90/ دستاورد تيم‌ملي از داربي 84
شماره خبر : 137871
داربي 84 به پايان رسيد اما هنوز پيرامون اين مسابقه مهم و نتيجه رقم خورده در آن حرف و حديث است. شايد بهترين و اصلي ترين اظهارنظر درباره داربي مربوط به حرفي است که کارلوس کي‌روش در يک جمع دوستانه و خصوصي بيان کرد.

برزاي ، اسماعيلي، رضايي  و البته قرباني

 

داربي 84   به پايان رسيد  اما هنوز پيرامون اين مسابقه مهم و نتيجه رقم خورده در آن حرف و حديث است. شايد بهترين و اصلي ترين اظهارنظر درباره داربي مربوط به حرفي است که کارلوس کي‌روش در يک جمع دوستانه و خصوصي بيان کرد.  است. به زعم سرمربي تيم‌ملي با توجه به نمايش خوب چند بازيکن استقلال در اين ديدار به احتمال فراوان سه يا چهار استقلالي جديد را به تيم‌ملي دعوت خواهم کرد. اما اين بازيکنان چه کساني هستند   مي‌توان با توجه به عملکرد خوب تعدادي از آنان اين گونه احتمال  داد که بهنام برزاي ، فرشيد اسماعيلي، کاوه رضايي و علي قرباني مي‌توانند جزو اين نفرات باشند. صد البته عملکرد خوب اميد نورافکن هم بايد چشم کي‌روش را گرفته باشد اما خب واقعاً نمي‌شود از يک تيم اين تعداد بازيکن را به تيم‌ملي دعوت کرد ،‌ آن هم وقتي که در اردوهاي قبل از استقلال تنها يکي دو بازيکن به تيم‌ملي دعوت مي‌شدند.  حالا غير از اميد ابراهيمي که جايش در تيم‌ملي محفوظ است بايد گفت که همين بازيکنان که نام برديم مي‌توانند شانس فراواني براي حضور در تمرينات آينده تيم‌ملي را داشته باشند.

***

تيم‌ملي چنان بازيکناني در خدمت دارد که براي اولين بار در طول تاريخ فوتبال ايران حتي مي‌تواند بدون بازيکنان استقلال و پرسپوليس داراي ترکيبي قدرتمند و اميدوار کننده باشد. حالا هم که گفته مي‌شود هيچ کدام از بازيکنان پرسپوليس توسط کي‌روش دعوت نمي‌شوند مي‌توان اين گونه استنباط کرد که به جاي بازيکنان پرسپوليس که احتمالاً در ليست سياه کي‌روش قرار دارند ، نفرات استقلالي که از آنها نام برديم براي حضور در تمرينات واجد شرايط هستند و اين مي‌تواند دستاورد مهم تيم‌ملي از داربي 84 باشد. با اين توضيح که کارلوس کي‌روش هميشه نشان داده که غيرقابل پيش‌بيني‌ است و به ويژه در مورد جوانان مي‌داند که چه تصميماتي مي‌تواند کارساز باشد.

البته استقلال مي‌توانست در ابتداي فصل هم چند بازيکن در تيم‌ملي داشته باشد که به دليل جايگاه نامناسبي که در جدول ليگ داشت کي‌روش را از اين کار منصرف کرده بود. حتي خسرو حيدري که هميشه يک پاي ثابت اردوي تيم‌ملي بود نيز تدريجا و با نيمکت‌نشيني در استقلال از تيم‌ملي هم محروم شد. اما اين بار در شرايطي که همه از جهش و رشد استقلال در هفته هاي اخير مي‌گويند راهيابي حداقل چهار بازيکن از اين تيم به تيم‌ملي مي‌تواند بيانگر شايستگي‌هاي آبي‌پوشان باشد که ظاهرا اين شايستگي ‌ها از چشمان کي‌روش دور نمانده است.

***

بهنام برزاي يک هافبک خستگي ناپذير است که قطعا در صورت راهيابي به تيم‌ملي مي‌تواند رقابت دلپذيري با ديگر ملي پوشان در اين  پست داشته باشد. فرشيد اسماعيلي هم با توجه به خلاء هافبک‌هاي دفاعي که پس از رفتن نکونام و تيموريان در تيم‌ملي ايجاد شده مي‌تواند واقعاً خود را به کي‌روش تحميل کند. البته براي خط حمله نمي‌‌توان شانس زيادي براي قرباني و يا کاوه رضايي قائل شد. چرا که در ليست تيم‌ملي نام هايي چون سردار آزمون ،‌رضا قوچان‌نژاد و کريم انصاري فر  سه لژيونر سرحال و قبراق حضور دارند که اگر مهدي طارمي هم در صورت تغيير نظر کي‌روش به اين جمع اضافه شود واقعاً جا براي رضايي و قرباني تنگ خواهد شد، اما مزد  شايستگي هاي اين دو مهاجم بالاخره بايد يک جوري در فوتبال ما داده شود که گويا اين وظيفه بر دوش کارلوس کي‌روش گذاشته شده است.

 

  

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 20:23 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن