دليل عجيب عضو هيات مديره استقلال براي عدم پرداخت جريمه AFC
شماره خبر : 145481
حسن زماني عضو هيات مديره باشگاه استقلال حدود دو هفته پيش بود که به خاطر صحبتهايش عليه داور بازي رفت با العين امارات، از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا به مبلغ 5 هزار دلار جريمه شد. در حکم AFC آمده بود که زماني براي پرداخت اين پول 30 روز فرصت دارد.

حسن زماني عضو هيات مديره باشگاه استقلال حدود دو هفته پيش بود که به خاطر صحبتهايش عليه داور بازي رفت با العين امارات، از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا به مبلغ 5 هزار دلار جريمه شد. در حکم AFC آمده بود که زماني براي پرداخت اين پول 30 روز فرصت دارد.

از زمان اعلام اين حکم بحث هاي مختلفي درباره اينکه چه کسي بايد اين جريمه را پرداخت کند مطرح شد. اينکه زماني شخصا و از جيب خودش بايد اين پول را بدهد و يا اينکه باشگاه استقلال بايد جور صحبتهاي زماني را بکشد؛ آنهم در شرايطي که باشگاه نقشي در اين جريمه نداشته است.

اين جريمه عجيب و غريب، حتي واکنش مسعود سلطاني فر وزير ورزش و جوانان را هم در پي داشت و نقل قولي از وي منتشر شد مبني بر اينکه زماني خودش مسئول پرداخت اين جريمه است و نبايد از حساب باشگاه پولي به حساب AFC واريز شود.

با اين حال آنطور که از صحبتهاي حسن زماني برداشت مي شود، وي پرداخت اين جريمه را به باشگاه واگذار کرده و انتظار دارد استقلال در اين وضعيت 5 هزار دلار را پرداخت کند. زماني در گفتگو با خبرنگار مهر، با استدلالي عجيب اعلام کرد که پرداخت اين جريمه به وي ارتباطي پيدا نمي کند!

انتخاب اعضاي هيات مديره باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس با اين نيت انجام مي شود که آنها بتوانند سنگي را از جلوي پاي اين باشگاه ها بردارند و از بار مشکلات مالي بکاهند؛ در حالي که به نظر مي رسد در باشگاه استقلال خلاف اين امر در جريان است.

مشروح سئوال و جواب خبرنگار مهر با حسن زماني درباره اينکه چه کسي مسئول پرداخت جريمه مصاحبه او است، در ذيل مي آيد:

* خبرگزاري مهر - آقاي زماني! وضعيت جريمه شما از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا چه شد؟ آيا اقدامي براي پرداخت اين جريمه کرده ايد؟

حسن زماني: باشگاه دنبال اين موضوع است. ببينيم برنامه به چه صورت مي شود.

* آيا شما درخواست استيناف و تجديد نظر در اين حکم را داده ايد؟

- اين برنامه ها و هر موضوعي که باشد شخص دنبالش نمي رود. باشگاه از طريق قسمت هايي که لازم است پيگيري مي کند.

* آيا خودتان اين جريمه 5 هزار دلاري را پرداخت مي کنيد؟

- اصلا چنين چيزي نيست (کمي مکث مي کند) ما چيز خاصي مطرح نکرديم که باعث جريمه شود. در راي، اينکه چقدر صحت داشته باشد نوشته اند بعد از بازي العين عامل اغتشاش شده ايم. مصاحبه اي که بعد از بازي انجام مي شود چه تاثيري مي تواند داشته باشد؟ ما گفتيم AFC رسيدگي کند. مي تواند رسيدگي هم نکند. چيز خاصي هم نگفتيم.

* آيا اگر اين راي برنگردد، خودتان شخصا اين جريمه را مي دهيد؟

- اصلا چيزي به من ارتباط ندارد!

* يعني بايد باشگاه جريمه مصاحبه شما را بدهد؟

- اين موضوع در حال رسيدگي است. چيزي اتفاق نيفتاده است.

* اما وزير ورزش گفته است باشگاه نبايد اين جريمه را بدهد و فردي که اين مصاحبه را انجام داده موظف به پرداخت پول است.

- پيش از اين مسائلي در باشگاه رخ داده و افرادي بوده اند که بيش از 20، 30 ميليارد تومان به باشگاه ضرر زده اند. اگر قضيه اينطور باشد که بايد برويم دنبال آنها و بگوييم بياييد اين ضررها را جبران کنيد. ما اين مسئله را قبول نداريم. من نه توهين کردم و نه چيزي گفتم. فقط درخواست رسيدگي کرديم براي احقاق حق باشگاه؛ والسلام!

ارسال در: سه شنبه 28 فروردين ساعت 12:17 (1397/1/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن