90/ مسير قهرماني از اردوي استقلال مي‌گذرد
شماره خبر : 137852
داربي پرگل و زيبا کم داشته‌ايم . داربي ها به خصوص در دو دهه اخير اغلب در گير حواشي مخرب و کاذب يا بدون گل و کم گل بوده و يا براثر افسار گسيختگي معدودي از مهره‌هاي دو تيم مسيرش از فوتبال عوض شده است.

رضا آراسته

داربي پرگل و زيبا کم داشته‌ايم . داربي ها به خصوص در دو دهه اخير اغلب در گير حواشي مخرب و کاذب يا بدون گل و کم گل بوده و يا براثر افسار گسيختگي معدودي از مهره‌هاي دو تيم مسيرش از فوتبال عوض شده است.

داربي  84 مي‌رفت يکي از زيباترين داربي هاي سرخابي باشد. داربي 84 توانست معادلات را کاملاً تغيير دهد. معادلاتي که اغلب پيش‌بيني‌ شده بود و حتي خود هواداران متعصب استقلال هم خودشان را آماده جشن باشکوه نکرده بودند اما خاصيت فوتبال همين است . فوتبال به ما آموخته که براي پيروز شدن و به نتيجه رسيدن همانند زندگي بايد تلاش کرد و براساس داشته ها حرکت کرد. براساس آنچه هست بايد جلو رفت و نه براساس آنچه بود . داشتم، داشتم مهم نيست ولي دارم و هستم مهم است. استقلال در داربي 84 درس فوتبال و زندگي داد.

استقلال آموخت که مي‌‌توان با تکيه بر موجوديت وداشته‌هاي امروز حرکت کرد و به نتيجه رسيد. پرسپوليس در اين ديدار به اعتبار پرسپوليسي بودنش در داربي هاي گذشته وارد ميدان شد و با همان تفکر مي‌خواست بار ديگر استقلال را زمين‌گير کند. اصلاً به آمادگي استقلال ، به روحيه بالاي استقلال ، به نيروي جواني استقلال ، به انگيزه هاي استقلال و به تحولي که استقلال در درون خود به وجود آورده بود توجه نداشت.

تقابل انگيزه هاي منصوريان و بازيکنان خوب و جوانش برابر پرسپوليس مغرور و از خود راضي کار را به اينجا رساند که استقلال براساس موجوديت خود و با تکيه بر همان نيروهاي خوبش درسي بزرگ به پرسپوليس داد. يعني چنان کشيده اي پرسپوليس خورد که تا هفته ها سرخي آن بر صورت پرسپوليس خواهد ماند. انسان وقتي گول قدرت  نداشته‌اش را مي‌خورد به يک باره آن ابهت و قد و هيکلش با يک کشيده حسابي از يک حريف جسور فرو مي‌ريزد. فوتبال هم همين است . ما قبلاً و تا آغاز دور برگشت به منصوريان خرده مي‌گرفتيم که براي لحظات بحراني در طول هر بازي نقشه و برنامه‌اي خاص ندارد.

واقعاً هم اين گونه بود. منصوريان چنين وانمود مي‌کرد که مي‌خواهد تحول ايجاد کند. مي‌خواهد براي هر تک حريف يک پاتکي رو کند ، اما ابزارش را در اختيار نداشت . داشت ولي نمي‌دانست چگونه از آنها استفاده کند. 16 هفته منصوريان با آزمون و خطا حرکت کرد تا در داربي 84 به آنچه که همه انتظارش را از استقلال داشتند برسد.

استقلال جوانانش را باور کرد و خودش بارور شد و در داربي 84  به بار نشست. ثمره ايستادگي و خون دل خوردن هاي منصوريان و استقلالي‌ها جواب داد. از امروز به بعد نه تراکتور و نه تيم ديگري رقيب پرسپوليس است . از امروز استقلال است که براي رسيدن به پرسپوليس اسب خود را زين کرده است و هر بازي که ببرد بدون شک شيرازه پرسپوليس  دچار  تزلزل خواهد شد.

اين استقلال که در هفته بيست و يکم خود را کاملاً يافته  است ، همان استقلال دوست داشتني است که شور و هيجان ليگ  برتر را دو چندان خواهد کرد.

حالا ، کساني که در هفته هاي هفتم و هشتم براي  تغيير علي منصوريان خيز برداشته بودند پشت علي منصوريان سنگر مي‌گيرند و سينه سپر مي‌کنند که اين ما هستيم که استقلال را  استقلال کرديم. 

استقلال نبايد مغرور شود، نبايد داربي و پيروزي در داربي آنها را از خود بي‌خود کند و بايد با تدبير و تفکر و فراموش کردن داربي به 9 ديدار آينده خود فکر کند. استقلال پله به پله بايد جلو برود تا برسد به جايي که همه خانواده فوتبال و به خصوص  استقلالي‌ها انتظارش را داشتند.

 

ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن