کاشيما 2 - پرسپوليس 0؛ آخرين اميدواري در آزادي
شماره خبر : 148984
نماينده ژاپن با نمايشي موفق در نيمه دوم جدال با پرسپوليس به دو گل رسيد تا اندوخته‌اي مناسب براي بازي برگشت در تهران نصيب خود کند.

شاگردان برانکو که در نيمه اول ديدار مقابل کاشيما آنتلرز فرصت هاي مناسبي نصيب خود کرده بودند، در نيمه دوم بازي را با دو گلي که سوزوکي و سرجينيو به ثمر رساندند واگذار کردند تا اکنون براي بازي برگشت شرايط سختي پيش رو داشته باشند.


سيامک نعمتي نيز در ثانيه‌هاي پاياني در صحنه درگيري با بازيکن کاشيما کارت زرد دوم را دريافت کرد تا از زمين اخراج شود و کار براي سرخ‌هاي تهراني در بازي برگشت سخت‌تر شود. اکنون همه نگاه‌ها به بازي برگشت در استاديوم آزادي دوخته شده است تا شاگردان برانکو براي بازي برگشت به دنبال جبران اين دو گل باشند.


با گزارش لحظه به لحظه اين ديدار و حواشي آن خبرنگار و عکاس ورزش سه را در استاديوم کاشيما ساکر ژاپن همراهي کنيد.


استاديوم: کاشيما ساکر                   تماشاگر: حدود 35 هزار نفر


داور:  مانينگ                               

 

 


کاشيما آنتلرز:

 

 

 • سون تائه کئون
 • گن شوجي
 • سئونگ هيونگ جونگ
 • شوتو ياماموتو
 • دايگو نيشي
 • ‌شوما داي ( 80 ريوتا ناگاکي)
 • لياندرو سيلوا
 • کنتو ميسائو
 • هيروکي آبه ( 68 کوکي آنزاي)
 • يوما سوزوکي
 • سرجينيو ( 90 تاکشي کاناموري)

 

 

سرمربي: گو اوي وا

 


پرسپوليس:

 

 

 • عليرضا بيرانوند
 • سيدجلال حسيني
 • محمد انصاري
 • شجاع خليل زاده
 • شايان مصلح
 • کمال کاميابي نيا
 • احمد نوراللهي( 72 اميد عاليشاه)
 • بشار رسن
 • علي عليپور
 • گادوين منشا
 • سيامک نعمتي

 

 

سرمربي: برانکو ايوانکوويچ

 

 

 

 

اخطار:

 

هيروکي آبه (9) از کاشيما

سيامک نعمتي (62) از پرسپوليس

شجاع خليل زاده (72) از پرسپوليس

 

 

کارت قرمز:

 

سيامک نعمتي (92) از پرسپوليس

 

 

 

 

بازيکن برتر


سرجينيو ستاره برزيلي کاشيما آنتلرز علاوه بر گلي که به ثبت رساند، توانست به خوبي خط دفاعي پرسپوليس را مورد هدف قرار داده و آنها را تحت تاثير نمايش خود قرار دهد. اين ستاره برزيلي که اميد اول کاشيما در اين جدال محسوب مي‌شد به خوبي تفاوت کلاسي خود را در اين بازي و در صحنه گل به اجرا گذاشت و با يک ضربه فني دروازه بيرانوند را براي دومين بار گشود و تيمش را بيش از پيش براي قهرماني در اين رقابت‌ها اميدوار کرد. سرجينيو مسلما در بازي برگشت نيز ستاره خطرناک حريف و خصوصا در ضدحملات محسوب خواهد شد و خط دفاعي پرسپوليس در آزادي نيز کار سختي مقابل او پيش رو خواهند داشت.

 

 

 

شرح گل‌ها:

 

کاشيما آنتلرز 1 پرسپوليس 0: ( لئو سيلوا، دقيقه 58): حرکت ترکيبي بازيکنان کاشيما با رهبري لياندرو سيلوا و ضربه تمام کننده اين بازيکن از پشت محوطه جريمه دروازه بيرانوند را باز کرد.

 

کاشيما آنتلرز 2 پرسپوليس 0: ( سرجينيو، دقيقه 70): هجوم همه جانبه بازيکنان کاشيما براي دستيابي به گل دوم در محوطه جريمه موقعيت ايده آلي را نصيب سرجينيو کرد تا او با ضربه از شش قدم بار ديگر بيرانوند را ناکام بگذارد.

 

 

 

شرح نيمه اول


پرسپوليس برخلاف تصور در نيمه اول و در دقايق ابتدايي توانست مالکيت توپ را از آن خود کند و در همان دقايق ابتدايي نيز دو فرصت ايده آل گلزني نصيب خود ديد. آنها که با ترکيبي ايده آل به ميدان رفته بودند، توانستند بي توجه به جو شکل گرفته در استاديوم کاشيما ساکر حريف را تحت تاثير قرار دهند و توسط علي عليپور و احمد نوراللهي دو بار دروازه حريف را در آستانه باز شدن قرار دهند.


کاشيما آنتلرز براي اينکه نبض بازي را در اختيار بگيرد تا اواسط نيمه اول انتظار کشيد و جدي ترين موقعيت اين تيم نيز توسط سوزوکي در دو مرحله شکل گرفت. ابتدا اين مهاجم زهردار بدون اينکه توسط مدافع پرسپوليس تحت فشار قرار گيرد در محوطه جريمه با چرخشي به سمت دروازه ضربه اش را نواخت که با اختلاف راهي اوت شد و در مرحله بعدي نيز پشت مدافعان سفيدپوش صاحب موقعيت شد که اينبار تکل شجاعانه خليل زاده مانع از دستيابي او به گل شد.


اين نيمه در نهايت با تساوي بدون گل خاتمه يافت و بايد ديد برانکو ايوانکوويچ و گو اوي وا براي 45 دقيقه باقي مانده چه تفکراتي در ذهن خواهند داشت.

 

 

 

شرح نيمه دوم


در شرايطي که پرسپوليس در نيمه اول بازي برابري را مقابل حريف خود به نمايش گذاشته بود، در نيمه دوم و روي دو غافلگيري دروازه خود را باز شده ديد.


پرسپوليسي ها در نيمه دوم بازي پر اشتباهي به اجرا گذاشتند و پاس‌هاي بي هدف و حرکات آنها باعث شد تا برنامه براي دستيابي به نتيجه لازم در ژاپن کسب نشود. سوزوکي و سرجينيو که به عنوان ستاره‌هاي خطرناک کاشيما آنتلرز محسوب مي‌شدند در اين بازي نيز ماموريت خود را به سرانجام رساندند و توانستند دو گل را به نام خود کنند.


اکنون پرسپوليس اميدوار به بازي برگشت در تهران است تا بتواند اين دو گل را مقابل هوادارانش جبران کند. هرچند اخراج سيامک نعمتي باعث شد تا شرايط براي بازي برگشت نيز براي برانکو ايوانکوويچ سخت تصور شود.

 

 

 

 

خلاصه بازي کاشيما آنتلرز - پرسپوليس

 

لحظات حساس:

 

 • دقيقه 1: داور چيني با سوت آغاز بازي و شروع بازي توسط بازيکنان کاشيما آنتلرز فينال ليگ قهرمانان را آغاز کرد.

 

 • دقيقه 4: ارسال بشار رسن توپ خوبي را نصيب علي عليپور کرد که ضربه اين بازيکن در شش قدم با برخورد به سر بازيکن کاشيما راهي کرنر شد. اين در حالي بود که بازيکنان پرسپوليس اعتقاد به خطاي پنالتي داشتند اما در تصاوير آهسته مشخص بود که توپ به سر جون سئون کيون خورده است.

 

 

 • دقيقه 6: ضربه ايستگاهي براي پرسپوليس و ضربه ديدني احمد نوراللهي از سمت چپ چسبيده به محوطه جريمه با واکنش دروازه بان کاشيما راهي کرنر شد.

 

 • دقايق 1 تا 6: پرسپوليس توانسته مالکيت توپ را در اختيار بگيرد و تا اين لحظه دو موقعيت مناسب نيز توسط علي عليپور و احمد نوراللهي نصيب خود کرده است که با دخالت مدافع و دروازه بان از دست رفته است.

 

 • دقيقه 11: بشار رسن در فراري ديدني به دنبال نزديک شدن به محوطه جريمه بود که خطاي آوه او را متوقف کرد و داور با يک کارت زرد اين بازيکن  کاشيما را جريمه کرد.

 

 • دقيقه 17: حرکت بازيکن ژاپني در آستانه ارسال از سمت چپ با تکل شايان مصلح يک کرنر نصيب کاشيما کرد که ارسال اين ضربه هم با کرنر ديگري از سمت مخالف براي کاشيما همراه شد.

 

 • دقيقه 25: خطرناک ترين موقعيت براي کاشيما توسط سوزوکي شکل گرفت و اين بازيکن بعد از دريافت توپ در محوطه جريمه و چرخشي مناسب ضربه خطرناکش را با اختلاف کمي از تير مخالف راهي اوت کرد.

 

 • دقيقه 31: سوزوکي پشت مدافعان پرسپوليس صاحب موقعيت شد و در موقعيت شوتزني ضربه اش در محوطه جريمه توسط شجاع خليل زاده دفع شد تا کاشيما از دستيابي به گل محروم بماند.

 

 • دقيقه 36: گادوين منشا در شرايطي که در سمت راست مي توانست نعمتي را صاحب موقعيت بهتري کند، ضربه خود به سمت دروازه را نواخت که توپ به راحتي در اختيار دروازه بان کاشيما آنتلرز قرار گرفت.

 

 • دقيقه 47: ارسال از سمت راست با حرکت هيروکي آوه و موقعيت مناسبي که نصيب سيلوا شد و ضربه اين بازيکن نفسگير از بالاي دروازه راهي اوت شد.

 

 • دقيقه 60: حرکت سوزوکي از سمت چپ و ضربه سرجينيو به گل دوم کاشيما تبديل شد اما داور اين ضربه را به دليل آفسايد سوزوکي رد کرد و توپ در اختيار بيرانوند قرار گرفت.

 

 • دقيقه 62: حرکت از سمت چپ با رهبري بشار رسن و ارسال اين بازيکن با اشتباه مدافعان کاشيما تنها يک کرنر نصيب پرسپوليس کرد

 

 • دقيقه 66: ارسال از سمت راست پرسپوليس با ضربه سر علي عليپور با مهار دروازه بان کاشيما همراه شد تا موقعيت پرسپوليس از دست برود.

 

 

 

مسير صعود به فينال:


کاشيما آنتلرز


تيم ژاپني که در گروه هشت ليگ قهرمانان آسيا در کنار سوون سامسونگ کره جنوبي، اف سي سيدني استراليا، شانگهاي شنهوا چين، قرار گرفته بود، با 9 امتياز و بعنوان تيم دوم بعد از سوون سامسونگ به مرحله بعدي صعود کرد. آنها در مرحله يک هشتم شانگهاي اس آي پي چي را در مجموع دو بازي با نتيجه 4-3 شکست دادند. در مرحله يک چهارم نيز با نتيجه 5-0 مقابل تيانجين کوانجين چين را شکست دادند. در مرحله نيمه نهايي نيز بار ديگر برابر سوون سامسونگ قرار گرفتند و در حالي در بازي رفت و در ژاپن با نتيجه 3 بر 2 به برتري رسيده بودند در کره جنوبي نيز با تساوي 3-3 جواز صعود به فينال را به دست آوردند.


پرسپوليس


شاگردان برانکو ايوانکوويچ در گروه سوم و در کنار تيم‌هاي السد قطر، نسف قارشي ازبکستان و الوصل امارات با 13 امتياز به عنوان صدرنشين به مرحله بعدي راه يافتند. در مرحله يک هشتم آنها در دو بازي مقابل الجزيره امارات با نتيجه 4-4 و با توجه به گل زده در خانه حريف راهي مرحله بعدي شدند. در مرحله يک چهارم با شکست يک بر صفر مقابل الدحيل قطر، در خانه توانستند با برتري 3 بر 1 راهي مرحله نيمه نهايي شوند. آنها بار ديگر برابر السد قطر قرار گرفتند و با برتري يک بر صفر در دوحه و تساوي يک بر يک در تهران راهي فينال شده‌اند.

 

 

 

نکات ويژه:


عليرضا بيرانوند با شش کلين شيت در صدر جدول آماري ليگ قهرمانان آسيا قرار دارد.


علي عليپور با 5 گل زده برترين گلزن پرسپوليس قرار دارد و در تيم کاشيما نيز سرجينيو با 4 گل برترين گلزن محسوب مي‌شود.


سون تائه کئون دروازه بان کره‌اي کاشيما تاکنون دو عنوان قهرماني ليگ قهرمانان آسيا را نصيب خود کرده است.


کاشيما در سه بازي اخير خانگي خود در ليگ قهرمانان آسيا به برتري دست يافته است.


پرسپوليس در شش بازي خارج از خانه اين فصل ليگ قهرمانان سه شکست، دو برد و يک تساوي به ثبت رسانده است.


زيکو، رييس افتخاري باشگاه کاشيما پيش از اين سه بار مقابل برانکو ايوانکوويچ در قالب سرمربي تيم ملي ژاپن قرار گرفته که حاصل آن يک برد، يک باخت و يک تساوي بوده است.


برانکو ايوانکوويچ بعد از اينکه با تيم ملي ايران يک بار به يوکوهاما ژاپن آمد اکنون براي دومين بار به اين کشور رفته تا شکست سال 2005 را جبران کند.


کاشيما آنتلرز با 23 گل زده بهترين خط حمله اين دوره از ليگ قهرمانان آسيا را نصيب خود کرده و پرسپوليس تا اين مرحله 17 گل زده از خود به جا گذاشته است.


دومين فينال ايراني – ژاپني ليگ قهرمانان آسيا بعد از 11 سال در حال برگزاري است و آخرين بار تيم‌هاي سپاهان و اوراواردز روبروي يکديگر قرار گرفتند که نماينده ژاپن در مجموع دو بازي به برتري سه بر يک دست يافته بود.


پرسپوليس پنجمين بازي نمايندگان ايراني در تاريخ ليگ قهرمانان آسيا را مقابل نمايندگان ژاپن به انجام مي رساند، در چهار ديدار قبلي هيچ بردي به نمايندگان ايران نرسيده بود.


کاشيما آنتلرز چهارمين حضور تيم هاي ژاپني در فينال ليگ قهرمانان را رقم مي زند، آنها هر سه بازي قبلي را با برد پشت سر گذاشته اند. در سوي مقابل پيش از پرسپوليس دو تيم ايراني ديگر در فينال ناکام بوده اند.‌(سپاهان و ذوب آهن)


شجاع خليل زاده در جدول برترين مدافعان اين فصل ليگ قهرمانان آسيا در رده دوم قرار دارد و اين شانس را خواهد داشت تا با نمايشي موفق در اين دو بازي خود را به صدر اين جدول برساند.


بغداد بونجاح با 13 گل زده و با فاصله زيادي نسبت به ديگر مدعيان در صدر جدول گلزنان قرار دارد و بعيد است عليپور با اختلاف هشت گله و سرجينيو با 4 گل زده خود را به اين مهاجم الجزايري السد برسانند.


سيدجلال حسيني با توجه به نيمکت نشيني اوگاساوارا با 36 سال سن مسن ترين اين ديدار محسوب مي‌شود. بازيکن ژاپني 39 ساله است.


از بين بازيکنان هر دو تيم عليرضا بيرانوند فقط موفق شده عنوان برترين بازيکن هفته ليگ قهرمانان آسيا را به خود اختصاص دهد.


کاشيما آنتلرز در ساعت 9:30 صبح به وقت ايران چهارمين مسابقه خود در اين فصل را انجام مي دهد که دو باخت و يک پيروزي نصيب خود کرده است.

 

 

حواشي بازي:

 

* در دقيقه 22 يکي از طرفداران پرسپوليس از جايگاه اين تيم به سبک جيمي جامپ به داخل زمين رفت که توسط ماموران و ناظران بازي دستگير و به بيرون از زمين منتقل شد.

 

 

ارسال در: شنبه 12 آبان ساعت 11:36 (1397/8/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن