بارسلونا - رئال مادريد؛ پادشاهان در انديشه خراب کردن جشن قهرمانان
شماره خبر : 146021
دويست و هفتاد و يکمين ال‌کلاسيکو در حالي از ساعت23:15 يکشنبه شب به ميزباني بارسلونا انجام مي‌شود که براي اولين بار از فصل 2008-2007 قبل از جدال دور برگشت، قهرماني يکي از 2 تيم قطعي شده است.

به گزارش سايت روزنامه نود ، بيش از اينکه گرفتن گارد افتخار توسط رئال مادريد براي بارسلونا در بازي هفته سي و ششم لاليگا مهم باشد، حفظ غرور براي رئال و  باشکوه‌تر کردن جشن قهرماني براي بارسلونا، اهميت دارد. رئال مادريد پس از راهيابي به فينال ليگ قهرمانان اروپا، مي‌آيد تا اجازه ندهد بارسلونا به عنوان اولين تيم تاريخ، يک فصل لاليگا را بدون شکست به پايان ببرد. البته پيروزي براي رئال مادريد نفع ديگري هم دارد؛ اميدوار شدن به نايب‌قهرماني. بارسلونا بعد از حذف شوک‌آور در يک‌چهارم‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا، براي بيست و پنجمين بار جام حذفي اسپانيا را بالاي سر برد و هفته گذشته قهرماني در لاليگا را قطعي کرد. فاصله بارسلونا، قهرمان 86 امتيازي با رئال مادريد، تيم 71 امتيازي رده سومي،گوياي اختلاف سطح 2 تيم در فصل جاري لاليگاست.

 رئال بدون واران

رئال مادريد علاوه بر قرار داشتن در موضع پايين‌تر نسبت به بارسلونا در لاليگا، مصدومان زيادي دارد. واران، ايسکو و کارواخال به دليل مصدوميت به اين جدال بزرگ نمي‌رسند اما بارسلونا مصدوم و محروم خاصي ندارد.

 رويارويي‌هاي قبلي

در 270 رويارويي قبلي، بارسلونا با 112 پيروزي اوضاع بهتري دارد. رئال مادريد 99 بار پيروز شده و 59 جدال هم برنده نداشته است. در لاليگا، 2 تيم 175 بار مقابل هم ايستاده‌اند که اين بار رئال مادريد با 72 پيروزي نسبت به رقيب برتر است و بارسلونا 70 بار مچ رقيب را خوابانده است.

نکات کليدي

*آخرين بار در فصل 2008-2007، ال‌کلاسيکو در حالي برگزار شد که يک تيم (رئال مادريد) قهرماني خودش را قبل از شروع رقابت قطعي کرده بود. آن بازي ورزشگاه سانتياگو برنابئو با برتري 4 بريک مقتدرانه رئال مادريد به پايان رسيد.

*بارسلونا در صورت پيروزي براي اولين بار از فصل 2014-2013 هر 2 ال‌کلاسيکو رفت و برگشت را با 3 امتياز خاتمه مي‌دهد.

*آخرين پيروزي رئال مادريد در نوکمپ در بازي برگشت فصل 2016-2015 رخ داد؛ جايي که اين تيم 10 نفره در ورزشگاه رقيب به برتري رسيد.

 ترکيب احتمالي

بارسلونا: تراشتگن، آلبا، اومتيتي، پيکه، روبرتو، بوسکتس، اينيستا، راکيتيچ، کوتينيو، مسي و سوارس

 رئال مادريد: ناواس، راموس، ناچو، مارسلو، واسکس، مودريچ،کروس، کاسيميرو،  آسنسيو، بنزما و رونالدو

ارسال در: يکشنبه 16 ارديبهشت ساعت 00:48 (1397/2/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن