خطيبي: يک نفر بين کي‌روش و برانکو مديريت کند
شماره خبر : 137251
رسول خطيبي درخصوص شرکت در کلاس مربيگري و ساير مسائل اطراف تيم‌ملي اظهارنظر کرده است اما لام تا کام از ماشين‌سازي حرف نزده تا فرهاد کاظمي در سکوت و آرامش به کارش برسد و پشت سرش حرف و حديث درست نشود که بله فلاني نگذاشت

خطيبي: يک نفر بين کي‌روش و برانکو مديريت کند

رسول خطيبي درخصوص شرکت در کلاس مربيگري و ساير مسائل اطراف تيم‌ملي اظهارنظر کرده است اما لام تا کام از ماشين‌سازي حرف نزده تا فرهاد کاظمي در سکوت و آرامش به کارش برسد و پشت سرش حرف و حديث درست نشود که بله فلاني نگذاشت وگرنه ما مديريت مي‌کرديم و چنين و چنان مي‌شد. به هر روي خلاصه حرف‌هاي سرمربي سابق ماشين‌‌سازي، گسترش فولاد و تراکتور پيش روي شماست.

 

کلاس هاي حرفه اي براي همه مربيان لازم است

کلاس هاي حرفه اي به نظر من براي تمام همکاران لازم است، علاوه بر اينکه مدرک حرفه اي براي همه مربيان مورد نياز است، کيفيت بالاي کلاس ها نيز به گونه اي است که فکر مي کنم. مورد نياز همه مربيان است و به زودي تاثير خود را بر فوتبال ايران مي گذارد.

 

 

بزرگان مربيگري ايران در اين کلاس ها حضور دارند

از کميته آموزش ممنونم که مقدمات برپايي اين کلاس‌ها را در تهران فراهم کرد، فکر مي کنم آخرين بار 5 سال پيش اين کلاس ها در تهران برپا شده بود و تشکيل دوباره آن به مربيان ايراني کمک بزرگي کرد. همانطور که ديديم مربيان حاضر هم از آن استقبال کردند، بزرگان و مربيان بنام فوتبال ايران در اين دوره حضور دارند.

 

 

چند پيشنهاد داشتم اما اولويت من دوره حرفه‌اي بود

براي من مهمترين چيز حضور در اين کلاس ها بود. يکي دو پيشنهاد از تيم هاي مختلف داشتم اما ترجيح دادم فعلا به آنها پاسخي ندهم و با خيال راحت به اين دوره حرفه اي بپردازم. اولويت من با اين کلاس ها بود و معتقدم که پس از آن هم مي توانم به مربيگري تيمي برسم اما اگر اين کلاس ها را از دست مي دادم لاقل بايد پنج سال ديگر منتظر مي ماندم.

 

 

رابطه بين برانکو و کي روش بايد مديريت شود

به عقيده من، هم برانکو مربي بزرگي است و هم کارلوس کي‌روش. برانکو مربي خود من بوده و با اخلاق و رفتار او به خوبي آشنا هستم، هر دو مربي تاثير زيادي در فوتبال ايران دارند و مي توان به هر دوي آنها حق داد. معتقدم که رابطه بين اين دو مربي بايد مديريت شود، تنها راهي که مي توان برانکو و کي روش را به صلح رساند مديريت درست رابطه اين دو مربي است.

 

دغدغه همه مربيان ايران سخت افزاري است

در هر صورت ساختار فوتبال ايران بايد درست شود، در آن صورت مربيان نيز به راحتي مي توانند فعاليت کنند و برنامه هاي شان را پياده کنند. در حال حاضر بيشتر دغدغه مربيان ما روي مسئله سخت افزاري و مالي است، اين همه براي فوتبال ايران هزينه شده و خروجي هم در پي ندارد. اگر بتوانيم امکانات را به باشگاه ها بياوريم ديگر مربيان ايران دغدغه فکري نخواهند داشت.

 

 

از هزينه ها خروجي به دست نمي آيد

به همه مربيان احترام مي گذارم اما آقاي مايلي کهن حرف خوبي را به زبان آورد. او مي گويد ما ماهيانه 2 ميليارد هزينه مي کنيم اما خروجي نداريم. اگر اين پول را به باشگاه ها تزريق کنيم چقدر در تامين امکانات سخت افزاري کمک کرده ايم، اما اين اتفاق نمي افتد و من به عنوان يک مربي هم بايد حواسم به مسائل فني تيم باشد و هم مسائل تاسيساتي و سخت افزاري.

 

 

پزشک هامبورگ يک پروفسور بود

سال 1998 در تيم هامبورگ حضور داشتم، يک پروفسور را به عنوان پزشک تيم به استخدام درآورده بودند. او هر دو هفته يک بار به معاينه کلي بازيکنان مي پرداخت و بعد از دو روز نتايج را اعلام مي کردند و همه بازيکنان متوجه نواقص بدني خود مي‌شدند. همين اتفاقات مي افتد و مي بينيم که بازيکنان تيم هاي اروپايي در هر ديدار 12 کيلومتر مي دوند. اين اتفاق در حالي مي افتد که در ايران يک مربي مي آوريم و به او مي گوييم 10 بازيکن بياورد و تيم نتيجه بگيرد.

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 12:24 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن