90/ انگيزه كنترل شده يكى از عوامل اصلى موفقيت استقلال بود
شماره خبر : 137855
استقلال بازي داربي را با استراتژى پرس از ميانه ميدان شروع كرد و با محدود كردن ارتباط بين مسلمان و رفيعى تيم پرسپوليس را به فضاهاى كنارى زمين هدايت مى‌كرد و به اين ترتيب آنها بازى عمقى و خطرناك پرسپوليس كه معمولا با سرعت دنبال مى شد را تبديل به يك بازى عرضى و خارج از تخصص پرسپوليسى ها نمودند

 

داريوش يزداني

استقلال بازي داربي را با استراتژى پرس از ميانه ميدان شروع كرد و با محدود كردن ارتباط بين مسلمان و رفيعى تيم پرسپوليس را به فضاهاى كنارى زمين هدايت مى‌كرد و به اين ترتيب آنها بازى عمقى و خطرناك پرسپوليس كه معمولا با سرعت دنبال مى شد را تبديل به يك بازى عرضى و خارج از تخصص پرسپوليسى ها نمودند و با استفاده از سرعت بسيار خوب در نيمه اول كار را تمام كردند.

استقلال براى شكست اين تيم پرسپوليس در فاز هجومى بازى  نياز به سرعت داشت هر چند اين سرعت در بسيارى از مواقع باعث كم دقتى در ارسال پاسها مى شد اما اين سرعت لازم بود سرعتى كه توانست ضعف تيم پرسپوليس را در فاز انتقال به دفاع به خوبى نشان دهد.

بازيكنان استقلال در اين مسابقه به خوبى نسبت به وظايف خود توجيه بودند و دو عنصر حمايت و سرعت در هر دو فاز بازى به خوبى به اجرا در آمد و نهايتا استقلال در ديدارى كه لياقت پيروز شدن را داشت به يك پيروزى ارزشمند و حياتى دست يافت.

 در پايان اين نمايش دفاعى استقلال و استفاده از ضد حملات براى على منصوريان كه يك فصل محكوم به بى برنامه بودن شده دستاورد بزرگى است!

اعضاي كادر فنى پرسپوليس با غيبت كاميابى نيا تصميماتى اتخاذ كردند كه نتيجه اين تصميمات مى تواند تجربه خوبى براى آينده اين تيم باشد.حضور ماهينى و احمدزاده در پست‌هاى غير تخصصى در چنين ديدار حساسى و تعويض رامين رضاييان در شرايطى كه  توانمندي‌‌هاى اين بازيكن با توجه به عقب نشينى و خستگى بازيكنان استقلال در نيمه دوم مى توانست به تيم پرسپوليس كمك كند جاى تعمق دارد.

كيفيت بازى پرسپوليس تحت تاثير توازن و تعادل تيمى استقلال در دفاع قرار گرفت و سرعت تيم استقلال در ضد حملات يك بار ديگر ضعف اين تيم در انتقال به دفاع را در آستانه رقابت‌هاى آسيايى نمايان ساخت . چنان‌چه بازيكنان پرسپوليس قادر به ايجاد بازي‌هاى كوچك سه در مقابل دو ، دو در مقابل يك در زمين بزرگ را توأم با سرعت داشتند احتمالا شانس اين تيم براى موفقيت بيشتر بود.

ارسال در: چهارشنبه 27 بهمن ساعت 19:40 (1395/11/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن