90/ قوانين بين المللي به درد فوتبال ما نمي خورد
شماره خبر : 138297
کي روش حرفي زد، حرفي درست که ما دلمان نخواست آن را بشنويم و به همين دليل همه، از من و ماي خبرنگار تا تماشاگران همه از کنارش گذشتيم. او که همين هفته در رختکن منچستر يونايتد با مورينيو هم جلسه داشت، سه هفته قبل چنين گفت

 

 

محمد سررشته داري

کي روش حرفي زد، حرفي درست که ما دلمان نخواست آن را بشنويم و به همين دليل همه، از من و ماي خبرنگار تا تماشاگران همه از کنارش گذشتيم. او که همين هفته در رختکن منچستر يونايتد با مورينيو هم جلسه داشت، سه هفته قبل چنين گفت:

« با توجه به قوانين فيفا درگيري بين تيم ملي و باشگاه‌ها چيزي عادي است. يک قانون واحد فيفا چگونه مي‌تواند هم از منافع تيم ملي ايران در آسيا، هم از تيم ملي ساحل عاج و هم از تيم ملي آمريکا حفاظت کند؟ قوانين فيفا فقط از منافع تيم‌ها و باشگاه‌هاي بزرگ جهان محافظت مي‌کند. شايد فقط دو تيم ملي در جهان باشند که بتوانند با تمرينات بازيکنانشان در باشگاه‌ها به ميدان بروند اما تيمي مثل تيم ملي ايران براي موفقيت به يک برنامه آمادگي بلندپروازانه‌تر و مؤثرتر نياز دارد که نمي‌تواند مطابق با تقويم فيفا و محدود در چارچوب‌هاي باشگاهي باشد.»

...و اين حرف چقدر درست بود، شايد تنها چند کشور باشند که بازيکنانشان در بارسلونا و بايرن و رئال و منچستر و آث ميلان بازي مي کنند و مي توان آنها را از دور فراخواند و در عرض سه روز تيم در اوج قدرت به ميدان برود. البته حتي اين ايده هم مورد نقض دارد و مورد نقض آن تيم ملي برزيل بود که بازيکنانش در بهترين تيم هاي جهان بازي مي کردند اما در خانه خودش در جام جهاني تحقير شد چون به قدر کافي هماهنگ نبود.

اين ناهماهنگي براي تيم هايي مثل ايران بدتر و سنگين تر هم هست، چون تيم ايران تلفيقي مي شود از بازيکنان داخلي به علاوه چند لژيونر. مشکل وقتي حاد تر مي شود که در ليگ ايران زمين خوب هاي براي فوتبال که سرعت کار تيمي را استاندارد نگه دارند به تعداد انگشتان يک دست هم نمي رسند!

مسلما در سلول هاي مغز خاکستري کي روش، زمين بد در ليگ، ناهماهنگي ليگي ها و لژيونرها، زمين ?? متري براي تيم ملي و موارد ديگر وجود دارد که کي روش را مجبور مي کند که اردوي گلخانه اي داشته باشد و البته قوانين فيفا اين اجازه را نمي دهد.

کي روش راست مي گويد  اين قوانين به سود تيم‌هاي ملي کشور هاي معمولي در فوتبال دنيا نيست، اين قوانين تنها براي آلمان، انگليس، برزيل، فرانسه، آرژانتين و ... است. در واقع بايد گفت اين قوانين براي سود بيشتر و قدرتمند تر ماندن اروپا در فوتبال جهان ترسيم شده تا تيم هاي ملي کشورهاي آفريقايي و آسيايي و آمريکايي نتوانند مشکلي براي اين تيم‌ها که در حال پول پارو کردن هستند ايجاد کنند.

اين حرف  درست است و تيم ملي ايران در حال ضرر کردن است، الان ببينيد تحت تاثير دعوا هاي ما با کي روش در هشت ماه گذشته دو اردوي کامل او در ارمنستان و امارات کلا از دست رفته، اردوي تايلندش هم که به دليل فوت پادشاه اين کشور از دست رفت. بازي تدارکاتي هم که براي بازي با قطر نداريم در اين حال و هوا بايد چه کنيم؟ آيا يک اردوي کوتاه قبل از بازي با قطر کافي است و مي تواند تضميني باشد به صعود تيم ايران به جام جهاني؟

جواب منفي است. امروز کمتر از 12 روز براي ديدار با قطر فرصت داريم و براي اين بازي هنوز هيچ کاري نکرده ايم. بايد ديد کي روش از پس اين کار بر مي آيد؟

ارسال در: يکشنبه 22 اسفند ساعت 20:51 (1395/12/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن