کولبران فوتبال ايران
شماره خبر : 138569
در واقع کل هزينه هاي کولبران تيمهاي ليگ برتر تهران مثلا رده جوانان (به تعداد 50 نفر)به اندازه قرار داد يک فوتباليست درجه دو ليگ برتر هم نمي شود.

 سعيد حفظي فرد

برنامه تيتر امشب را مي ديدم ،سخنگوي سازمان مبارزه باقاچاق ارز و کالا و دکتر دهقاني نماينده مجلس در خصوص ارزش  ريالي کالاي قاچاق و راه هاي ورودي و نقش کوله بران، ملوانان و مسافران اجير،  صاحبان کالا مي گفتند. از وضعيت بغرنجي که مي تواند شکل قانوني بگيرد و فعل مذموم نباشد و همه با خيال آسوده لقمه ناني را به خانه ببرند اما گويا شناعتي حس نمي شود.

مثل هميشه آمارها گويا نبود و دو طرف قصه هم در لفافه با يکديگر صحبت مي کردند و درضمن تعارفات معمول درحاليکه دکتر دهقاني ، از خدمات دو سه ساله گذشته  سازمان مبارزه با قاچاق و ارز تمجيد  بعمل مي آورد ناگهان اعلام ميکرد: که تمامي چرخه واردات کالا  بالاخص  از مجراي قانوني دچار فساد هستند و در چرخه غير قانوني هم ، کولبران و اجيران مخاطره گران قصه هاي گاه جانسوز مي باشند و از پول کلاني که از اين راه عايد مي شود سهم کولبران در حد يک هزارم هم نيست.

امروز جلسه هيات مديره کانون مربيان بود . قصه مطرح شده  امروز کانون  ماهم چيزي شبيه  قصه صاحبان کالاي قاچاق و کولبران است  .

هزينه فوتبال کشور هم مثل بقيه آمارهايمان با هزارمها و درصدهاي اختلاف نيست گاها تا هشتاد  درصد اختلاف برآورد وجود دارد .

اما آنچه که در آمار تيمهاي سرخابي که معمولا شفاف تر است مشاهده مي شود مبلغ ناچيزي است که به مسئولين تيم هاي پايه آنان اختصاص مي يابد. در واقع مربيان تيم هاي پايه ، کولبران فوتبال کشور  هستند .سر مربيان تيمهاي بزرگ و مطرح پايه فوتبال کشور نهايتا ساليانه مبلغ 25 ميليون تومان دريافتي دارند و کل عوامل اجرايي يک تيم پايه نهايتا 80ميليون تومان دريافتي شان مي باشد !!!

در واقع کل هزينه هاي کولبران تيمهاي ليگ برتر تهران مثلا رده جوانان  (به تعداد 50 نفر)به اندازه قرار داد  يک فوتباليست درجه دو ليگ برتر هم نمي شود. شايد دکتر دهقاني حق داشت  ،از يکسو تعريف و تمجيد و از سوي ديگر دود مان اداره مسئول را مي گفت ، ما هم تشکر مي کنيم با اين اوضاع و احوال عادلانه تيم مان به جام جهاني رفته است .همه دوست دارند نان حلال به سر سفره هايشان ببرند و از سوي ديگر همه مکانيزم هاي غلط، اما   شفاف و در پيش روي چشم  همه را شاهديم  مدارک و قراردادها  موجود است ،قرار دادها در هيات ها ثبت مي شود.جريان فوتبال مثل آمار و ارقام و ارزش کالاهاي کولبري و ملواني نا مشخص  نيست و همه چيز ثبت قانوني مي شود. کولبران فوتبالي  روح و جسم خود را روي کول شان مي گذارند و در سرما و گرما ،برف و باران تلاش مي کنند و طبيعي است که بنا بر تئوري انتظار در مديريت به قياس خود با مربيان و بازيکنان ليگ برتر بپردازند و انتظار داشته باشند حداقل يک بيستم آنها دريافتي داشته باشند . چرا که  امروز اين اختلاف  در حد يک پنجاهم است . مسئولين اختلاف ارقام را مي بينند و در دفاترشان ثبت مي کنند و هيچکس نمي پرسد چرا اينقدر اختلاف است. حداقل يک نفر بيايد توضيح بدهد که اين ارقام طبيعي است و شناعت امر را توجيه کند. گاهي توجيه عامل دفاعي رواني خوبيست.

ارسال در: چهارشنبه 14 تير ساعت 03:55 (1396/4/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن