  آموزه هاي اصيل فرهنگ ما بود که متاسفانه بسيار در اين روزها کمرنگ است

ارسال در: چهارشنبه 19 دي ساعت 23:14 (1397/10/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن