تيمي که منصوريان با پنالتي برده ،برانکو نابود مي کند !
شماره خبر : 143896
السدي ها در خانه نسبت به بازيهاي خارج از خانه نتوانسته اند خوب نتيجه بگيرند . دو باخت در ليگ ستارگان اين تيم در داخل خانه اتفاق افتاده و خارج از خانه باخت نداشته اند . تعداد گل زده و خورده هم نسبت به ديدار هاي خارج از خانه در خانه دچار چالش شده است .

 ايرج طالع

در روز دوم از ليگ قهرمان آسيا پرسپوليس ايران که عزم خود را براي قهرماني جزم کرده ميهمان السد قطر در دوحه خواهد بود . بسياري از کارشناسان فوتبال در آسيا معتقدند باشگاه پرسپوليس پتانسيل قهرماني در اين دوره را دارد . پرسپوليس بلحاظ تاکتيکي به يک بلوغ  رسيده و از نظر ابزار نيز هر چند نسبت به حريفان ديگر بعلت بسته شدن پنجره نقل انتقالات اجاز جذب بازيکن ندارد اما همين بازيکنان هم به اندازه کافي توانايي اجراي فرامين تاکتيکي برانکو را دارند . سرمربي السد با استناد به آنچه در کنفرانس هاي خبري حتي در فصل گذشته ، از باشگاههاي ايراني و هواداران بي شمار و علي الخصوص بازي در استاديوم آزادي نگراني دارد . او پيرترين و با تجربه ترين سرمربي ليگ ستارگان قطر است . يک مربي اصولگرا که براي او روانشناسي بازيکن و اخلاقمداري يک اولويت براي حضور در ترکيب به شمار مي رود . اسوالدو فريرا  ،ژاوي را يک مدل مناسب براي ديگر بازيکنان مي داند .

خط دفاع السد 

اين خط دفاع با به ثمر رساندن 7 گل طي 17 ديدار در ليگ ستارگان گلزن ترين خط دفاعي ليگ قطر است . به عبارتي نزديک شدن بازيکنان خط دفاعي السد به محوطه جريمه پرسپوليس همان خواسته برانکو است تا در زمان انتقال بازيکنان پرسپوليس فضاي مناسبي براي اجرا ي تاکتيک هاي تهاجمي داشته باشند .  پرسپوليس در خط دفاع از اعتبار ويژه اي برخور دار است . به اين راحتي  گل دريافت نخواهد کرد . بنابر اين به نظر مي رسد فريرا در مقابل پرسپوليس سعي کند از دامنه حرکتي  مدافعين خود کم کند . تا فضا به حريف ندهد اين مربي به خوبي مي داند . واگذاري فضا به بازيکنان تکنيکي و تک ضرب زن پرسپوليس يعني توليد موقعيت  براي آنها که قطعا براي السد دردسر ساز خواهد بود .

خط هافبک السد

اين خط  با ژاوي  جان مي گيرد . به عبارتي همه بازيکنان تحت تفکرات ژاوي قرار دارند . اين بازيکن سعي مي کند در زمين حريف با پاس هاي کوتاه به دروازه حريف ،بازيکنان هم تيمي را نزديک کند . خارج کردن ژاوي از بازي يعني ايجاد اختلال در فاز تهاجمي السد ، ژاوي بيش از گلزني و نزديک شدن به دروازه حريف از توليد موقعيت لذت مي برد . براي اين استدلال ببينيد اين فصل سهم خط هافبک  السد در گلزني کمي بيش از مدافعان بوده در صورتي که مهاجمان السد  26 گل را به ثمر رسانده اند . به عبارتي  اگر خط هافبک  بخوبي کنترل شود . مهاجمان حريف هم از بازي خارج مي شوند . ژاوي بدنبال مدلي از بازي بارسا در خط هافبک السد است که تا حدودي نيز اين تيم با اين تفکرات مرد همه کاره السد موفق عمل کرده است .

آمادگي جسماني

با توجه به اينکه السد در نيمه اول و دوم تقريبا يکسان دروازه حريفان را باز نموده . اين موضوع بيانگر توان بدني مناسب بازيکنان اين تيم مي باشد . اين را هم در نظر بگيريد با توجه به داده ها السد در نيمه اول بيشتر مستعد دريافت گل است و در دقايق وقت اضافه  نيمه دوم هم مديريت زمان را از دست مي دهد و مستعد دريافت گل است .

علاقه مندي به ضربات ايستگاهي

بازيکنان پرسپوليس بايد توجيه شوند السدي ها از ضربات ايستگاهي بخوبي استفاده مي کنند و تلاش زيادي به خرج مي دهند تا اينگونه ضربات را بدست آوردند در زمينه ارسال و ضربات سر هم در ليگ ستارگان از آمار خوبي برخوردارند و دومين تيمي هستند که از تعداد سانترهاي فراوان و ضربات سر بهره مي برند در اين زمينه از مرتضي پور علي گنجي نبايد غافل شد هرچند مدافعين مياني پرسپوليس هم در ضربات سر و علي الخصوص ضربات اول تبحر دارند . با توجه به بازيکنان تکنيکي احتمال اينکه السد به پنالتي برسد وجود دارد . اين فصل السد 4 پنالتي در ليگ ستارگان بدست آورده است .

آماري که خوشايند پرسپوليس است !

السدي ها در خانه نسبت به بازيهاي خارج از خانه نتوانسته اند خوب نتيجه بگيرند . دو باخت در ليگ ستارگان اين تيم در داخل خانه اتفاق افتاده و خارج از خانه باخت نداشته اند . تعداد گل زده و خورده هم نسبت به ديدار هاي خارج از خانه در خانه دچار چالش شده است .

تتمه :

در خصوص اين ديدار مطالب فني فراواني براي نقد وجود دارد . اما تيمي را که منصوريان در فصل گذشته با پنالتي برده قطعا براي برانکو نمي تواند دردسر ساز باشد . ديدار الوصل و اسد را تماشا کردم هر چند نتيجه به نفع السد به پايان رسيد اما حتي الوصل هم مي توانست پيروز ميدان باشد هر دو گل السد در اين بازي با اشتباهات فاحش فردي خط دفاعي الوصل بوجود آمد که بروز اينگونه اشتباهات فردي از خط دفاعي پرسپوليس بعيد است .

مع هذا پرسپوليس با توجه به تحليل بايد برنده اين ديدار باشد مگر اينکه مطابق با فصل گذشته در ليگ قهرمان آسيا با ضعف در زمينه آناليز حريفان مواجه نشود . حالا هم براي قهرماني پرسپوليس در آسيا دير شده وقتي تعداد و تخصص هاي کادر فني السد را در مقابل کادر پرسپوليس قرار مي دهيم راحت بگويم به اندازه بازيکنان داخل زمين آن بيرون فريرا دستياراني را دارد که همه چيز را کنترل کنند اين موضوع فقط باعث دغدغه خاطر مي شود وگرنه داخل زمين برد با اختلاف لااقل دو گل با پرسپوليس خواهد بود .

ارسال در: يکشنبه 29 بهمن ساعت 07:29 (1396/11/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن