مسلمان در تاکتيک جديد برانکو جايي ندارد؟
شماره خبر : 144641
محسن مسلمان در بازي برابر الوصل هم بازي نکرد تا به گفته عادل فردوسي پور، گزارشگر بازي، کماکان مورد غضب برانکو باشد.

محسن مسلمان در بازي برابر الوصل هم بازي نکرد تا به گفته عادل فردوسي پور، گزارشگر بازي، کماکان مورد غضب برانکو باشد؛ البته که تا امروز هيچ خبر رسمي از باشگاه پرسپوليس يا از سوي برانکو و يا مسلمان منتشر نشده که بيانگر چالش ميان سرمربي و بهترين پاسور تيمش باشد و ظاهر ماجرا حکايت از تغييرات اساسي در ساختار تاکتيکي پرسپوليس دارد.

قرباني کيک اند راش؟

پرسپوليس برابر الوصل به سبک بسياري ديگر از تيم هاي ايراني در برابر پرس دفاعي و بازي تاکتيکي  حريف، رو به بازي بلند آورد؛ به خصوص در نيمه دوم بيشتر توپ ها توسط بيرانوند يا مدافعان به يک دوم مياني حريف ارسال مي شد تا منشا و عليپور با ضربات سر آن را به آغاز يک حمله از زمين حريف تبديل کنند.

برانکو البته با چيدمانش در اين بازي نشان داد که نسبت به سال قبل تاکتيک متفاوتي را در نظر گرفته است. او ميانه ميدان را به بازيکنان تدافعي اش سپرد و بازيکنان هجومي اش را به کناره ها برد. آمدن منشا و تعويض اجباري اميري تنها تفاوتي که داشت اين بود که بيشتر توپ هاي بلند از زمين خودي به زمين حريف ارسال مي شد. در اين روش اصولا نيازي به بازيکناني با سبک و سياق مسلمان نيست و حالا اين سوال پيش مي آيد که آيا برانکو به خاطر اينکه نمي خواهد از بازيکني مثل مسلمان استفاده کند مجبور به تغيير تاکتيک شده يا مسلمان قرباني تغيير برنامه هاي فني تيمش شده است؟

نکته جالبي که مي توان به آن اشاره کرد اين است که با توجه به تغييري که برانکو در نوع و روش بازي پرسپوليس ايجاد کرده، حتي بازيکني مثل بشار رسن نيز شانس بازي پيدا نمي کند. او نيز مانند مسلمان نود دقيقه از روي نيمکت بازي را تماشا کرد تا مشخص شود پرسپوليس براي مسابقات آسيايي با روشي متفاوت بازي مي کند. شيوه اي که در آن برانکو تيمش را براي برد و تنها با هدف کسب نتيجه به ميدان مي فرستد و بازي زيبا ديگر در اولويت قرار ندارد؛ هرچه هست مسلمان آخرين بازي سال را نيز از دست داد تا همه چيز براي او به سال 97 موکول شود.

ارسال در: چهارشنبه 23 اسفند ساعت 12:06 (1396/12/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن