چه کسي عامل جدايي علي کريمي از سپيدرود بود
شماره خبر : 146225
باشگاه سپيدرود، روزهاي بحراني و پر تنشي را پشت سر مي گذارد و در حالي که با روي کار آمدن مالک جديد گمان برده مي شد پس از مدتها وضعيت اين تيم پرهوادار رو به آرامش گذاشته شود اما اوضاع به گونه اي ديگر پيش رفت.

به گزارش سايت رسمي روزنامه نود ، از اين رو با جواد تن زاده مالک باشگاه سپيدرود به گفتگو نشستيم تا از آخرين وضعيت اين تيم ريشه دار مطلع شويم.

 

چه شد که به خريد سپيدرود علاقه مند شديد؟

 

هيچ گاه يادم نمي رود، روزي که سپيدرود 18 ميليون تومان پول سفر به اهواز براي مسابقه با فولاد را نداشت و دوستان از من اين پول را گرفتند تا آبروي شهرم در ليگ برتر حفظ شود و اگر من اين ريسک تيمداري را نمي پذيرفتم و در آن برهه حساس از زمان قبول نمي کردم  به احتمال زياد امروز در عزا و ماتم سقوطي قرار داشتيم که من هرگز خودم را نمي بخشيدم.

 

آن زمان آقايان براي امضا گرفتن اين قرارداد آغوش گرم داشتند و با استقبال فراوان تيم را واگذار کردند و جالب اينکه من در آن زمان  بدون امضاي قرارداد هزينه ها را پرداخت کردم و فقط يک هوادار بودم و هم اکنون هم همان هواداري هستم که اين تيم را  دوست دارم، اما نمي دانم که چرا حالا دوستان رنگ عوض کردند!

 

اين انصاف نيست که اگر در بدترين زمان تيم با آن همه مشکلات بعنوان يک هوادار، ريسک را پذيرفتم‌ و درصحنه وارد شدم، حالا اين همه قضاوت هاي غرض ورزانه و عجولانه در مورد من انجام مي دهند.

 

پس از حضور در سپيدرود چه اقداماتي انجام داديد؟

 

همين ابتدا قاطعانه بگويم که در مدت زمان 4 ماه بيش از 4 ميليارد تومان براي سپيدرود خرج کردم و در تاريخ سپيدرود پرداخت چنين پولي نه کم سابقه که بي سابقه است! به لحاظ مالي در باشگاه شفافيت کامل ايجاد کردم و سپيدرود ساختارحقوقي و تشکيلاتي پيدا کرده است.

 

قراردادي که من امضا کردم مربوط به يک فصل کامل بود، به اضافه بيش از سه ميليارد انباشت بدهي از سال هاي پيش و در حالي که بيش از نيم فصل از بازي ها گذشته بود و من در دي ماه مالکيت تيم را گرفتم و در 4 ماه تا آنجايي که توانستم تعهدات خودم را انجام دادم، آن هم در بدترين وضعيت اقتصادي کشور که در بحران بسر مي بريم و عملا در اسفند و‌ فروردين هر سال هم که طبق روال عادي برنامه ريزي، اقتصاد کشور عملا تعطيل است.

 

از طرفي در بندي از قرارداد من آمده است که تا نيم فصل بايد 30 درصد قراردادهاي فصل جاري پرداخت شود، در حاليکه قرارداد من 7 دي ماه منعقد شد و 2 بازي هم از نيم فصل دوم گذشته بود! آن زمان همه مي گفتند فقط تيم را نگه داريد و بقيه چيزها مهم نيست.

 

در حال حاضر از کل تعهدات 3/3 ميليارد تومان بدهکاري سنوات گذشته تاکنون دو ميليارد و هفتصد ميليون تومان را تسويه کرده ام که همه اسناد و مدارک مالي آن وجود دارد و هم زمان بيش از 50 درصد مبلغ قراردادهاي فصل را پرداخت کردم و به زودي براي نسبت به تسويه حساب سايرين اقدام خواهم کرد.

 

آيا از اول هيات فوتبال با شما مشکل داشت؟

 

در ابتدا که مالکيت باشگاه را به من واگذار کردند فقط از سوي آقايان اعلام مي شد که شما فقط تيم را در ليگ برتر نگهداريد ديگر ما هيچ چيزي نمي خواهيم، ولي به يکباره پس از بازي با تيم تراکتور که بقاي تيم حتمي شد رفتارها عوض شد و بهانه جويي ها شروع شد.

 

امروز مصاحبه مي کنند و مي گويند که ما بايد مديرعامل انتخاب کنيم!! مسئول استعداد يابي و ساختار سازي باشگاه چرا انتخاب کرديد!! سوال من از آقاي تاج اين است که آيا خبر دارد در زير مجموعه اش در گيلان چه مي گذرد؟ بحث حق مالکيت من بر مبناي قوانين جاري کشور اصلا به کنار، آيا قوانين فيفا اين اجازه را به نايب رييس هيات فوتبال مي دهد که تا اين حد در مسائل داخلي يک باشگاه دخالت کند!؟

 

من از رييس فدراسيون فوتبال مي خواهم که حساسيت بيشتري بر روي يکي از معدود تيم هاي صد در صد خصوصي کشور به خرج دهند و نگذارند بعد از اين سرمايه گذار بخش خصوصي از فوتبال فرار کند. حالا که با همه اين تلاش ها و برنامه ريزي ها و هزينه ها، اين تيم در ليگ برتر باقيمانده است، آيا شايسته و سزاوار اين همه برخورد و نامهرماني هستيم؟ ولي اگر به هر دليل اين تيم دچار سقوط و بحران مي شد آنگاه کسي مي آمد و حال من و سپيدرود را مي پرسيد؟ به راستي شيريني اين پيروزي نصيب چه کسي شد؟ کمي منصف باشيم.

 

داستان شما و کريمي چگونه شروع شد و چرا به اين مرحله رسيد؟

 

من در آن زمان علي کريمي را آوردم و خيلي ها به من انتقاد کردند و هنوز هم  سرزنش مي شنوم و خود مسئول هيات فوتبال شبانه به من زنگ زد که اين کريمي را نياور، اما من که نبايد با تفکرات ديگران تيمداري کنم!


اعتقاد دارم که آن موقع تيم نياز به يک شوک داشت و کار من درست بود و بايد مديريت بحران مي کردم. اما دراين برهه از زمان که بحث جدايي علي کريمي مطرح است و آن هم به درخواست خودش، به دليل فقط عدم موافقت باشگاه با دو نفر از اعضاي کادر فني همراه او است و هيچ کس حالا اين سوال را نمي پرسد که چرا باشگاه حساسيت خاصي به دو نفر از کادر فني همراه علي کريمي داشته است!؟

 

من در کادرفني کريمي دخالت نکردم و تنها از کريمي خواستم با عضوي از کادرش که اتفاقا رشتي هم هست، به دليل اينکه منشا و ريشه همه اختلافات و تفرقه و حواشي در تيم شده است قرارداد نخواهم بست. مگر مي شود يک نفر هر کاري دلش مي خواهد انجام دهد و بعد برود پشت کريمي پنهان شود! شما بگوييد اين حق طبيعي يک مالک خصوصي هست يا نه؟

 

من در مورد کسي که در مجموعه ام خرابکاري مي کند هيچ گونه ارفاقي نخواهد کرد زيرا ثابت شده است که متاسفانه ايشان بطور کامل در تيم و کادر و مديريت باشگاه  و حتي هواداران باعث اختلاف شديد شده است و هم اکنون نيز شيطنت هاي فراواني را ايجاد کرده و همچنان با تماس هاي تلفني و پيامک و کارهاي تخريبي اقدام به ايجاد اختلاف در تيم و هواداران مي کنند و سابقه او هم نشان مي دهد که در هر تيمي که بوده از سوي مديريت باشگاه اخراج شده است!

 

اينکه کريمي پشت چنين فردي مي ايستد به خودش ربط دارد اما من اجازه نمي دهم کساني که چنين رفتاري دارند از در مجموعه مديريتي من حضور داشته باشند و هر چه اصرار بيشتري مي بينم، مطمئن مي شوم که جاي درستي دست گذاشته ام.

 

دليل حواشي مالي در مجموعه شما چه بوده است؟

 

متاسفانه در اين مدت زمان 4 ماه افرادي به من نزديک شدند که از حسن نيت و اعتماد من سوء استفاده کردند و در کنار ضرر و زيان فراواني که به من زدند باعث ايجاد حواشي و جوسازي منفي شدند و از آنجا که خودشان غرق در فساد و تباني شده بودند خواستند که با فضاسازي منفي به ترور شخصيتي من بپردازند.

 

ولي خدا را شاکرم که خودشان در باتلاق فساد خود گير افتادند و حتي از محل کار خود نيز که يکي از بانک هاي خصوصي رشت بوده به دليل طرح شکايت اينجانب اخراج شدند و البته همچنان بايد در برابر صدور چک هاي بي محل و جعل امضاي اينجانب در مراجع قضايي پاسخگو باشند.

 

مي گويند که قرار است از سپيدرود به سياست پا بگذاريد؟

 

هيچ گاه براي کانديداي نمايندگي مجلس اقدام نکرده و نمي کنم و از سياست به دور هستم و اين را مي توانيد تيتر کنيد تا همه بدانند!

 

حرف ناگفته؟

 

دليل سکوت من در برابر همه اين قضاوت ها و تهمت ها و حاشيه سازي ها، فقط حفظ آرامش در تيم بود و اعتقاد دارم که صبر و تحمل با زبان ادب و احترام هميشه بر رفتارهاي پرخاشگري پيروز است و متاسفانه متوجه شدم که آقايان فقط با احساسات هواداران تيم سپيدرود، بازي مي کنند و هيچ چيزي برايشان اهميت ندارد.

 

ما دورنماي بسيار خوبي در سپيدرود داريم و فارغ از تمام غوغا سالاري هاي پيرامون، با قدرت به کار خود ادامه مي دهيم و به هواداران پر تعداد ريشه دار ترين تيم گيلان قول مي دهم که با اعتماد به يکديگر شاهد روزهايي خواهيم بود که ديگر هدف سپيدرود نه روزمرگي، که کسب افتخارات بيشتر باشد 

ارسال در: شنبه 22 ارديبهشت ساعت 13:36 (1397/2/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن