يک دهه ، سربلندي ، يک دهه سرشکستگي !
شماره خبر : 139125
تيم فوتبال سپاهان ، در دهه 80 ، پر افتخار و ستايش آميز بود ، اما ، اکنون سرشکسته و نالان در گردنه حيران ليگ برتر "آب و روغن " قاطي کرده است . فاجعه اي به نام شکست در کارنامه طلايي پوشان اشک و حسرت را بر گونه علاقه مندان به اين تيم جاري ساخته ، سکاندار کروات تبار اين تيم که هيچ نقشي در انتخاب بازيکنان در اول فصل نداشته است در کمال بي خيالي منتظر اتفاقات آتي است

  

مرثيه سرايي زردها ؛ فاجعه اي به نام "شکست " در کارنامه سپاهاني ها

يک دهه ، سربلندي ، يک دهه سرشکستگي !

مسببان ناکامي ، جدايي تان باعث علاقه مندي مي شود

سعيد واعظ

تيم فوتبال سپاهان ، در دهه 80 ، پر افتخار و ستايش آميز بود ، اما ، اکنون سرشکسته و نالان در گردنه حيران ليگ برتر "آب و روغن " قاطي کرده است . فاجعه اي به نام شکست در کارنامه طلايي پوشان اشک و حسرت را بر گونه علاقه مندان به اين تيم جاري ساخته ، سکاندار کروات تبار اين تيم که هيچ نقشي در انتخاب بازيکنان در اول فصل نداشته است در کمال بي خيالي منتظر اتفاقات آتي است

وبسايت نود

سعيد واعظ

قدر سپاهان را بايد  ...

ناکامي ، حذف و شکست يکي پس از ديگري ... اين بود سپاهان پر افتخار ؟ اين بود طوفان سهمگين زرد آسيا ؟ ما سپاهانيم و حالا حالا ها قهرمان ... کو ؟ مصاف سنتي تيمهاي پرسپوليس و سپاهان در پايتخت و نصف جهان آنقدر جذاب و پر هياهو بود که کارشناسان خبره فوتبال کنفدراسيون فوتبال آسيا را مجاب مي کرد تا اين دوئل فوق العاده را رصد کنند. اما اکنون طلايي پوشان را چه شده است که رمقي براي رقابت با تازه ليگ برتري ها هم ندارند ؟ سپاهاني که شهره عام و خاص در قاره کهن بود را چه شده است که باخت و سرشکستگي را در خانه و بيرون از آن دو دستي تقديم رقبا مي کند . اين همان سپاهان دهه 80 فوتبال ايران است ؟ قدر ساهان را بايد مي دانستيد آنوقت که حرف اول را مي زد ، نه ، حالا که افتاده و شکسته و رنجور شده است .

سپاهان ، لايق تو کسي است  ...

سپاهان ، اي تيم رخوت گرفته فوتبال ايران که به هر حريفي " نه " نمي گويي . لايق تو کسي هست  که تو را انتخاب مي کند نه امتحان  . آنهايي که مثل موش آزمايشگاهي تو را امتحان مي کنند فکر جيپ هاي گشادشان براي پولهاي انچناني هستند  . براستي پول ، اينروزها در فوتبالمان گذرنامه معتبري براي افراد شده است .

اي سپاهان مغموم ، کسي که تو را فقط نگاه مي کند لايق تو نيست ، کساني که تو را عمقي و دلسوزانه ببينند لايق تواند . کساني که بخاطر پولهاي نجومي حس اند کنند سزاوار تو نيستند در عين در يافت پول بايد لمس ات کنند که مشکلات و کمبود ها حس کنند . تو را به معناي واقعي کلمه بسازند ه اينکه بسوزانند . تو را مثل سنوات پر افتخار قبل بيارايند نه اينکه بيازارند . هوادران پر شمارت را روي سکوها ي ورزشگاه نقش جهان بخنداند نه آنکه برنجانند . تو را اي سپاهان دوست بدارند ، بدارند ، بدارند ....

مسببان ناکامي جدايي تان ...

تيم فوتبال سپاهان ، بعد از حذف از گردونه رقابتهاي جام حذفي توسط تيم فوتبال صنعت نفت آبادان آنهم در نصف جهان ! مسابقه هفته ششم خود را در اهواز برابر تيم فولاد خوزستان به شکل مفتضحانه اي واگذار کرد . در اين خصوص هوادراني که به اخواز رفته بودند خواستار مسببان اصلي ناکامي تيم محبوبشان سپاهان شده اند و خواهان اين موضوع هستند که مسببان و عوامل ناکامي تيم "سترگ " سپاهان ، جدايي شان باعث شوک و علاقه مندي به تيم سپاهان مي شود . شايد مربي ديگري  شرف ياب شود و آنها را از حالت "آچمز " در اورد .

سپاهان و شيشه شکسته

وضعيت سپاهان اين هفته ها مانند شيشه شکسته شده که احساسات و عواطف هوادران پرشمار اين تيم را جريحه  دار و تيز و بران مي کند . شوتهاي بازيکنان بجاي گل به سنگ مي خورد . اعتراض دلسوزان سپاهاني براي مديران و متوليان امر در باشگاه به مانند زهر سمي شده است . آنها ، با سکوت و دست روي دست گذاشتن نمک روي زخم هوادران تيفوسي سپاهان مي پاشند و ادعا ي اين موضوع را دارند که بايد خويشتن داري کرد و صبر و حوصله را در دسترو کار قرار داد تا تيم نتيجه بگيرد . به قولي ، انروزها که هوادران حلم و بردباري مي کردند گذشت . انموقع ، بيشتر بازيکنان از مکتب سپاهان با تعصب و غيرت رشد کرده بودند نه اينکه اکنون مقدمات بازيکنان پولکي را به تيم سپاهان فراهم کرده ايد و انتظار معجزه داريد . انتظارمان از مديران بالادستي و دلسوز اگر يافت شود محکم کردن سپاهان است مانند کوه .

مديراني که خود را به کوچه علي چپ زده ايد کمي جاي خود را با علاقه مندان به تيم سپاهان عوض کنيد و ببينيد شکستن احساسات چقدر طاقت فرساست .

بنشينيد بند بزنيد اين قصور و ترک هاي ناکامي را . افتخارات قبلي مان گردو خاک گرفته ديگر مثل شيشه صافو صيقلي نيست دريابيد هوادران را .

يک دهه سربلندي ، يک دهه سرشکستگي !

اين جمله اي چالش برانگيز براي طلايي پوشان است که يک دهه افتخار و شکوه و پايداري را تجربه کنند واکنون دهه سرشکستگي را بخواهند سر لوحه افتخارات تيمشان قرار دهند . واقعا ، قياسي مع الفارق است . جناب کرانچار ، شمايي که بعد از باخت در اهاز با بانگ بلند ادعا مي کنيد بعداز شکست طبيعتا حرف زياد باقي نمي ماند ، از قضا ، سخت در اشتباهيد . بعد از شکست جاي حرف و حديث باقي مي ماند . برد و افتخار يتيم است . باخت و شکست صاحب دارد و آن صاحب کسي نيست جز ء شما بزرگوار .

چرا کادر فني تيم تان را تقويت نمي کنيد ؟ چرا ، مربيان کار بلدو استخوان خرد کرده اي مثل کريم قنبري را کنار گذاشتيد تا افرادي که در همه حالت موافق ميل تان باشد را به تيم اضافه کرديد ؟ به قول دکتر شريعتي که گفت ؟ هرگز از کسي که هميشه موافق ام بود چيزي نياموختم ، شما هم نمي توانيد ياد بگيريد و ياد بدهيد و موفق شويد. 

ارسال در: شنبه 25 شهريور ساعت 07:09 (1396/6/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن