مادر بزرگ من و آخرين مدل اندرويد
شماره خبر : 138510
چهار نماينده ي فوتبال کشورمان در ليگ قهرمانان بازي هاي تکراري و نمايش هميشگي از خود نشان دادند, تمامي هواداران چشم به ديدار آخر آنها دوخته اند، تا شايد از مرحله ي گروهي صعود کنند! که چه شود؟؟!

 مادر بزرگ من و آخرين مدل اندرويد

اميد قاسميان

چهار نماينده ي فوتبال کشورمان در ليگ قهرمانان بازي هاي  تکراري و نمايش هميشگي از خود نشان دادند, تمامي هواداران چشم به ديدار آخر آنها دوخته اند، تا شايد از مرحله ي گروهي صعود کنند!  که چه شود؟؟!

بعد از صعود  در کدام مرحله قرار بر حذف آنها گذاشته شده؟!

واقعا مشکلات تيم هاي باشگاهي  ما از کجا سرچشمه ميگيرد از نداشتن سخت افزار مناسب ، نداشتن بدنسازي که بعد از تعدادي بازي پشت سر هم به مشکل بر ميخورند و يا

ميزبان نبودن در برخي از ديدارها به علت محروميت ها و بي پولي و يا حتي نداشتن مهره کارساز بر روي نيمکت ؛ همه ي اين  موارد بر نتيجه نگرفتن يا صحيح تر بيان کنيم  خوب نتيجه نگرفتن نمايندگان ما موثر مي باشد اما وقتي بررسي بر تيم هاي ديگر جام باشگاههاي آسيا انجام ميدهيم بقيه ي تيم ها هم کمتر از ما نيستند ،تيم هاي باشگاهي آسيا فقط ميتوانند سه الي چهار لژيونر داشته باشند حتي اگر قرار بر گرفتن بازيکن و تغيير تابعيت آنها باشد هيچ بازيکن تاپي که شرايط بازي در ليگ هاي دوم و سوم اروپايي را هم داشته باشد به آسيا نخواهند آمد. اما استثناهايي هم وجود دارد.

شايد يک بازيکن سن بالا براي گذران اينده زندگيش و کسب در آمد مناسب خود را به دلارهاي آسيايي بفروشد اما اين موضوع کلي نخواهد بود. براحتي ميتوانيم بگوئيم که يک بازيکن تاپ به حاشيه خليج هميشه فارس پا نخواهد گذاشت.

اين موضوع را قبول کنيد عدم مديريت و عدم برنامه ريزي در تيم هاي باشگاهي ما باعث ميشود که نتوانيم مهره هاي خارجي مناسب را به تيم هاي باشگاهي اضافه کنيم.

از تمام بازيکنان خارجي جذب شده در ليگ کشورمان فقط دو الي سه مهره بازيکن خوب و موثر بودند.

 

تيم پرسپوليس ايران با 6 الي 7 بازيکن تيم ملي کشورمان پا به بازي هاي آسيايي گذاشته. تيمي که تقريبا 40 تا 60 درصد تيم ملي کشور را با خود بهمراه دارد.

تيم استقلال هم به همين شکل است بازيکنان جواناني دارد در حد تيم ملي يا در تيم اميد ايران پا به توپ ميشوند.

ذوب آهن اصفهان نيز چهار سال است اسکلت تيم خود را حفظ کرده بنابراين اگر قرار به نتيجه گرفتن باشد شرايط ارائه ي بازي هاي زيبا براي تيم هاي ذکر شده مهيا ميباشد.

هر مربي هر چقدر هم که خوب باشد ظرفيتي دارد.

وقتي ابزار مدرن تري و بازيکنان سطح بالاتري داشته باشيم قطعا بايد فردي با دانش بيشتر و اگاه به عوامل پيشرفته تري داشته باشيم تا بتواند تيم را بهتر تمرين دهد و بهتر در قالب تاکتيک جايگزين نمايد‌.

اين شرايط همانند اين است که يک گوشي اندرويد پيشرفته را به مادر بزرگ تان بسپاريد و بواسطه ي عدم اطلاعات براي مادر بزرگ هيچ سود و بهره اي نخواهد داشت.

اينگونه بنظر مي آيد که در باشگاههاي ما مهره ها و استعدادهاي خوبي وجود دارد و مربي هاي ما نيز در حد مطلوب هستد اما تا چه حد قابليت پيشرفت را دارند ؟

شايد دومي و سومي درليگ ايران

اگر سطح تغيير کند و به لوول بالاتري پاي گذارند چه؟؟؟

قطعا به افراد با کارآيي بالاتري نياز خواهيم داشت.

بازيکن خوب به مربي خوبتري نيازمند است .گلهاي ليگ ما اکثرا يکنواخت و به يک شکل به ثمر ميرسد و بيشتر از 70 درصد گلهاي ليگ ما بر اثر اشتباهات تاکتيکي تيم حريف يا اشتباهات فردي بازيکنان حريف به ثمر ميرسد.

اينکه سرعت تکنيک و تاکتيک شما تيم حريف را به اشتباه انداخته خوب است اما در تورنمنتي همچون جام باشگاههاي آسيا که اکثر تيم ها با بازيکنان حرفه اي و با آناليز کافي حاضر ميشوند هرگز کارساز نخواهد بود.

براي نمونه  آقاي گل ليگ ايران در همين دوره فقط 18 گل زده و اين آمار هرگز براي بازيکن تيم قهرمان ليگ برتر ايران زيبنده نيست پس بنابراين در ليگ برتر براي گل زدن مشکلاتي داريم و علي الرغم مشکل گل زني در دفاع نيز مشکل عديده ديده ميشود در دفاع تکل مناسب و در فرم دفاع من تو من و پرس نفر به نفر همه مواردي هستند که در ضعف دفاعي بيداد ميکند و پاشنه ي آشيل تيم هاي ما در قهرماني باشگاههاي آسيا گشته است.

 در پايان اميدوارم سطح دانش مربيان ما با يک دوره کلاس چند جلسه اي بالا نرود و قطعا لقب مربي حرفه اي سودي نخواهد داشت و اين را بدانيم بهترين مربيان دنيا  براي کسب اطلاعات بيشتر پا به کلاسهاي دانش افزايي و آناليزي, و بدنسازي ميگذارند و اين شيوه ي مربيان خارجي ميتواند الگوي مناسبي براي برانکوها و منصوريان ها و حسيني ها و تک تک مربيان ليگ برتري و حتي مربيان ليگ هاي پائين تر باشد. 

ارسال در: دوشنبه 11 ارديبهشت ساعت 11:29 (1396/2/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن