5 آزادکار ايران راهي فينال شدند
شماره خبر : 138663
پنج کشتي‌گير ايران به ديدار فينال و يک کشتي‌گير نيز به ديدار رده‌بندي مسابقات روز دوم کشتي آزاد قهرماني نوجوانان آسيا در تايلند راه يافتند.

به نقل از سايت فدراسيون کشتي، مسابقات 7 وزن دوم و پاياني رقابت‌هاي کشتي آزاد نوجوانان قهرماني آسيا، از صبح امروز (يکشنبه) در شهر بانکوک تايلند در حال برگزاري است.

در پايان مسابقات مقدماتي، سيد عرفان جعفريان، مهدي عشقي، ميثم زارع، عباس فروتن و سيد مهدي هاشمي در اوزان 46، 54، 76، 85 و 100 کيلوگرم با شکست تمامي حريفان خود به ديدار فينال راه يافتند و سيد مبين حسيني در وزن 69 کيلوگرم راهي ديدار رده‌بندي شد.

نتايج کشتي گيران کشورمان به شرح زير است:

در وزن 46 کيلوگرم سيد عرفان جعفريان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 6 بر 2 مقابل کشتي گيري از کشور ازبکستان به پيروزي رسيد. وي در دور بعد نيز با نتيجه 5 بر 3 از سد حريف هندي گذشت و به ديدار پاياني رسيد. جعفريان در اين ديدار به مصاف کشتي گير قزاقستاني مي‌رود.

در وزن 54 کيلوگرم مهدي عشقي در دور اول با نتيجه 10 بر صفر از سد حريف مغولي خود گذشت. وي در دور بعد نيز با همين نتيجه از سد کشتي گير کره جنوبي گذشت و راهي مرحله نيمه نهايي شد. عشقي در اين مرحله نيز با نتيجه 8 بر 5 برابر نماينده کشور قرقيزستان به پيروزي رسيد و راهي ديدار فينال شد. وي در ديدار نهايي با کشتي گير هندي مبارزه مي‌کند.

در وزن 63 کيلوگرم اميرحسين مقصودي در دور اول با نتيجه 4 بر 2 نماينده قزاقستان را شکست داد اما در ديدار دوم مقابل حريفي از کشور ژاپن 7 بر 5 مغلوب شد و با توجه به شکست اين کشتي‌گير ژاپني در دور بعد، مقصودي از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 69 کيلوگرم سيد مبين حسيني در مبارزه نخست مقابل کشتي گيري از کشور کره جنوبي با نتيجه 10 بر صفر به پيروزي رسيد. وي در دور بعد مقابل کشتي گير پاکستاني با نتيجه 6 بر 7 مغلوب شد اما با توجه به حضور حريف پاکستاني در ديدار فينال، حسيني در گروه شانس مجدد با نتيجه 11 بر 2 کشتي گير ازبکستاني را مغلوب کرد و به ديدار رده بندي راه يافت. حسيني براي کسب مدال برنز به مصاف حريف مغولي مي‌رود.

در وزن 76 کيلوگرم ميثم زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 3 بر صفر از سد کشتي‌گير ازبکستاني گذشت وي در دور سوم نيز با نتيجه 10 بر صفر حريف قرقيزستاني خود را شکست داد و به ديدار فينال راه يافت. حريف زارع در اين ديدار نماينده کشور هند است.

در وزن 85 کيلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتي گير قزاقستاني با نتيجه 10 بر صفر به پيروزي رسيد. وي در دور بعد نيز با نتيجه 10 بر صفر حريف چيني را مغلوب کرد و راهي ديدار فينال شد. فروتن در ديدار پاياني با کشتي گير ازبکستاني مسابقه مي‌دهد.

در وزن 100 کيلوگرم سيد مهدي هاشمي در دور اول با نتيجه 10 بر صفر کشتي‌گير ژاپني را مغلوب کرد. وي در دور بعد با نتيجه 12 بر يک از سد حريف تاجيکستاني گذشت و راهي مرحله نيمه نهايي شد. اين نماينده ايران در اين مرحله نيز با ضربه فني کشتي گير قزاقستاني را شکست داد و فيناليست شد. هاشمي در اين ديدار به مصاف کشتي گير ترکمنستاني مي‌رود.

ارسال در: يکشنبه 1 مرداد ساعت 12:26 (1396/5/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن