90/ خوشحالي رسانه‌هاي آفريقاي جنوبي از نيامدن کي‌روش
شماره خبر : 138302
روزنامه‌نگاران رسانه‌هاي آفريقاي جنوبي از اين که کارلوس کي‌روش سرمربي تيم‌ملي کشورشان نشد اظهار خوشحالي مي‌کنند.

ليديا خسروي

روزنامه‌نگاران رسانه‌هاي آفريقاي جنوبي از اين که کارلوس کي‌روش سرمربي تيم‌ملي کشورشان نشد اظهار خوشحالي مي‌کنند. يکي از اين روزنامه‌نگاران «ان کارنگ ماتشه» است که در مقاله خود در يکي از روزنامه‌هاي پرتيراژ‌ آفريقاي جنوبي مي‌نويسد: جست‌وجو براي پيدا کردن سرمربي آينده‌«بافانا بافانا» يک جوري نامطمئن و دچار هرج و مرج شده است اما سرانجام خبر خوب در پايان هفته به گوش ما رسيد؛ اين نويسنده سرمربي نشدن کارلوس کي‌روش را خبر خوب عنوان کرده و مي‌‌نويسد: آخرين خبر اين بود که سرمربي آينده ما کارلوس کي‌روش نخواهد بود و اين تنها جنبه مثبت اين ماجرا بعد از اين مدت زمان طولاني است، داستاني که خيلي طولاني و خسته‌کننده شد! بر اساس گزارش‌ها کي‌روش سرانجام به خاطر وجود بندي که ملزم به پرداخت خسارت بود بعد از مدت‌ها مشاجره با فدراسيون فوتبال ايران سر تعظيم فرود آورد. بر اساس اين بند کي‌روش ملزم به پرداخت ميليون‌ها دلار مي‌شد تا از شر اين قرارداد فعلي‌اش خلاص شود! اين خبر که او کانديداي نيمکت بافانا بافانا نيست بعد از اين همه معطلي و اين روز به آن روز کردن جاي جشن دارد. اين روزنامه‌نگار در ادامه مي‌‌نويسد: شايد کي‌روش کارنامه قوي و قابل اعتمادي داشته باشد و حضور روي نيمکت باشگاه‌هايي نظير رئال مادريد و منچستر يونايتد هم همين مسئله را تصديق کند و البته بردن تيم ملي ايران به جام‌جهاني 2014 برزيل اما آيا او جوابي براي دردها و بيماري‌هاي بافانا بافانا است. من اين‌طوري فکر نمي‌کنم. کي روش بعد از خروج پرحاشيه‌اش از تيم ملي آفريقاي جنوبي در سال 2002 در هيچ تيم آفريقايي و در سطح اين قاره مربيگري نکرده است. در حقيقت او فقط در يک تيم آفريقايي مربيگري کرده است.

مربي يک تيم آفريقايي بايد شناخت کاملي از فوتبال اين قاره داشته باشد و جاي بسيار تعجب وجود دارد که چطور کي‌روش به عنوان گزينه اصلي نيمکت مربيگري آفريقاي جنوبي است آن هم فوتبالي که بعد از رفتن او پسرفت زيادي داشته است. درياچه استعداد‌ها کوچک‌تر شده است. او در راه بردن آفريقاي جنوبي به جام‌جهاني 2002 مهره‌ها و ستاره‌هاي بزرگي در اختيار داشت اما حالا اين تيم يک تيم رقت‌بار و ترحم‌انگيز شده است با يک فدراسيون فوتبال بي‌برنامه! شايد کي‌روش صبر و حوصله لازم براي ساختن دوباره اين تيم را نداشته باشد. تيمي که او در سال 2002 به ارث برد يک تيم حاضر و آماده بود و او يک موفقيت معقول داشت. شايد بازگشت به آفريقاي جنوبي درآمد خوبي براي کي‌روش آماده براي گذراندن دوران بازنشستگي داشته باشد هر چند او در ايران هم درآمد بسيار خوبي دارد. تيم ما به مربي‌اي احتياج دارد که کار اساسي و زيربنايي انجام بدهد. گزينه ديگر فدراسيون فوتبال از کي‌روش با کارنامه‌تر و جوان‌تر است و در سن 48 سالگي حتما مي‌تواند با انگيزه‌تر و موفق‌تر از کي‌روش 65 ساله باشد و جاي نااميدي بود که او در ليست مورد علاقه فدراسيون فوتبال پرتغال در جاي دوم قرار دارد.

ما بايد از فدراسيون فوتبال ايران متشکر باشيم که کي‌روش را تهديد به اجراي آن بند قرارداد کرد وگرنه با يک انتخاب بي‌معناي ديگر اين فدراسيون مواجه مي‌شديم. مربي‌اي که مي‌توانست فوتبال آفريقاي جنوبي را به باتلاق و بيراهه ببرد.

ارسال در: يکشنبه 22 اسفند ساعت 20:57 (1395/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن