شوق پيروزي در ساقهاي ذوبي ها
شماره خبر : 139147
با توجه به اينکه تيمهاي ملي فوتبال در فيفا دي به سر مي برند و تيمهاي باشگاهي از اين تعطيلات نهايت بهره را مي برند تا نقاط ضعف خود را ترميم کنند . تيم فوتبال ذوب آهن ، نيز از اين قاعده مثتثني نبود و در اصفهان تمرينات خود را بعد از دو سه روز استراحت دنبال مي کند . در اين مطلب مي خواهيم عملکرد سفيد وسبز پوشان را در ادامه مسابقات ليگ برتر مورد واکاوي قرار دهيم ...

 تحليل روز ؛ ذوب آهن ، و اميد به آينده ...

شوق  پيروزي در ساقهاي ذوبي ها

با توجه به اينکه تيمهاي ملي فوتبال در فيفا دي به سر مي برند و تيمهاي باشگاهي از اين تعطيلات نهايت بهره را مي برند تا نقاط ضعف خود را ترميم کنند . تيم فوتبال ذوب آهن ، نيز از اين قاعده مثتثني نبود و در اصفهان تمرينات خود را بعد از دو سه روز استراحت دنبال مي کند . در اين مطلب مي خواهيم عملکرد سفيد وسبز پوشان را در ادامه مسابقات ليگ برتر مورد واکاوي قرار دهيم ...

وبسايت نود

سعيد واعظ

نسخه شفا بخش ...

بر پايه مطالعات علمي فوتبال جهان ، و آنهم در آلمان ، مربي تنها 20 در صد در نتايج تيمش موثر است ، با وجود اين در تمام دنيا بخصوص و بويژه در کشور خودمان بعداز شکست ها اولين چيزي که در جهت رفع مشکل بر زبان مردم عادي وحتي کارشناسان جاري مي شود آوردن مربي خوب است . حتي اگر بپذيريم که اين نسخه شفا بخش است . ذوبي ها ، فصل هفدم ، را با مربي بزرگ ( امير قلعه نويي ) استارت زدند تا اولين قهرما ني در ليگ برتر را جشن بگيرند . مربيان بزرگ مانند قلعه نويي، هنرشان را بر نتيجه گيري هاي کلان متمرکز مي شود  .آنها مي دانند بقاي نان چرب و چيلي که بر سر سفره نوش جان مي کنند به ادامه نتيجه گيري هاي کلانشان وابسته است .آنها از کوپن شکست بدشان مي آيد اگر هم موجود باشد  محدود است. پر افتخارترين مربي ليگ برتر مي تواند نسخه شفا بخش تيم فوتبال ذوب آهن در ليگ برتر شود ؟ بايد منتظر ماند .

تز و تفکرات ژنرال

هر چند تيم فوتبال ذوب اهن در ابتداي کار ليگ هفدهم با مصدوميت شديد قاسم حدادي فر ، پلي ميکر ، شش دانگ خود روبرو  شد ند و به نوعي دست کادر فني را در پوست گردو گذاشتند ، اما ، تز ، و تفکرات قلعه نويي در فوتبال هميشه فوتبال تهاجمي و رو به جلو هست و هيچگاه در تيمهاي تحت نظر وي مشاهد نخواهيد کرد که آنها دست به دفاع اتوبوسي بزنند . کاري که مجتبي حسيني و گل محمدي در فصول قبل تيم ذوب اهن، مبادرت به اين کار مي کردند و چشم به ضد حملات مي دوختند . تيمهاي تحت هدايت ژنرال ، از مدافع مياني و مهاجم مرکزي بلند قامت استفاده مي کند تا با اتکاء به قدرت سرزني آنها زهر خودشان را به رقبا بريزند . اين خصيصه در تيم فوتبال ذوب آهن در ليگ هفدهم کاملا مشهود و هويداست . وحيد محمد زاده ، مدافع ملي پوش ذوبي ها ، در ضربات شروع مجدد در کنار مرتضي تبريزي و کيروش سوارز ، قرار مي گيرد تا کار گلزني انجام دهند .

سرمربي تيم ذوب اهن ، در فاز دفاعي نيز با بوحمدان ، خط دفاعي تيمش را چفت و بست کرده تا وينگر هاي چپ و راستش مانند دانيال اسماعيلي فر ، مهران درخشان مهر يا حتي علي همام اگر مصدوم نباشد در فاز يورش ها بيشتر شرکت کنند . قلعه نويي ، در بازيخواني حريف و شناخت بازيکنانش تبحر خاصي دارد و در ادامه از وجود اسماعيل شريفات و ربيع عطاياي تکنيکي و شوتزن نهايت بهره را در سيستم 1-3-2-4 خواهد برد .

شوق پيروزي در ساقهاي ذوبي ها

سرمربي تيم فوتبال ذوب اه،ن چون در فوتبال مربي جاه طلبي است . شوق و ميل به برتري و پيروزي را نزد شاگردانش زنده نگه مي دارد . سفيد و سبز پوشان اصفهاني ، قبل از مصاف با تيم پديده ، طي ديدار تدارکاتي در ورزشگاه اختصاصي ملت ، به مصاف تيم سپهر نقش جهان رفتند و توانستند با 5 گل به برتري برسند . گلهاي تيم فوتبال ذوب آهن را کيروش سوارز (سه گل ) دانيال اسماعيلي فر و محمد اميني به ثمر رساندند . هر چند مرتضي تبريزي و نژاد مهدي در اين ديدار دستگرمي آسيب د يد ند   اما نکته حائز اهميت آن در اين بود که قلعه نويي ، به جوانان تيمش ، بهاي خاصي مي دهد و روي حرکات و ضربات کاشته سهمگين کي روش سوارز ، حساب ويژه اي باز کرده است . شوق و ميل پيروزي اشتهاي ذوبي ها را در ادمه مسابقات ليگ برتر دو چندان کرده است .

اميدوارم ...

در انتهاي مسابقه تدارکاتي، قلعه نويي به نسل فردا گفت ؛ اميدوارم در ادامه مسابقات اشتباهات مرگبار داوران فوتبال به ضرر ذوب اهن تمام نشود و مصدوميت هاي ناخواسته يقه بازيکنان تيمم را نگيرد . شايد تيم سپهر نقش جهان گردن کلفت نبود اما ، چون اين تيم از جوانان دونده و جويايي نام بهره مي برد محک خوبي براي ذوب آهن بود .

ارسال در: چهارشنبه 19 مهر ساعت 04:58 (1396/7/19)

ديسلايک ، تغييرات ، نقشه قتل سپاهان ! ( بازدیدها :2265 ) ( چهارشنبه 19 مهر ساعت 04:55 )
استاد شفر هشت تايي هم شده ؟ ( بازدیدها :3266 ) ( يکشنبه 16 مهر ساعت 11:18 )
شفر يا شايد فردائي روشن/ تورج عاطف ( بازدیدها :4234 ) ( سه شنبه 11 مهر ساعت 06:40 )
ليگ برتر بي سر / ايرج طالع ( بازدیدها :3584 ) ( سه شنبه 11 مهر ساعت 11:53 )
گژارش ويژه ( بازدیدها :3232 ) ( جمعه 14 مهر ساعت 10:22 )
گزارشي از اصفهان ( بازدیدها :3182 ) ( شنبه 15 مهر ساعت 07:55 )
با افکار کوچک نمي توانيم به قهرماني برسيم/ تورج عاطف ( بازدیدها :4492 ) ( چهارشنبه 5 مهر ساعت 12:01 )
گزارش ويژه از نصف جهان ( بازدیدها :4030 ) ( جمعه 7 مهر ساعت 10:01 )
عجب تيمي شده سپاهان ( بازدیدها :4869 ) ( يکشنبه 9 مهر ساعت 10:14 )
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن