مشکل دفاع اتوبوسي نيست
شماره خبر : 142736
تورج عاطف

 تورج عاطف


اصطلاح دفاع اتوبوسي چند سالي است که در فوتبال مد شده است . قهرماني يونان در يورو2004و سپس اوج گيري تيمهايي تحت رهبري خوزه مورينيو  که شايد مهمترين آن بازي تيم اينتر به رهبري مورينيو درنيمه نهايي چمپيونز ليگ 2009-2010 در مقابل بارسلونا بود که دفاع اتوبوسي را در فوتبال بر سر زبان ها انداخت. خوزه مورينيو با شعار تخريب گر خود را به فوتبال شناساند . پرس شديد و دادن کمترين فضا به تيم صاحپ توپ از مشخصات مهم اين سيستم است . اين سيستم در فوتبال وجود دارد خواه مورد پسند باشد يا مورد انزجار قرار گيرد.
پرسپوليس در مقابل نفت تهران و سياه جامگان و... با اين سيستم مواجه شد و حرکات تيمي اش با مشکل مواجه شد و بسياري معتقد بودند که برانکو در مقابل اين سيستم با مشکل رو به رو مي شود.
بازي برگشت پرسپوليس و سياه جامگان که تبديل به مشکي پوشان شده بود بجز در دقايق اول نسخه کپي شده  بازي رفت و شايد بازي هفته گذشته اين تيم در برابر نفت بود  اما نگاهي که به بازي با دقت مي کرديم متوجه مي شديم پاتک برانکو در مقابل سيستم دفاع فشرده و تحمع در زمين خودي حريف موثر بود اما مشکل اصلي در  جايي بود که ضربه اخر از سوي منشا و عليپور و احمد زاده با تمرکز مناسب زده نمي شد.پرسپوليس  زماني به گل رسيد که تا اخرين دقايق تمرکز خود را حفظ کرد . مثلث نعمتي و اميري و عليپور گلي را زدند که ماحصل عدم تمرکز دفاع سياه جامگان بود.
پرسپوليسي ها  در بازي با سياه جامگان ثابت کردند مشکل انها دفاع اتوبوسي نيست چون در روزي که بهترين پاسور خود را نداشتند موقعيتهاي خوبي داشتند اما تمرکز در ضربه آخر نياز به تمرين بيشتري دارد

ارسال در: جمعه 22 دي ساعت 23:53 (1396/10/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن