90/ نقاط ضعف تراکتور نمايان شد
شماره خبر : 138298
تيم فوتبال تراکتور روز گذشته در بيست و چهارمين ديدار خود در ليگ شانزدهم در پيکاري خارج از خانه به مصاف فولاد خوزستان رفت و طي يک بازي سرد و کسل کننده و درحالي که حدود 20 دقيقه را به علت اخراج کاپيتان خود 10 نفره به بازي ادامه داد، در نهايت برابر حريف خود به تساوي بدون گل دست يافته و 2 امتياز ديگر را در رقابت براي قهرماني از دست داد.

نقاط ضعف تراکتور نمايان شد

فقط قهرماني جام‌‌حذفي تسکين‌دهنده ليگ برتر است

تيم فوتبال تراکتور روز گذشته در بيست و چهارمين ديدار خود در ليگ شانزدهم در پيکاري خارج از خانه به مصاف فولاد خوزستان رفت و طي يک بازي سرد و کسل کننده و درحالي که حدود 20 دقيقه را به علت اخراج کاپيتان خود 10 نفره به بازي ادامه داد، در نهايت برابر حريف خود به تساوي بدون گل دست يافته و 2 امتياز ديگر را در رقابت براي قهرماني از دست داد.

با اين نتيجه اختلاف تراکتور با تيم صدرنشين به 10 امتياز افزايش يافت و با توجه به اينکه تنها 6 بازي تا پايان رقابت‌ها باقي مانده است، هرچند فوتبال ورزشي غيرقابل پيش‌بيني است اما با اين وجود امکان جبران فاصله ايجاد شده غيرممکن به نظر مي‌رسد و تراکتور همانگونه که سرمربي اين تيم در نشست خبري پس از بازي بدان اذعان کرد شانس کمرنگي براي قهرماني دارد و بايد در جهت حفظ جايگاهش بکوشد.

البته بايد پذيرفت برنامه‌هاي قلعه‌نوعي براي کسب 3 امتياز در اين بازي و در روزي که شاگردانش جز ضربات شروع مجدد و اوت‌هاي دستي هيچ تاکتيک ديگري براي خلق موقعيت و باز کردن دروازه حريف نداشتند، با اخراج کياني عملاً به هم ريخت و از طرفي خروج کرار چند دقيقه قبل از اين اتفاق موجب شد تا تراکتور بعد از ده نفره شدن ابتکار عمل را در ميانه ميدان کاملاً از دست بدهد و اين تيم در دقايق پاياني تنها حفظ نتيجه را در دستور کار خود قرار داده بود و چه بسا اگر فولاد کمي با جسارت و انگيزه بيشتري حمله مي‌کرد، يک امتياز را هم از چنگ نماينده آذربايجان درمي‌آورد.

از سويي نمايش دور از انتظار مهاجمان تراکتور ديگر عامل ناکامي تراکتور در پيکار روز جمعه بود؛ خط حمله‌اي که تا چند هفته پيش عنوان زهردارترين خط آتش ليگ شانزدهم را به خود اختصاص داده بود همچون بازي با سايپا نشاني از اقتدار سابقش نداشت و نه حاتمي آن حاتمي چند ماه قبل است که با گلزني‌هاي پياپي خود کي‌روش را براي دعوت به تيم ملي متقاعد کرد و نه ابراهيمي آن ابراهيمي بازي‌هاي پيکان و ذوب آهن؛ از سويي لوسيانو ادينيو هم ثابت کرد همان آقاي گل ليگ چهاردهم نيست و اين را مي‌توان در از دست دادن تنها موقعيت طلايي تراکتور با کنترل مبتديانه اين بازيکن مشاهده کرد و نکته جالب اينکه دقيقاً در ادامه همين حرکت بود که کاپيتان تراکتور اخراج شد.

با تمام اين تفاسير تنها نکته مثبت بازي ديروز براي تراکتور، بسته ماندن دروازه در دومين بازي پياپي و ثبت يک کلين‌شيت ديگر براي سنگربان ملي‌پوش اين تيم بود؛جايي که مدافعان تيم قلعه‌نوعي و بخصوص خالد شفيعي عملکرد بي‌نقصي داشتند و به لطف درخشش آنها بود که فولاد يک موقعيت هم براي تهديد دروازه ميهمانش به دست نياورد و تيم محبوب فوتبال آذربايجان با امتياز ميدان را ترک کرد.

در کل ياران قلعه‌نوعي در بازي مقابل فولاد يک بار ديگر ثابت کردند از روزهاي دور رفت فاصله زيادي دارند و بي‌دليل نبوده که اين تيم روز به روز از کورس رقابت براي قهرماني جا ماند. مضاف بر آن، بايد به تراکتور اين نکته را يادآوري کرد که انجام مسابقه بعد از تيم رقيب چندان مناسب نيست و جز بحث تباني از ساير لحاظ به ضرر تيم برگزار کننده بازي موخر است.

واقعيت مطلب اين است که ديدار با فولاد باعث شد نقاط ضعف تراکتور در روزهاي آخر سال بيش از پيش عيان گردد نقاطي که براي رها شدن از آنها و ساختن مجموعه قوي‌تر به کار سخت بازيکنان و دقت‌نظر کادر فني احتياج دارد و همت عالي مي‌طلبد تا براي فصل جديد تراکتور جديدي گلچين شود. تراکتوري که در ليگ يک رقابت شرافتمندانه با پرسپوليس و استقلال داشته باشد و از داشته‌هايش به خوبي حراست کند. ضمن اين که قهرماني جام حذفي هم مي‌تواند مرهمي باشد بر زخم‌هايي که تراکتور در اين فصل از فيفا، فدراسيون، بي‌برنامگي و... خورد و خم به ابرو نياورد ولي از درون شکسته شد.

فقط قهرماني جام‌‌حذفي مي‌تواند آلام ناشي از دست نيافتن به قهرماني ليگ را تسکين دهد و بس!

ارسال در: يکشنبه 22 اسفند ساعت 20:53 (1395/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن