90/ برانکو غافلگير شد، کي روش غافلگير نمي شود
شماره خبر : 137873
مهمترين دليل شکست پرسپوليس در داربي تهران نداشتن هافبک دفاعي در تيم قرمز بود. در واقع محروميت کاميابي نيا از يک طرف و از دست دادن نوراللهي از طرف ديگر که در نيم فصل از پرسپوليس جدا شده بود دست برانکو را در داربي کاملا خالي کرده بود

محمد سررشته داري

مهمترين دليل شکست پرسپوليس در داربي تهران نداشتن هافبک دفاعي  در تيم  قرمز بود. در واقع محروميت کاميابي نيا از يک طرف و از دست دادن نوراللهي از طرف ديگر که در نيم فصل از پرسپوليس جدا شده بود دست برانکو را در داربي کاملا خالي کرده بود.

در واقع برانکو دستش لاي پوست گردو ماند. از سوي ديگر به محض آنکه اوکرايني ها را رد کرد که بروند و فسخ قرارداد کنند، سيد جلال حسيني هم محروم شد آن هم در شرايطي که انصاري هنوز در بيمارستان بود و ممکن است به بازي با سپاهان نرسد.

اينها کمبود اطلاعات برانکو را نشان مي دهد. او مثل کي روش نيست و اين بزرگترين، مهم ترين و اصلي ترين تفاوت مردي تماميت خواه مثل کي روش است با برانکو که فني اش عالي است و مربي خوبي در اين زمينه محسوب مي شود و بازيکن شناس و بازيکن ساز فوق العاده اي است اما اطلاعاتش کم است. او به تيمش محاط نيست، او جزئيات را نمي داند.

کي‌روش حتي تيم بعدي بازيکنانش را مي دانست و مي شناخت، بعضا اين او بود که امثال حقيقي و دژاگه را به تيم هايي در اروپا راهنمايي مي کرد و اين دانستن جزئياتش آنقدر زياد بود که بعضي او را دلال بازيکن مي ناميدند.

اين تهمت ها درست باشد يا غلط مهم نيست، مهم اين است که کي روش حتي ريزترين اتفاقات بازيکنانش را مي داند اما برانکو در تمام نيم فصل اول متوجه نشد که تراکتورسازان با نوراللهي و عاليشاه مذاکره مي کنند و اين دو بازيکن چون مطلع شده اند سال آينده تراکتور سازي بازيکن سرباز نمي گيرد اين آخرين سالي است که مي توانند در ليگ برتر سربازي کنند.

برانکو وقتي اين موضوع را فهميد که خبرنگاران در مورد جدايي احتمالي اين دو بازيکن از او سئوال کردند و برانکو با تعجب پيگير ماجرايي شد که مقدمات و موخراتش تمام شده بود.

برانکو با رد کردن دو اوکرايني در حالي که در مقابل سپاهان ممکن است اصلا مدافع تخصصي نداشته باشد هم دومين بي خبري را به رخ کشيد در حالي که مي توانست جلوي اين اتفاق را تا هفته آينده بگيرد و مقابل سپاهان حداقل دو مدافع خوب داشته باشد اما درست جايي که شايد بيست درصد اين بازيکنان مي توانستند کمک حال پرسپوليس باشند آنها با پرسپوليس فسخ کردند تا برانکو به خبرنگاران بگويد: «برويد حالش را ببريد»!

البته خود برانکو چند ساعت بعد وقتي فهميد سيد جلال حسيني محروم شده است احتمالا خيلي حالش را برده است.

هر چه هست اين را ننوشتيم که بگوييم برانکو مربي خوبي نيست، برانکو يکي از بهترين مربياني است که تا کنون به ايران آمده اند، اين مرد جنتلمن اخلاق خوبي دارد و مربي خوبي هم هست و نتايجش اين مهم را به همه ثابت مي کند اما مقايسه او با کي روش که تماميت خواه است و از هيچ خبر و شايعه اي نمي گذرد زياد جالب نيست. او حتي نمي دانست که شايد کميته انضباطي بازيکن تيمش را محروم کند، او نمي دانست که نوراللهي در حال رفتن است.

او برانکو ايوانکوويچ- کاملا غافلگير شد .

واقعاً  به ياد مي آوريد که کي روش غافلگير شده باشد؟ او حتي تيم بعدي بازيکنانش را مي داند و مي شناسد و يعضا اين او بود که امثال حقيقي و دژاگه را به تيم هاي اروپايي راهنمايي مي کرد.

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 20:27 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن