خيز بلند غفوري براي جام جهاني 2018
شماره خبر : 145477
وريا به درخشش و گلزني ها در ليگ قهرمانان آسيا ادامه داد تا يک بار ديگر پيام آور شادي و برد استقلالي ها در دربي هاي حساس و سرنوشت ساز اين فصل لقب بگيرد.

وريا غفوري در جدال برگشت با الهلال در کويت يکي از ستاره هاي اصلي استقلال بود. هم درخشيد هم در پستي که کمتر ديده بوديم نمايش در خور توجهي ارائه داد تا با زدن گل سه امتيازي و قطعي کردن صدرنشيني اين تيم در گروه مرگ هنرنمايي خود در کويت را تکميل کند.


مدافع سنندجي استقلالي ها که در يکي دو سال گذشته همواره جزو مدعوين به تيم ملي بوده تا يکي از بخت هاي اصلي قرار گرفتن در ترکيب ثابت ايران در جام جهاني 2018 لقب بگيرد حالا در روزها و هفته هاي منتهي به اين تورنمنت بزرگ با ارائه نمايش فوق العاده از خود در ترکيب استقلال خيز بلندي براي جلب نظر مساعد کي روش براي ايستادن در پست دفاع راست ايران برداشت تا براي تمام رقباي خود در اين پست کليدي خط و نشان بکشد.

 


وريا که در دربي حساس پايتخت مقابل پرسپوليس زننده گل ارزشمند و سه امتيازي آبي ها بود تا با فراهم کردن زمينه شکست رقيب سنتي و صدرجدولي بر ميزان محبوبيتش ميان استقلالي ها افزوده شود اين بار هم در دربي آسيايي مقابل الهلال ديگر رقيب سنتي آبي ها خوش درخشيد و گل سه امتيازي و صدرنشيني را به نام خود ثبت کرد تا روزهاي خوب خود در ليگ قهرمانان را ادامه دهد. گلي که روند گلزني هاي او در اين تورنمنت معتبر بعد از به ثمر رساندن دومين گل استقلال مقابل الريان در هفته قبل را ادامه داد و باعث شد تا آمادگي اين بازيکن بيشتر از قبل به چشم بيايد.


گل و نمايش وريا مقابل الهلال از اين حيث بيشتر به چشم آمد که کمتر پيش آمده بود اين مهره تدافعي را تا اين اندازه به محوطه جريمه حريفان نزديک ببينيم. وينفرد شفر با هوش بالاي خود و شناختي که از نقطه ضعف قهرمان عربستان داشت ديشب در کويت از غفوري به عنوان وينگر راست و نزديک به محوطه جريمه الهلال بهره برد تا اين بازيکن با دوندگي و جنگندگي بالاي خود به کابوس سعودي ها تبديل شود.

 


وريا نه تنها زننده گل سه امتيازي استقلال بود بلکه بارها در طول 90 دقيقه از جناح راست الهلالي ها را آزار داد که اين موضوع در دقايق پاياني بازي بيشتر به چشم آمد به خصوص که در بحث تدافعي نيز خسرو حيدري زوج او در جناح راست به خوبي امر پوشش از اين بازيکن را انجام داد. مرد دو گله استقلالي ها حالا به عنوان يکي از اميدهاي اصلي طرفداران براي ادامه درخشش در آسيا مي تواند نقشي کليدي تري در رسيدن اين تيم به مراحل نهايي و عبور از پلي آف داشته باشد، درخششي که او را بيشتر به حضور ثابت در رقابت هاي جام جهاني 2018 روسيه نيز نزديک مي کند.

ارسال در: سه شنبه 28 فروردين ساعت 12:57 (1397/1/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن