90/ برانکو پلان دوم نداشت
شماره خبر : 137842
بازي با السد برخلاف آنچه تصور مي‌شد که به ضرر استقلال تمام خواهد شد، اين تيم را روي دور انداخت. ديروز نوشتيم و گفتيم که استقلال اگر همان ده دقيقه نخست بازي با السد را ملاک قرار دهد مي‌تواند پرسپوليس را به دردسر بيندازد.

رضا آراسته

بازي با السد برخلاف آنچه تصور مي‌شد که به ضرر استقلال تمام خواهد شد، اين تيم را روي دور انداخت. ديروز نوشتيم و گفتيم که استقلال اگر همان ده دقيقه نخست بازي با السد را ملاک قرار دهد مي‌تواند پرسپوليس را به دردسر بيندازد.

هر چند استقلالي‌ها خيلي زود گل خوردند اما اتفاقات اين گل مثل يک محرک براي استقلالي‌ها بود. به محض اين که پرسپوليس گل را زد اين تيم کمي از موضع غرور در زمين گام برمي‌داشت و با پاس‌هاي عرضي سعي داشت به حريف القا کند که تازه اين گل براي شروع بود و يک گل دست گرمي براي ما است و همين غرور کار دست سرخپوشان داد. جوانان شجاع و نترس استقلال در عرض 3 دقيقه جريان داربي را به نفع خود رقم زدند. دو گل زيبا از استقلال در زماني که پرسپوليسي‌ها به فکر گل‌هاي دوم و سوم خود بودند همان نقطه گيجگاه پرسپوليس بود. گيجگاهي که ديروز توضيح داديم در همين صفحه اگر استقلال دقيقا برنامه خودش را دنبال کند شک نکنيد که غرور پرسپوليس را مي‌خواباند.

حالا استقلال خودش را پيدا کرده است. مي‌داند که پرسپوليس آن تيم زهردار و کوبنده و با صلابت هميشگي نيست. استقلال بدون ترس از اين که گل مساوي را بخورد با خلاقيت بالاي کاوه رضايي در دقيقه 39 گل سوم را هم زد تا استقلال نيمه دوم را بهتر و با خاطري آسوده‌تر آغاز کند. بازي 3 بر يک حاشيه امني براي منصوريان و جوانان خوبش بود. جوانان شجاعي که توانستند السد را با ژاوي و همه يال و کوپالي که داشت از ليگ قهرمانان حذف کنند.

شاگردان منصوريان در ديدار با پرسپوليس هم به برانکو و هم بازيکنان مغرورش درس شجاعت دادند.

اما چرا پرسپوليس بعد از اين که يک گل زد و 2 گل خورد به خود نيامد و همچنان يکنواخت بازي کرد تا گل سوم را هم بخورد؟

به اين دليل که برانکو اصلا فکر اينجاي کار را نکرده بود. برانکو يک برنامه را مرور کرده بود و همان نسخه پيروزي در نيم فصل دوم بود. او اگر بازي استقلال و السد را آناليز کرده بود مي‌دانست که اين استقلال با آن استقلال 4-2 و حتي استقلال 0-0 بازي رفت تفاوت‌هاي زيادي دارد.

استقلال برد چون شايستگي بردن را داشت. چون پرسپوليس را بهتر از خودش مي‌شناخت. اما پرسپوليس استقلال را که نمي‌شناخت هيچ خودش را هم نمي‌شناخت. اين تقابل فهميدن و نفهميدن موقعيت اين بازي باعث برد استقلال و شکست پرسپوليس بود.  اين پيروزي مبارک استقلال و استقلالي‌ها.

شاگردان منصوريان با بردي که در اين بازي مهم به دست آوردند هم ترمز مدعي اصلي قهرماني را کشيدند و هم ليگ را داغ‌تر کردند تا تيم‌هايي مثل تراکتورسازي و ذوب‌آهن را به ادامه مسابقه اميدوار کنند. البته خود اين تيم هم به بازي‌هاي باقي‌مانده بسيار اميدوار شد که شايد خاطره بد سال‌هاي گذشته که با صمد مرفاوي برايشان به وجود آورد و فاصله سيزده امتيازي را از دست داد. در ليگ شانزدهم جبران کنند. در هر حال استقلال به ليگ اميد بخشيد تا هيجان ادامه داشته باشد.

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 19:26 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن