چمنيان: آن تماشاگران نامناسب مرد بودند
شماره خبر : 148421
ديروز مصاحبه اي از عباس چمنيان منتشر شد که در آن علت ناکامي تيم ملي نوجوانان حضور تماشاگران با پوشش نامناسب در استاديوم محل برگزاري مسابقه برشمرده شد! اين در حالي است که سرمربي تيم ملي نوجوانان مي گويد اصلا منظورش اين نبوده است.

عباس چمنيان در اين باره به خبرنگار "روزنامه نود"، مي‌گويد: زماني که بازيکنان آماده مي شدند که براي گرم کردن وارد استاديوم شوند با انبوه تماشاگران روي سکوها مواجه شدند. 10 هزار نفر که پيش از بازي يکصدا تيم ملي اندونزي را تشويق مي کردند و اين تشويق تا لحظه سوت زدن داور ادامه داشت. برخي از اين تماشاگران هم لباس بالا تنه نداشتند. اين که برخي از روزنامه ها و سايت ها تحليل کردند که اين تماشاگران زن بودند و پوشش نامناسب باعث شکست ايران شده بود و اين تحليل را مورد تمسخر گرفتند اصلا درست نيست. اولا که اين تماشاگران مرد بودند. اندونزي کشور مسلمان است و اجازه نمي دهد تماشاگر زن با اين پوشش در استاديوم حاضر شود. منظورم اين بود که اين حضور 10 هزار نفره بازيکنان ما را تحت تاثير قرار داد و پيش از شروع بازي براي آنها استرس ايجاد کرد. طبيعي هم بود. تنها کاري که از دست من بر مي آمد اين بود که براي بازيکنان صحبت کنم تا از استرس از آنها دور شود. استرس يک مسئله دروني است و بازيکن آن را تجربه مي کند و در آن لحظه خيلي از دست من کار برنمي آمد. بازيکنان ما بيشترين حضور تماشاگري که تجربه کرده بودند در بازي با چين بود که نزديک به 1000 نفر در استاديوم بودند. از سويي تماشاگران چيني تنها در زمان ايجاد حمله سر و صدا مي کنند اما تماشاگران اندونزي از شروع بازي تا آخر لحظه اي آرام و قرار نداشتند.

سرمربي تيم ملي نوجوانان ادامه داد: اصلا و ابدا منظورم اين نيست که تماشاگران عامل باخت ما بودند. ما در بازي با اندونزي شايسته برد نبوديم. اين را بر اساس داده هاي کنفدراسيون فوتبال مي گويم. براي هر بازي 17 صفحه آناليز در اختيار ما قرار گرفت. بر اين اساس ما در بازي با هند بايد با اختلاف 3 گل پيروز مي شديم. متاسفانه توپ ما به تير دروازه خورد و حتي از روي نقطه پنالتي هم نتوانستيم به گل برسيم. حتما تيم از نظر فني ايراداتي داشت. در غير اينصورت ما نبايد به اندونزي مي باختيم.


ما ايرادات را در بازي با اندونزي ديديم و در بازي با هند و حتي ويتنام حتي تغييراتي در شرايط بازي ايجاد کرديم که اين موجب شد در بازي با هند به نسبت بازي با اندونزي و در بازي با ويتنام به نسبت ديدار با هند بهتر شويم.


يکي از دلايل ناکامي هم شرايط آب و هوايي محل برگزاري بازي بود. ما نتوانستيم پيش از بازي ها شبيه سازي کنيم. در داخل اين امکان براي ما وجود نداشت. اگر به کيش مي رفتيم آب و هوا گرم بود و شايد بهتر بود که به کشوري چون ايتاليا سفر مي کرديم که مشکلات ارزي اين اجازه را به ما نمي داد. بعضي از تحليل ها اين طور است که مي گويند تيم از نظر بدني مشکل داشت که اصلا اين طور نبود. در بازي با اندونزي 17 بار بازي از سوي بازيکنان تيم حريف به خاطر گرفتگي عضله بازيکنان متوقف شد در حالي که شايد 8 بار آن تمارض بود اما 9 صحنه ديگر بازي با دليل واقعي متوقف شد. حتي سه تعويض تيم حريف هم بر همين اساس بود. بنابراين نمي توان مشکل بدني را عامل ناکامي تيم ملي نوجوانان در جام ملتها بر شمرد. اين مشکل براي عراق قهرمان دوره قبل هم وجود داشت. آنها به زحمت افغانستان را با نتيجه دو بر يک بردند ولي در نهايت حذف شدند. اين طور مي خواهيم بگويم شرايط آب و هوايي کشور ميزبان به ضرر کشورهاي غرب آسيا بود.

 

 

عباس چمنيان حرف هايش را اين چنين ادامه داد: مربي اي هستم که در زمان موفقيت مغرور نمي شوم و مي گويم در اين برهه از زمان بايد اشکالات تيم را ديد و از سويي وقتي ناکام مي شوم اينقدر مايوس نخواهم شد که نقاط قوت تيم را نبينم. زماني که ما در جام ملت ها نايب قهرمان شديم و در جام جهاني هم به جمع 8 تيم برتر بازي ها پيوستيم به فدراسيون فوتبال پيشنهاد داديم سمينار با حضور مربيان صاحب نام برگزار شود و در اين سمينار در خصوص اشکالات تيم ما صحبت شود. من شک نداشتم تيم با وجود کسب نايب قهرماني در جام ملت ها و حتي حضور در جمع 8 تيم برتر جهان اشکالاتي دارد اما اين سمينار برگزار نشد. الان هم پيشنهاد من اين است به جاي نقدهايي که هيچ کمکي نمي تواند به تيم ملي بکند نشستي را برگزار کنيم و در اين نشست ها ابتدا داده هاي کنفدراسيون فوتبال آسيا که براي هر بازي 17 صفحه است، مورد واکاوي قرار گيرد و بعد تيم ملي نوجوانان را نقد کنيم و من حتما از نقطه نظرات فني استفاده خواهم کرد.

 

ما پيش از حضور در جام ملت ها 11 بازي دوستانه داشتيم که تنها سه بازي در تورنمنت بود. ما نياز داشتيم در تورنمنت هاي بيشتري حاضر شويم تا شبيه سازي شود. برنامه ما اين بود در تورنمنت قزاقستان که 8 تيم حضور داشتند حاضر شويم که سفرما به دليل مشکلات ارزي انجام نشد. حضور در اين تورنمنت خيلي به ما کمک مي کرد. چون بازي هاي جام ملت ها در مرحله گروهي شبيه تورنمنت است و تيم بعد از برگزاري سه بازي سرنوشت خود را پيدا خواهد کرد.


سرمربي تيم ملي نوجوانان در مورد احتمال تباني در بازي اندونزي و هند گفت: من فيلم اين بازي را دوبار نگاه کردم. اين دو تيم اصلا تلاشي براي ارايه بازي جوانمردانه نداشتند اما من نمي توانم به صراحت بگويم اين دو تيم تباني کردند. در جام جهاني تيم ما بعد از شکست تيم ملي آلمان در مصاف با کاستاريکا هم با همه قوا حاضر شد و کاستاريکا را شکست داد. در حالي که ما مي توانستيم در اين بازي با تيم دوم حاضر شويم. اصلا نمي خواستيم جفايي در حق تيمي داشته باشيم.


عباس چمنيان در مورد آينده کاري خود گفت: من دو ماه ديگر با فدراسيون فوتبال قرارداد دارم. طبيعتا آن چيزي که به ما قوت قلب مي دهد بازيکناني هستند که انتخاب شده اند و در ادامه جذب تيم هاي دسته اولي و ليگ برتري مي شوند. اين نشان مي دهد که ما راه خود را درست انتخاب کرده ايم و در پرورش بازيکن مسير درستي را پيش گرفته ايم.


علاقمند هستم باز هم در اين رده سني کار کنم و هم چنان در تيم ملي باشم. اما حق انتخاب با فدراسيون فوتبال است و اين فدراسيون فوتبال است که تصميم مي گيرد حضور ما مي تواند در تيم ملي موثر باشد يا نه.

ارسال در: سه شنبه 10 مهر ساعت 18:35 (1397/7/10)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن