ترين‌هاي ليگ هفدهم با حضور سرخابي‌ها +عکس و جدول ليگ برتر
شماره خبر : 145801
صدرنشين و قعرنشين ليگ برتر فوتبال، به ترتيب صاحب بهترين و بدترين آمارهاي ليگ هفدهم شدند.

به گزارش سايت رسمي روزنامه نود ، ليگ برتر فوتبال امروز (جمعه) با برگزاري ديدارهاي هفته سي‌ام به پايان رسيد تا پرونده دور هفدهم ليگ برتر هم بسته شود. اين در حالي بود که تيم‌هاي صدرنشين و قعرنشين جدول، بيشتر آمارهاي خوب و بد را از آنِ خود کردند.

 

*پرسپوليس: بيشترين پيروزي با کسب 19 برد، کمترين شکست با 4 باخت، بهترين خط حمله با 48 گل زده و بهترين خط دفاع با 15 گل خورده، بهترين تيم نيم‌فصل اول با کسب 36 امتياز و بهترين تيم در ديدارهاي خارج از خانه با کسب 35 امتياز در خانه حريفان

مدافع عنوان ليگ شانزدهم در حالي پا به ليگ هفدهم داشت که  از شرايط مطلوبي بهره مي‌برد. به جز سروش رفيعي، سرخپوشان ساير بازيکنان اصلي خود را حفظ و با اضافه کردن شجاع خليل‌زاده، سيامک نعمتي و گادوين منشا، تيم آماده‌اي روانه مسابقات کردند. در ميانه‌هاي نيم‌فصل اول اما طارمي ساز جدايي زد و پرسپوليس را به مقصد قطر ترک کرد. همچنين پنجره نقل و انتقالاتي سرخپوشان به دليل تخلفات صورت گرفته در انتقال آقاي گل دو فصل گذشته از ريزاسپور به پرسپوليس بسته شد.

اين مشکلات اما جلودار شاگردان برانکو نبود و پرسپوليس موفق شد دومين قهرماني متوالي خود را به دست بياورد. با وجود افت محسوس قرمزها نسبت به نيم‌فصل اول، کاهش امتيازات اين تيم نسبت به فصل گذشته و حذف از مرحله يک‌چهارم نهايي جام حذفي، هواداران پرسپوليس اين فصل هم سرود قهرماني خواندند براي موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا، اميد بسياري دارند.

*مشکي‌پوشان: کمترين پيروزي با 2 برد، بيشترين شکست با 19 باخت، بدترين خط حمله با 17 گل زده و بدترين خط دفاع با 48 گل خورده، بدترين تفاضل گل با 31-، بدترين تيم نيم‌فصل اول با کسب 8 و بدترين تيم نيم‌فصل دوم با کسب 7 امتياز، بدترين تيم ديدارهاي خانگي با کسب 7 امتياز خانگي و بيشترين شکست متوالي با 8 شکست پياپي

«سياه‌جامگان» سابق و مشکي‌پوشان فعلي اين فصل خيلي زود خود را از تيم‌هاي ليگ برتر جدا کردند و قعرنشين ليگ برتر شدند. تغييرات مکرر مربي و رفت و آمد مربياني مانند اکبر ميثاقيان، عليرضا مرزبان، رضا عنايتي و داود مهابادي هم دردي از معضلات مشکي‌پوشان دوا نکرد و مشکي‌وقرمزپوشان پس از دو سال بقا در هفته آخر، بالاخره از ليگ برتر رفتني شد.

*استقلال: بهترين تيم ديدارهاي خانگي با کسب 34 امتياز

آبي‌پوشان با هدايت منصوريان، ليگ هفدهم را با نتايج بسيار بد آغاز و هفته هفتم را در قعر جدول سپري کردند. استقلال اما با وينفرد شفر پيروزي‌هاي پُرگلي به دست آورد و در نهايت خود را به رتبه سوم جدول رساند. استقلال با شفر اکنون به مراحل پاياني و نيز قهرماني ليگ قهرمانان آسيا چشم دوخته و قهرماني در جام حذفي، مي‌تواند پايان خوشي براي آبي‌ها با پيرمرد آلماني باشد.

*پيکان: بيشترين پيروزي متوالي با 7 برد پياپي

شاگردان مجيد جلالي در ليگ هفدهم نتايج پُرفراز و نشيبي به دست آوردند. خودروسازان که تا هفته پنجم بردي به دست نياورده بود، از اين هفته تا هفته يازدهم به هفت پيروزي متوالي دست يافتند و حتي به صدر جدول هم رسيدند. شاگردان جلالي در هشت بازي بعدي آن هم بردي به دست نياوردند و ليگ را در رده ششم به پايان رساندند.

*پُرگل‌ترين هفته: هفته دوم با 25 گل

*کم‌گل‌ترين هفته: هفته بيست‌وپنجم با 12 گل

*پُرگل‌ترين ديدارها: سايپا 4 - نفت تهران 2، سايپا 4 - ذوب‌آهن 2، ذوب‌آهن 6 - استقلال خوزستان صفر، صنعت نفت آبادان 3 - استقلال خوزستان 3

*بهترين تيم نيم‌فصل دوم: ذوب‌آهن با 35 امتياز

سفيد و سبزپوشان در نيم‌فصل اول تنها چهار پيروزي کسب کرده بودند و حتي زمزمه‌هاي برکناري امير قلعه‌نويي از هدايت ذوب‌آهن شنيده شد. تيم اصفهاني در نيم‌فصل دوم از رتبه نهم جدول به نايب قهرماني ليگ هفدهم رسيد و سهميه مستقيم ليگ قهرمانان آسيا را به دست آورد.

*سپيدرود: کمترين تساوي با 6 مساوي و بدترين تيم ديدارهاي خارج از خانه با کسب 4 امتياز

قرمزپوشان شمالي فصل را با علي نظرمحمدي آغاز و با کسب تنها 12 امتياز در نيم‌فصل اول ليگ، خود را به عنوان يکي از مدعيان جدي سقوط به ليگ دسته اول معرفي کردند. پس از حضور دو هفته‌اي اميد روانخواه، علي کريمي روي نيمکت سپيدرود نشست و با پيروزي در چهار ديدار خانگي، حکم بقاي سرخپوشان در ليگ برتر را امضا کرد.

*بيشترين تساوي: فولاد خوزستان و پارس جنوبي جم با 14 مساوي

فولاد با هدايت اکبر پورموسوي و با پيروزي‌هايي که در نيمه دوم نيم‌فصل اول به دست آورد، به رتبه دوم هم رسيد، اما تساوي‌هاي متوالي و متعدد فولادي‌ها، قرمزپوشان را از سهميه آسيايي دور کرد.

شاگردان مهدي تارتار در اولين حضور خود در ليگ برتر، بهترين عملکرد يک تيم تازه‌وارد را از خود نشان دادند. پارس با وجود عملکرد بسيار خوب در نيم‌فصل اول و حضور در رتبه دوم جدول، در نيم‌فصل دوم دچار افت محسوسي شد و در پايان، ليگ هفدهم را با رتبه پنجم جدول تمام کرد. با وجود مشکلات شديد مالي اين باشگاه، شايد ديگر چنين نتايجي از نماينده استان بوشهر مشاهده نکنيم.

*آقاي گل ليگ برتر: علي عليپور با 19 گل زده

مهاجم جوان و قائمشهري پرسپوليس که سال گذشته بيشتر زير سايه درخشش مهدي طارمي قرار داشت، از ابتداي فصل خود را به عنوان مهاجم اصلي سرخپوشان معرفي و خيال برانکو را بابت يک مهاجم ششدانگ در پرسپوليس راحت کرد.

جدول رده بندي ليگ هفدهم به شرح زير است:

ارسال در: جمعه 7 ارديبهشت ساعت 22:21 (1397/2/7)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن