روياي شيرين / تورج عاطف
شماره خبر : 145413
سايت رسمي روزنامه نود
فينال ليگ قهرمانان فصل 1999-1998 بود. بايرن مونيخ از منچستر يونايتد  با يک گل جلو بوده و بسياري از طرفداران بايرن مونيخ قهرماني را از آن تيم خود مي دانستند و ايرانياني  که بايرن مونيخي هم  نبودند منتظر تعويض هميشگي بوده که علي دائي بجاي کارستن يانکر به زمين بيايد تا اين قهرماني با افتخار حضور اولين ايراني در فينال  اروپائي رنگ و بوي ديگري گيرد اما در عرض سه دقيقه کام  طرفداران هر دو عقيده  تلخ شد . 
حضور بازيکنان ايراني در سطح اول فوتبال دنيا همواره از آرزوهاي ديرينه فوتبالدوستان بوده است.  پس از اولين حضور ايران در جام جهاني 1978  اين رويا واقعي تر شده وقتي از تيم ملي کشورمان ايرج دانائي فر و آندرانيک اسکندريان  به تيم منتخب دنيا  دعوت شدند تا در مقابل کاسموس نيويورک  بازي خداحافظي پله را برگزار کنند .
 اين بازي باعث شد که اسکندريان به کاسموس پر ستاره آن سالها  با  حضوربکن بائر و نيسکنس و... بپيوندند. اتفاق خوشايند ديگر علاقه منچستر يونايند براي عقد قرار داد با ناصر حجازي بود که  اتفاقهاي انقلاب مانع از آن شد.
 سالها طول کشيد که بار ديگر اين اميد در دل فوتبالدوستان ايراني زنده شد که نماينده ايران در بين  بزرگان فوتبال باشند وقتي که علي دائي و مهدوي کيا  به تيمهاي بايرن مونيخ و هامبورگ پيوستند و  کسي باور نمي کرد علي دائي  همان پيراهني را بپوشد که روزگاري بکن بائر و گرد مولر و... مي پوشيدند و يا مهدوي کيا در همان جائي به ميدن رود که روزگاري مرداني چون  اووه زيلر و مانفرد کالتز و هروس هروبش و کوين کيگان در آن بازي کرده و ارنست هاپل  فقيد  زماني در آن مربيگري کرده بود .
 پس از آن بسياري از ستارگان ما  به تيمهاي بزرگ رفتند خداداد عزيزي به کلن و  وحيد هاشميان و علي کريمي به بايرن مونيخ و مهدي پاشازاده بايرلورکوزن و
تيموريان به فولام ونکونام به اوساسونا و رحمان رضائي به پروجا و مسينا و ليورنو و... اما در سالهاي اخير کمتر بازيکن را به خاطر داريم که در تيمهاي بزرگ اروپائي بازي کرده باشد.
سال گذشته شايعاتي مبني بر علاقه ليورپول به استخدام سردار آزمون شنيديم همان طوري که  صحبت ازعلاقه آرسنال به سامان قدوس بوداما به نظر مي رسد که آرزوي  ديرينه را عليرضا جهانبخش براي ما محقق سازد.
امسال جهانبخش   در ليگ فوتبال هلند 15 گل زده و 11  پاس گل داده است . در  دنياي شايعات عنوان مي شود که مقصد بعدي جهانبخش ناپولي تيم مشهور  ايتاليا است  و اين چه روياي شيريني است که پيراهن آبي که روزگاري بر تن  ديگه مارادونا و کار کا وايگواين ... بوده است  را برتن جهانبخش هم ديده و يک ايراني  را سال بعد در ليگ قهرمانان اروپا مشاهده کنيم. به انتظار  اين روياي  شيرين مدتها است نشسته ايم.@navaddaily

ارسال در: يکشنبه 26 فروردين ساعت 00:20 (1397/1/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن