?? ??????? ??????? ???? ???????? ???????
شماره خبر : 48106
???????? ?????? ??????? ????? ??? ?? ?? ????????? ???? ????????? ???????? ??? ??? ?? ???? ??? ????? ???? ?? ?? ?????? ????? ??????? ? ?? ????? ?? ???? ??? ???? ???? ????? ????.

علي فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، درباره مسايل مختلف پيرامون استقلال از جمله مشكلات مالي اين تيم، هواداران استقلال، حق پخش و ... صحبت كرد:

درباره بازي با ذوب آهن صحبت كنيد كه با پيروزي استقلال همراه بود.

 

ـ بازي با ذوب آهن بسيار سنگين بود. ذوب آهن تيم خوبي نشان داد و بازي خوبي ارائه كرد. آنها مركز دفاعشان را كاملا جمع مي‌كردند. فكر مي‌كنم كه ذوب آهن با وجود كربكندي در اين تيم در نيمه بالايي جدول قرار خواهد گرفت. اين باخت نشان ضعف ذوب آهن نبود، بلكه آنها بدشانسي آوردند. مشكلي هم كه تيم ما در اين بازي داشت اين بود كه بازيكنان استرس داشتند و شرايط مناسب نبود. اما با مديريتي كه انجام شد آنها توانستند بر اضطرابشان فائق آيند و كار منطقي را شروع كردند و در نهايت هم توانستند در اين بازي سخت 3 امتياز شيرين را كسب كنند.
 


هواداران بر خلاف ديدار مقابل سايپا تا پايان بازي فقط استقلال را تشويق كردند.

 

ـ از شاخصه‌هاي هواداران استقلال اين است كه حتي وقتي تيم مي‌بازد هم آن را تشويق مي‌كنند و اين خصيصه تنها مختص هواداران استقلال است. يادم مي‌آيد زماني كه در جام حذفي شكست خورده بوديم اين تماشاگران به حدي تيم را تشويق كردند كه گويا قهرمان شده است و با اين كار تيم را مجبور كردند كه دور افتخار بزند. اين شاخصه منحصر به فرد استقلالي‌ها است و اميدوارم كه بتوانيم دوباره آن را احيا كنيم. آنها مطمئن باشند استقلال از مدعيان اصلي قهرماني خواهد بود. به هر حال فوتبال برد و باخت دارد و ممكن است در طول فصل چند شكست هم نصيب ما شود، اما هدفمان قهرماني است و به همين دليل امسال هواداران بايد بيش از گذشته از تيم حمايت كنند. از هواداران تشكر مي‌كنم كه به حرف من گوش كردند و تا دقيقه 90 تيم را تشويق كردند. آنها مطمئن باشند كه من ارادت زيادي به آنها دارم و شايد جزو كساني باشم كه به عشق آنها زنده هستم. چيزي كه من از آنها خواستم در نهايت به خوشحالي خودشان ختم مي‌شود. از آنها ممنوم كه به حرف من گوش كردند.
 


با توجه به اين مساله ديگر شاهد اتفاقاتي كه در بازي برابر سايپا از سوي تماشاگران افتاد نخواهيم بود؟
 


فكر نمي‌كنم كه دوباره چنين اتفاقي بيفتد، چرا كه هواداران ما هوشيار هستند و مي دانند كه تيم قدرتمندي داريم. شما ديديد كه منوچهري در چه شرايطي گل خود را به ثمر رساند. اين بازيكن با تمام عشق خود به استقلال آمد و حتي مبلغ رضايت نامه‌اش را از جيب خودش پرداخت كرد تا به استقلال بيايد. بنابراين احتياج دارد كه هواداران از او حمايت كنند.
 


با توجه به اين كه منوچهري و انصاري فرد دو بازيكني هستند كه در سايپا هم بازي بودند و حالا به استقلال و پرسپوليس پيوسته‌اند، ديده‌ مي‌شود تماشاگران دو تيم براي تشويق هر كدام از اين بازيكنان دست به كري خواني‌هايي مي‌زنند كه گاهي با توهين‌هايي هم همراه است. شما به عنوان مديرعامل باشگاه استقلال درباره اين موضوع چه توصيه‌اي داريد؟
 


به هر حال اگر كري خواني در حد كم براي ايجاد هيجان و انگيزه باشد، خوب است ولي نبايد به شكلي باشد كه به اين بازيكنان اهانت شود. انصاري فرد و منوچهري هر دو از بازيكنان خوب ايران هستند. به هر حال بعضي بازيكنان به استقلال مي‌روند و بعضي هم به پرسپوليس، هواداران عزيز دو تيم هم بايد بازيكنان تيم خودشان را تشويق كنند و به تيم حريف كاري نداشته باشند. من بايد به مساله‌اي اشاره كنم. اين كه استقلال و پرسپوليس دو تيم مظلوم هستند و هر كسي كه شروع به صحبت كردن مي‌كند، مي‌گويد كه بيت المال صرف استقلال و پرسپوليس مي‌شود، در حالي كه اين دو باشگاه تنها باشگاه‌هايي هستند كه به بيت المال كمك مي‌كنند. هزينه پخش تلويزيوني بازي‌هاي استقلال و پرسپوليس حدود 30 ميليارد تومان است. اين پول را به ما بدهند، آن 5 ـ 6 ميليارد را نمي‌خواهيم. بنابراين خيلي كمتر از حق‌مان به ما پرداخت مي‌كنند.
 


فدراسيون و صداوسيما هنوز در تكاپوي مساله پرداخت حق پخش هستند. بالاخره اين موضوع به نتيجه‌ مي‌رسد؟
 


مطمئن باشيد كه روزي اين حق محقق خواهد شد. اين روزها درگير مشكلات زيادي هستم و فرصت زيادي ندارم، اما وقتي كمي سرم خلوت‌تر شود، حتما با رويانيان هم صحبت مي‌كنم تا به دنبال حق اين دو باشگاه برويم. بايد سهم استقلال و پرسپوليس را از ليگ جدا كنيم. قطعا با كفاشيان درباره اين موضوع صحبت مي‌‌كنيم واين مساله را با ضرغامي و تقدس نژاد هم در ميان خواهيم گذاشت. فكر نمي‌كنم صدا و سيما با ما مشكلي داشته باشد و ما هم تلاشمان را براي اين كار شروع مي‌‌كنيم.
 


تصميم شما براي بازيكناني مانند جباري كه از النصر امارات پيشنهاد دارد چيست؟ آيا اجازه رفتن او را مي‌دهيد.
 


ـ همه اين مسايل تحت كنترل من و قلعه نويي است و مراقب اين مسايل هستم. مطمئنا بازيكني كه به درد استقلال بخورد به هيچ تيمي نمي‌رود. ما اهداف بلندتري داريم كه ان‌شاءالله با كمك هوادارانمان به آنها دست پيدا مي‌‌كنيم.
 


براي ترانسفر كردن بازيكن از استقلال به ليگ‌هاي اروپايي برنامه خاصي نداريد؟

 

ـ من مشكلي براي ترانسفر كردن بازيكن ندارم. در حال حاضر از تيم‌هاي اروپايي پيشنهادهايي داريم و به راحتي مي‌توانيم دو بازيكن‌مان را منتقل كنيم،‌ اما فعلا تيم استقلال خيلي منسجم نيست و به آن تيمي كه مي‌خواهيم تبديل نشده است. متاسفانه نحوه قراردادها هم به گونه‌اي است كه كار تيم‌ها را براي ترانسفر بازيكن سخت مي‌كند.
 


در كمتر جايي مشاهده مي‌شود كه بازيكنان قرارداد يك ساله بنندند.

 

ـ اين مساله بسيار نادر است و بايد مكانيزمي را ايجاد كنيم تا اين مشكل حل شود. بايد با رييس فدراسيون و هيات رييسه درباره اين مساله صحبت كرد و به منافع ملي و باشگاهي توجه بيشتري كرد. فيفا و AFC از باشگاه‌ها حمايت زيادي مي‌كنند و باشگاه‌ها براي آنها در اولويت هستند، اما اين چارچوب در فوتبال ما گم شده است.
 


صحبت‌هايي كه از قول شما مطرح شده كه از مشكلات استقلال خسته شده‌ايد و شايد استعفا بدهيد تا چه اندازه صحت دارد؟
 


ـ مشكلاتي وجود داشت و امسال هم حادتر شده به قدري كه اگر بخواهم آنها را بيان كنم همه ناراحت مي‌شوند اما همه اين مسايل را در دل خودم مي‌ريزم و نمي‌خواهم وارد حاشيه شوم و با تمام قدرت به تيم مي‌رسم.
 


روند مذاكره با اسپانسرها به كجا رسيد؟

 

ـ با سه اسپانسر صحبت كرديم و اين مساله تا يكشنبه يا دوشنبه مشخص خواهد شد. هفته‌ آينده با يك اسپانسر قرارداد مي‌بنديم و مبلغي را هم به بازيكنان پرداخت مي‌كنيم. تمام تلاش خود را به كار بستم تا با اسپانسر خوبي قرارداد ببندم. هر سال خودم اين مساله را پيگيري مي‌كردم، اما امسال گفتيم كه كميته‌ اقتصادي تشكيل دهيم تا آنها به دنبال اين موضوع باشند، اما اين كميته‌ نتوانست كاري انجام دهد و زمان گرفته شد. در اين چند روز تلاش زيادي كردم و در نهايت توانستيم با بانك رفاه قرارداد ببنديم. اين هفته‌ هم سختي‌هاي زيادي كشيدم و با اسپانسر خوبي در حال مذاكره هستم. در اين چند ساله چنين اسپانسر خوبي نگرفته بودم.
 

women who cheat on husband go why women cheat on men
how to cheat on wife read women cheat because
what makes husbands cheat faithwalker.org women who love to cheat
how do i know if my wife has cheated cheat on your wife how to catch a cheat
sex stories older woman teenboy open short stories adult breastfeeding husband
free prescription cards drugs coupons coupons for medication
discount pharmacy go pet rx coupons
my wife cheated on me now what read unfaithful spouse
pharmacy direct coupon read pharmacy coupons for new prescriptions
ارسال در: شنبه 14 مرداد ساعت 11:55 (1391/5/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن