هواداران چون شش را دوست دارند /6 تا بخيه خوردم
شماره خبر : 143811
مدافع جوان پرسپوليس در ديدار مقابل نسف قارشي با مصدوميت شديدي مواجه شد و در نهايت با 6 بخيه به کار خود در اين بازي خاتمه داد.

شجاع خليل زاده در اولين بازي فصل سرخپوشان در ليگ قهرمانان پرتلاش ظاهر شد و البته حضورش در فاز تهاجمي تيم براي باز کردن دروازه نسف قارشي با اتفاق تلخي همراه بود و در برخورد با وحيد اميري دچار مصدوميت شد. خليل‌زاده که با سري بانداژ شده بازي را به پايان رساند مدعي است مشکلي از اين بابت ندارد و در نهايت اعلام کرده با توجه به شرايط محروميت سرخپوشان به ادامه کار با اين تيم اميدوار است.


در صحنه برخوردي که منجر به مصدوميتت شد چه اتفاقي رخ داد؟
چيزي نبود. وقتي توپ آمد، من فرياد زدم که منم، ولي فکر کنم وحيد اميري به خاطر فشار و هياهوي بازي متوجه نشد. در يک لحظه يک چيزي به صورتم کوبيده شد؛ ولي اشکالي ندارد. فداي سر پرسپوليس و وحيد. سرم 6 تا بخيه خورد. اين هم به افتخار پرسپوليس و هواداراني که 6 را دوست دارند.


برد خوبي برابر نسف قارشي کسب کرديد. حريف ازبکستاني قدرت لازم را نداشت يا عملکرد شما خوب بود؟
فکر کنم ما خيلي خوب بوديم، چون نسف اصلا تيم دست و پا بسته‌اي نبود. ديديد که حتي اگر يک لحظه به حال خودشان مي‌ماندند، مي‌توانستند خطرساز شوند. از طرفي بازي‌هاي اول هميشه سخت است و اين بازي‌ها شرايط خاص خودش را دارد. آقاي برانکو بارها اين را به ما تذکر داده است. در سوپر کاپ، اين را گفتند و در اولين بازي ليگ برتر هم همينطور و قبل از اين بازي هم تاکيد داشتند که بايد گام اول را محکم برداريم. خوشبختانه در زمين خودمان با حمايت هواداران، سه امتياز شيرين هم گرفتيم.


با اين حال همه مدعي هستند حريف سخت پرسپوليس در اين گروه السد قطر است. نظر خودت چيست؟
جدي‌ترين حريف براي ما، مي‌توانيم خودمان باشيم. کافي است يک بازي حريف را دست کم بگيريم. در ليگ قهرمانان همه تيم‌هاي حاضر قوي و منتظر فرصت هستند. پس بايد بهترين عملکرد را داشته باشيم.

 

 


دليل اينکه در بازي‌هاي بيرون از خانه عملکرد بهتري داريد چيست. فشار و استرس هواداران روي عملکردتان تاثير دارد؟
فشار مسووليت را هر جا که باشيم احساس مي‌کنيم. اصلا بايد در پرسپوليس بازي کرد تا متوجه شد از چه چيزي حرف مي‌زنيم. در تيم‌هاي ديگر اگر يک پيروزي خوب بياوريد از يک هفته تا يک ماه با شماست. اينجا در سخت‌ترين و مهمترين بازي هم پيروزي خوب بياوريم، تاريخ مصرفش در نهايت تا اولين تمرين است. مي‌توانم بگويم حتي فشار بازي در تيم ملي هم قابل مقايسه با فشار بازي در پرسپوليس نيست، آدم را پير مي‌کند؛ ولي گذشته از اين مساله درباره تفاوت امتيازات بازي‌هاي خانگي و بيرون از خانه ما، جنبه فني دارد. الان يک امتياز گرفتن از پرسپوليس در آزادي براي هر تيمي يک خواسته و موفقيت بزرگ به حساب مي‌آيد. طبيعي است که بازي را مي‌بندند و کار سخت‌تر مي‌شود؛ ولي در خانه خودشان بالاخره مجبورند کمي هم حمله کنند و حمله به پرسپوليس کار اشتباهي است.


بازي‌هاي بسته حريفان در ليگ داخلي اما به نظر مي‌رسيد باعث شده تا بتوانيد خيلي بهتر برابر نسف قارشي کار کنيد.
به هر حال وقتي برابر ما بسته بازي مي‌کنند که نمي‌نشينيم و دست روي دست نمي‌گذاريم؛ اما شرايط در ليگ قهرمانان فرق هم مي‌کند. بالاخره تيم‌ها صرفا براي دفاع نمي‌آيند و شرايط براي خلق موقعيت به شکل بهتري فراهم مي‌شود.


عملکرد تهاجمي خوبي هم در پرسپوليس به جا گذاشته‌اي و يک مدافع گلزن نشان دادي.
آقاي برانکو سيستم‌هايي را براي بازي‌هاي ما تعريف مي‌کند. يک سيستم هم ايجاد کرده که باعث مي‌شود من آزادي عمل بيشتري داشته باشم. اين باعث شده در گلزني هم موفق باشم. البته حرکات حساب شده است. اينطور نيست که جاي من خالي بماند و از طرف بچه‌ها حمايت مي‌شوم. يعني از اصول بازي ما اين است که يکديگر را حمايت کنيم.


با توجه به محروميت پرسپوليس همه هواداران انتظار دارند بازيکنان به تيم وفادار بمانند. به نظرت اين اتفاق در پايان فصل خواهد افتاد؟
من مي‌توانم درباره خودم صحبت کنم. من براي خودم يک سري اصول حرفه‌اي و اخلاقي دارم که به آنها پايبند هستم. من کسي نيستم که بخواهم تيم را در شرايط سخت تنها بگذارم. اگر باشگاه، آقاي برانکو و هواداران من را بخواهند بهتر از پرسپوليس نمي‌شناسم. کجا بهتر از اينجا؟


اما پيشنهاد خارجي و مالي بهتر از خليج فارس امکان دارد بازيکنان را با دردسر انتخاب و تصميم مواجه کند.
بله. چنين پيشنهادهايي هميشه وجود دارد. مگر مي‌شود تيم بزرگي مثل پرسپوليس قهرمان شود و بازيکنانش مورد توجه نباشند. بهترين تيم‌ها و پيشنهادها مي‌رسد؛ ولي در فوتبال هميشه اينطور نيست و بالاترين پيشنهاد مالي بهترين پيشنهاد نيست و برنده نمي‌شود. اگر اينطور بود من الان افتخار پوشيدن اين پيراهن را نداشتم. خيلي راحت حرف بزنيم. پرسپوليس از همه ما بزرگتر است و خيلي از بازيکنان بزرگ بوده‌اند و هستند که آرزو دارند بتوانند براي تيمي مثل پرسپوليس بازي کنند.


اکنون در دو جبهه ليگ قهرمانان و داخلي حضور داريد. اين فشار که رفته رفته مسلما بيشتر هم خواهد شد امکان دارد روي عملکردتان تاثير بگذارد؟
آقاي برانکو هميشه مي‌گويد هيچ نقطه اوجي وجود ندارد. چون هر قدر جلو مي‌رويم با افزايش تجربه، علم و تسلط بازيکنان مي‌توان کيفيت بهتري ارائه کرد. من حدود 10 سال است که در سطح بالاي فوتبال بازي مي‌کنم؛ ولي امسال که به پرسپوليس آمدم به خاطر کار و فشار بيشتر، توانايي‌هاي جديدي را در خودم پيدا مي‌کنم. همه ما اينطور هستيم. من فکر مي‌کنم همچنان مي‌توانيم بهتر از اين باشيم. اصلا قرارمان همين است. برانکو اين را از ما مي‌خواهد. هنوز نقطه اوج پرسپوليس ديده نشده است.


عملکرد قابل قبولي به جا گذاشته‌اي اما فرصت کمي تا جام جهاني باقي مانده. از شانس حضور در تيم ملي را هنوز برخوردار هستي؟
فکر مي‌کنم هر چه بخواهم در اين باره بگويم، تکراري مي‌شود. در اين باره زياد از من مي‌پرسند و از من کاري غير از اين بر نمي‌آيد که در راستاي وظيفه خودم در پرسپوليس بهترين عملکرد را داشته باشم. صحبت کردن فايده‌اي ندارد. بايد بازي‌هاي خودم را انجام بدهم و باقي تصميم سرمربي تيم ملي است که برنامه‌ها و افکار خودشان را دارند و من اميدوارم اين شانس به من رو کند.

ارسال در: چهارشنبه 25 بهمن ساعت 19:20 (1396/11/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن