وقتي توپ جمع کن ها تمرين مي کنند ؟!
شماره خبر : 138508
با توجه به رو به اتمام بودن اغلب ليگ هاي دنيا لازم دانستم مورد زير را به اطلاع برسانم:

 ??به بهانه اتمام ليگ هاي فوتبال

 
درود 
 
با توجه به رو به اتمام بودن اغلب ليگ هاي دنيا لازم دانستم مورد زير را به اطلاع برسانم:
 
در باشگاه هاي حرفه اي و بزرگ دنيا، تنها تيمي كه با پايان فصل، همچنان با جديت به كارش ادامه مي دهد، تيم برنامه ريزي باشگاه است. آنها قبل از شروع تعطيلات كوتاه مدت پايان فصل، پايه ريزي برنامه ي فصل جديد ليگ كشورشان و يورو ليگ و چامپيونز ليگ را استارت ميكنند. اين برنامه كه براي مدت يك فصل نوشته مي شود، در عرض دوهفته آماده ميشود و طي نشست هايي با تيم مديريت باشگاه و سرمربي تيم، برنامه اصلاح و نهايي ميشود. 
در اين برنامه، شروع و پايان آماده سازي تيم براي بازيهاي فصل جديد، طوري چيده ميشود كه تقريباً سه هفته قبل از شروع اولين بازي ليگ، بدنسازي بازيكنان به اتمام رسيده باشد. بعد از اتمام دوره بدنسازي، يك هفته ريكاوري و سپس دو يا سه بازي سبك تداركاتي با تيم هايي كه در ليگ اول نيستند انجام ميشود و اين چنين، تيم براي آغاز فصل جديد مسابقات ليگ آماده مسابقه است.
برنامه ريزي در همه اركان زندگي امروز، نقش بسزايي دارد. و در باشگاه ها، بار رواني وجود يك برنامه بر ايجاد نظم و انسجام و قدرت و تفكر تيمي و همچنين آرامش فكري بازيكنان و كاركنان باشگاه تاثيرگذار است. 
مهم اين كه، اين برنامه فقط براي بازيها و تمرينات تيم باشگاهي نيست، بلكه براي تمامي واحدها و بخش هاي باشگاه تعريف شده است و يك هفته قبل از شروع هر فعاليت، تسك مربوطه به واحد و يا شخص موردنظر آلارم داده ميشود تا آماده انجام آن فعاليت و وظيفه گردد. 
مثلاً جالب است بدانيد حتي توپ جمع كن ها هم بصورت برنامه اي سر تمرينات يا بازيها حاضر ميشوند، 
حتي تيم تعمير و نگهداري باشگاه هم مطابق برنامه از قبل تعريف شده، دست به تعميرات و تغييرات ( در چمن يا صندلي ها و رختكن و دوش ها و كف پوش ها و موتورخانه و ... ) ميزند. حتي ليدرهاي هواداري باشگاه ها هم برنامه دارند، برنامه اي براي چگونگي حضور در استاديوم هاي كشورشان و نحوه تشويق در بازيهاي مختلف.(نمونه و نتيجه فعاليت هاي آنها را حتماً بارها در نوع تشويق هايي كه روي سكوها انجام مي دهند، شاهد بوده ايد). 
و مثالهاي بيشماري از اين دست براي همه واحدهاي شاغل در باشگاه مي توان زد.
اين موضوع نشانگر اين است كه سيستم تعريف شده و قرار است مطالق برنامه ريزي انجام شده فعاليت كند، بدون اينكه منتظر حوادث و اتفاقات و تصميمات فردي باشد. 
 
حالا سوال اينجاست؛ چنين برنامه منظمي در كدام يك از باشگاه هاي ايران نوشته و عملي شده است؟!
نامه رسيده از يک مربي در خارج از کشور 
ارسال در: يکشنبه 10 ارديبهشت ساعت 21:05 (1396/2/10)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن