90/ گام به گام با بيانيه مفصل ذوبي‌ها
شماره خبر : 137887
ديروز ذوب‌آهن با انتشار يک بيانيه مفصل به شرح دلايلي پرداخت که معتقد بود داور داربي تبريز کياني را محروم کرده و کياني به واسطه اين محروميت نبايد در ديدار مقابل ذوب‌آهن به ميدان مي‌رفت.

گام به گام با بيانيه مفصل ذوبي‌ها:

پاسه هفت خوان ذوبي‌ها به هفت دليل محکم

ديروز ذوب‌آهن با انتشار يک بيانيه مفصل به شرح دلايلي پرداخت که معتقد بود داور داربي تبريز کياني را محروم کرده و کياني به واسطه اين محروميت نبايد در ديدار مقابل ذوب‌آهن به ميدان مي‌رفت. ما هم محض اطلاع دوستان از ديد خودمان پاسخ تک تک اين موارد را داديم تا از شائبه ايجاد شده و ذهنيتي که به نادرستي منعقد شده جلوگيري کنيم.

به وضوح دو کارت جلوي چشم کياني مي‌گيرد و بعد از کارت زرد دوم اخراج مي‌کند.

1) به وضوح مشخص شد که در اين بازي مهدي کياني تنها يک اخطار دريافت کرده است و در سه ثانيه اي که تصوير بر روي حرکت اسلوموشن قبلي رفت نه دليلي براي اخطار ديگري و نه زمان کافي براي آن وجود داشت. از طرف ديگر به لحاظ منطقي هم با توجه به تاکيد همه کارشناسان داوري و از جمله مسعود مرادي کارشناس نود، مشخص بود که کياني در آن صحنه يک کارت زرد دريافت کرد و سپس در پي هل دادن داور مستقيم اخراج شد که ويديو اين رخداد موجود است.

نمي‌دانيم از کدام ويدئو صحبت مي‌کنيد چون در ويدئوهاي اين بازي که به وضوح نشان مي‌دهد کياني ابتدا کارت مي‌گيرد و در پي اعتراض به حق نسبت به اشتباه داور کارت زرد دوم را دريافت کرد و از زمين اخراج شد پس چنين موضوعي اصلا يک دليل قانع‌کننده نيست.

 

2) در فرم گزارش بازي به وضوح مشخص است که داور بازي يک اخطار براي کياني و يک اخراج براي وي ثبت کرده است در حالي که در صورتي که يک بازيکن با دو اخطار، اخراج شود در فرم ذکر مي شود که اخراج بر اساس کارت زرد دوم... همه مديران، سرپرستان و مديران رسانه اي بر اين واقف هستند که اين فرم با نظر مستقيم تيم داوري و با مديريت ناظر بازي تهيه مي شود و بسيار عجيب است که اين فرم متفاوت از فرم داوري مذکور آقاي کامراني فر، تنظيم شده است.

يا صحت فرم ارائه شده از سوي کامراني‌فر زير سئوال مي‌رود يا اظهارات اين داور. در کجاي دنيا چنين معمول است که هم اصالت گزارش زير سئوال برود و هم به آن استناد شود.

3) فرم اطلاعات فردي که براي مهدي کياني در سايت سازمان ليگ ثبت شده است خبر از دريافت سه کارت زرد و يک اخراج براي اين بازيکن دارد و اظهر من الشمس است که اين بازيکن با چه شرايطي فقط از يک مسابقه محروم شده است.

جواب: استناد به گزارش داور بازي که کارت را از جيب خودش بيرون آورده معتبرتر است يا ناظر بازي که از بالاي سکوها و احتمالا در حالت نيمه‌چرت گزارش نوشته است.

4) مورد مشابه محروميت کياني محروميت براي کمال کاميابي نيا بود که در بازي پرسپوليس مقابل تراکتور يک کارت زرد دريافت کرد و سپس مستقيماً اخراج شد. در اين شرايط کاميابي نيا هم شهرآورد تهران را از دست داد و هم ديدار روز پنجشنبه اين هفته مقابل سپاهان را... اينکه چگونه موضوع کياني مديريت مي شود تا او تنها از يک بازي محروم شود نياز به بررسي دارد که بي ترديد نتايج حاصل از آن به سود فوتبال ايران نيست.

قياس مع‌الفارق دقيقا مصداق همين دليل است موضوع کاميابي‌نيا چه ربطي به کياني دارد؟!

5) موضوعي ديگري که ثابت مي کند کياني ابتدا يک کارت زرد دريافت کرده و سه کارته شده و سپس به صورت مستقيم اخراج شده است، به صحبتهاي خود کياني در مصاحبه پس از بازي تراکتور مقابل ماشين سازي باز مي گردد. او اشاره مي کند که وقتي داور به او يک اخطار داده است و او را سه کارته کرد عصباني شد و به سمت داور رفت. اگر کياني قبل از اين صحنه اخطار گرفته بود که لازم نبود در اين صحنه تا حدي عصباني شود که داور را هل بدهد.

استناد به مصاحبه‌اي که احتمالات در تخيل دوستان انجام گرفته محلي از اعراب ندارد.

6) موضوع ديگري که جاي سئوال است اينکه چرا داور بازي خودش روي خطوط ارتباطي رسانه هاي ديداري و شنيداري نمي آيد و با صدايي بلند اين موضوع را عنوان نمي کند که در اين بازي با دو اخطار کياني را اخراج کرده است؟! چون اگر اين چنين شود بلافاصله اين سئوال مطرح مي شود که اخطار دوم چه زماني به کياني داده شد. مطمئنا در طول بازي کياني اخطار ديگري نگرفته بود و در تصوير پخش شده از بازي نيز در طول چند ثانيه اي که حرکت حرکت آهسته پخش مي شد به هيچ وجه او نمي توانسته کارت زرد ديگري دريافت کرده باشد که پيش تر دليل آن عنوان شد. جالب اينکه باشگاه تراکتورسازي نيز در برنامه دوشنبه شب نود ترجيح داد روي خط نيايد تا مجبور نشود از موضوعي که براي فوتبال ايران به هيچ وجه قابل توجيه نيست دفاع کند؟!

جواب: رجوع به مصاحبه ديروز روزنامه نود با سيدمهدي کاظمي که با اين تيتر نوشته شده بود: به کياني دو کارت زرد دادم.

7) و در پايان ؛ چيزي که نشان مي دهد همه چيز براي محروم نشدن کاپيتان تراکتورسازي به شکل عجيبي تنظيم شده است به اذعان خود دپارتمان داوري باز مي گردد: متن زير عيناً مربوط به اعلام نظر دپارتمان داوري است که نشان مي دهد کياني ابتدا اخطار گرفته است و سپس به دليلي که دپارتمان داوري نيز آن را متذکر شده است( به سينه داور کوبيدن و هل دادن) مستقيماً اخراج شده است.

نظر دپارتمان داوري يک بار اعلام شده و ديگر احتياجي به تکرار مکررات نيست.

همچنين کاپيتان تراکتور سازي در مرکز زمين با لگد کردن پاي بازيکن ماشين سازي مرتکب خطا شد که پس از اعلام خطا توسط داور با اعتراض وي را مورد خطاب قرارداده که ابتدا به علت اين رفتار کارت زرد دريافت کرده سپس وي با اعتراض به اين کارت به سينه داور کوبيده و وي را هل داده که از زمين بازي اخراج مي شود.تصميم داور در اين صحنه کاملا درست بوده است.

 

 

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 20:39 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن