داربي کرواتي
شماره خبر : 139128
داربي کرواتي

 

 
گزارش ويژه 
وبسايت نود 
سعيد واعظ 
راه ورود به نقش جهان 
حساسيت اللاسيکوي ايراني ميان تيمهاي سپاهان و پرسپوليس ، مجابمان کرد که خيلي زودتر و حول و حوش ساعت 16 عصر، وارد ورزشگاه بزرگ نقش جهان شويم . هوادران زرد و قرمز با کلاه خودهاي رنگين شان در بيرون ورزشگاه کري خواني را در دستور کار خود قرار دادند و نتايج و اتفاقات قبل را به رخ يکديگر مي کشيدند . يگان ويژه انتظامي هم بطور خاص "رد مورچه را روي کاسه چيني " مي زد و همه جوانب امر را تحت کنترل و سيطره خود داشت تا از بي نظمي ها جلوگيري کند، که بدينوسيله زحمات اين عزيزان را نيز ارج مي نهيم . 
نقش کانون هوادران دو تيم 
پرسپوليسي ها، که اکنون در فوتبال ايران و آسيا "کبک شان خروس " مي خواند و مايه فخر و مباهات شدند ، دسته ، دسته، زودتر از تماشاگران سپاهاني در جايگاه مخصوص خود در ضلع شمال غربي ورزشگاه نقش جهان مستقر شدند. و بعد از مدتي با هوادران سپاهاني مجادله کلامي خود را شروع کردند . نقش کانون هوادران و ليدرهاي دو تيم در کنترل هيجانات و شعارهاي احساسي تماشاگران بسيار موثر و مفيد است . در پاره اي از مواقع مشاهده مي شد که علاقه مندان به دو تيم با انواع و اقسام فحش ها از خجالت يکديگر در مي آمدند که اين فحاشي ها اصلا آموزه هاي خوبي براي جواناني که وارد ورزشگاه مي شوند، ندارد . اينروزها ، کمپيني به راه انداختند، که متوليان امر را مجاب کنند راه ورود بانوان را به استاديومها و ورزشگاه ها هموار شود ، با اين جو وشرايط که پا لس هاي منفي ميان دو طرف رد وبدل شود تحت هيچ شرايطي به صلاح نيست . وقتي فرهنگ سازي قوي در ورزشگاه ها ايجاد شود و احساس امنيت فرهنگي احساس شود هيچ اشکالي ندارد . 
محبوبيت برانکو 
در بدو ورود تيم ارتش سرخ ، به زمين چمن ورزشگاه نقش جهان، که در راس آنها برانکو ايوانکوويچ بود ، به خوبي مورد تشويق هوادران سرخ قرار گرفت . تماشاگران سپاهاني نيز جناب پرفسور ( برانکو ) را به نيکي تشويق کردند . وي ، نيز به احساسات آنها پاسخ مثبت داد ، خدا را چه ديدي ، شايد در آينده نه چندان دور، برانکو ،سر از تيم سپاهان در اورد . 
امان از دارندگي ... 
وقتي ترکيب دو تيم اعلام شد ، تعدادي از تماشاگران تيم سپاهان که در کنار جايگا vip خبرنگاران نشسته بودند ، آهي از ته دل کشيدند و حسرت مي خوردند که ، امان ، از دارندگي و برازندگي . تيم پرسپوليس ، را نگاه کنيد چقدر بازيکن تاثير گذار دارد که "گادوين منشاء ، کمال کاميابي نيا و سيامک نعمتي را روي نيمکت نشانده است . اما ، تيم محبوب شهرمان رسول نويدکيا ، علي کريمي، را مصدوم دارد و با دست خالي مي خواهد به مصاف ارتش سرخ تا دندان مسلح برود !
نقش اصلي ،جدال هافبک ها 
شروع بازي تا دقيقه بيستم مسابقه که دو تيم همديگر را محک مي زدند چنگي به دل نمي زد . فقط دو سه موقعيت ايده آل نصيب قرمز پوشان شد که منجر به باز شدن دروازه لي اوليويرا شد که اشکان خورشيدي با حضور به موقع در صحنه ها، گل تيم پرسپوليس را مردود اعلام کرد . اما ، جدال هافبکهاي دو تيم بر سر تصاحب توپ در نقطه ثقل زمين بسيار تعيين کننده و سرنوشت ساز بود که هافبکهاي تيم پرسپوليس ، مانند فرشاد احمد زاده ، وحيد اميري ، محسن مسلمان ، نقش اصلي را ايفا مي کردند . در اين بين صادق محرمي هم با حرکات" اورلپ" که انجام مي داد به نوعي در حملات تيمش شرکت مي کرد .بر اثر همين فشارها ، سرخپوشان پايتخت با گرفتن خطاي پنالتي گل اول مسابقه را با مهدي طارمي به ثمر رساندند و به رختکن رفتند . 
پلان B سپاهان 
سپاهان ، در پلن B ، در نيمه دوم با ميدانداري بيشتر يورش ها ي بي محابا به سمت دروازه بيرانود انجام داد که از همين ترفند ها توانستند روي ارسال کرنر مهرداد محمدي و ضربه سر مروان حسين کار را به تساوي برسانند . طلايي پوشان ، که عطش سيري ناپذيري براي برتري داشتند بامصدوميت شديد عزت الله پور قاز روبه روشدند . خلاء موجود، در قلب دفاع تيم سپاهان، و فرصت طلبي علي عليپور، منجر به گل دوم تيم پرسپوليس شد . اما ، فرجام کار اينگونه نبود . جناب زلاتکو کرانچار، با تعويض هاي طلايي خود ، تيمش را احياء کرد . رضا ميرزايي مانند f14 وقتي از جناح راست حمله ور مي شد محسن ربيع خواه عذاب مي کشيد .
 
رضا ميرزايي ، فرشته نجات کرانچار، توپ ارسالي اش را به جلال الدين علي محمدي سپرد تا شوت سرضرب وي کار را به تساوي بکشاند و سپاهاني ها را در ادامه کار اميدوار نگه دارند . 
تساوي در 33 مصاف 
سپاهان ، هميشه حريف گلوگيري براي تيم پرسپوليس بوده است . به زبان ساده تر هيچ تيمي به اندازه سپاهان ، پرسپوليس را در ليگ برتر شکست نداده است . در 33 مصاف که برگزار شد 12 بار تيم سپاهان ، 9 مرتبه تيم پرسپوليس و 12 کار آنها با تساوي به پايان رسيده است . 
اميدواري سپاهاني ها تمرين پرسپوليسي ها 
هر چند دوئل کروات تبار ها در نقش جهان برنده نداشت اما شور ، جذابيت و هيجان داشت و 40 هزار تماشاگر مشتاق اين مصاف را راضي و خشنود به منازلشان فرستاد . نکته حساس الکلاسيکوي ايراني در نقش جهان اينطور پيگيري شد که طلايي پوشان با تساوي در اين مسابقه به آينده تيم خود اميدوار شدند تا با رفع مصدوميت رسول نويد کيا و علي کريمي به صف مدعيان به پيوندند ، ليکن ، براي شاگردان برانکو نيز تمرين بسيار خوبي براي جدال حساس مسابقه نيمه نهايي با تيم الهلال عربستان در رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا بود . مدير عامل تيم الهلال به هريک از بازيکنان تيمش براي عبور از سد تيم پرسپوليس ايران مبلغ 140 ميليون تومان پا داش در نظر گرفته است .سعيد
ارسال در: جمعه 31 شهريور ساعت 06:32 (1396/6/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن