90/ تشکيل اتاق فکر براي مقابله با شيطنت عرب‌ها
شماره خبر : 137250
اوضاع در فدراسيون فوتبال آنقدر‌ها هم که آقاي تاج مي‌فرمايند آرام نيست. فدراسيوني که الان همه اجازه پيدا مي‌کنند عليه يکديگر بنويسند و حرف بزنند نياز به يک قاطعيت از ناحيه مدير ارشد دارد.

سوت آغاز

 

سيدرضا فيض‌آبادي

اوضاع در فدراسيون فوتبال آنقدر‌ها هم که آقاي تاج مي‌فرمايند آرام نيست. فدراسيوني که الان همه اجازه پيدا مي‌کنند عليه يکديگر بنويسند و حرف بزنند نياز به يک قاطعيت از ناحيه مدير ارشد دارد.

وقتي همه يا اغلب مردم و افکار عمومي در قضيه تيم ملي و پرسپوليس حق را به برانکو مي‌دهند اما کار کي‌روش را نمي‌پسندند و اينگونه برخوردها را محکوم مي‌کنند و اگر جايي حرف حق و حرف درست و منطقي زده شود طبيعي است که مردم مدافع حرف حساب هستند.

پريروز که آقاي تاج با کي‌روش در يک جلسه 5 ساعته اتمام حجت کرد تمامي آنهايي که از فحواي آن نشست مطلع و با خبر شدند تاج را تحسين کردند. تاج گويا حسابي براي سرمربي تيم ملي در آن نشست گرد وخاک به پا کرده و ماحصل آن جسله اين شد که کي‌روش اين بار نه در حرف که در عمل استعفا داد. استعفاي کي‌روش تلنگري هم به تيم ملي فوتبال است و هم به خود او. يعني اين که کي‌روش با اين استعفا دست فدراسيون را براي تغييرات احتمالي بازگذاشته و ضرر وزيان تغيير سرمربي تيم ملي بسيار کمتر از زماني است که بخواهند او را اخراج کنند.

آقاي تاج به رغم ذکاوت و هوش بالا يک مشکل اساسي دارد. او مي‌خواهد بالا و پاييني‌ها و نايب رئيس و باشگاه و سرمربي تيم‌ملي و منتقدان و... همه را راضي نگه دارد. با همه هم مي‌خواهد از صلح و دوستي واردشود. براي همين است که ارکان زيردستي وي اجازه پيدا مي‌کنند به جان هم بيفتند.

امير عابديني مصاحبه مي‌کند به عنوان يکي از اعضاي هيات رئيسه و معاون اقتصادي فدراسيون فوتبال و همچنين يک فرد آگاه و خبره درفدراسيون فوتبال و ازکي‌روش انتقاد مي‌کند اما مدير تيم ملي که شاگرد عابديني هم به حساب نمي‌آيد، صراحتا به عابديني مي‌تازد که بهتر است افراد در مورد چيزي که به آنها مربوط نيست، دخالت نکنند!

موضوع تيم‌ملي به همه مربوط است آقاي افشين خان پيرواني چه رسد به عابديني که فعلا عضو هيات رئيسه فدراسيون فوتبال است، خودش سابقه رياست فدراسيون فوتبال را دارد و مدير تيمي بوده که پيرواني بازيکن آن تيم (پرسپوليس) بوده است. پس آقاي پيرواني، عابديني حق دارد درباره تيم‌ملي اظهارنظر کند. بخوانيد يک موضوع بسيار حياتي و حساس از آخرين اتفاقات فوتبال که آقاي تاج براي اين مهم حتما بايد يک اتاق فکر جدي با افراد متخصص و کاربلد تشکيل دهد. خبرهاي رسيده از کنفدراسيون فوتبال آسيا چندان براي فوتبال ما خوشايند نيست و کارشناسان بر اين باورند که يکي از دلايل اين عصبانيت کي‌روش اطلاع از اوضاعي است که پيش رو داريم. قطري‌ها به عنوان ميزبان جام‌جهاني 2022 به شدت پشت صحنه تلاش مي‌کنند يکي از تيم‌هاي صعود کننده به جام جهاني 2018 روسيه باشند. آنها که فيفا را متقاعد کردند جام‌‌جهاني را در صحراي برهوت دوحه برگزار کنند آنقدر نفوذ دارند که در دور برگشت مقدماتي جام‌جهاني امتيازات را طوري جبران کنند که يکي از صعود کنندگان به جام‌جهاني باشند. هدف اول آنها زدن ايران است. همه جوره! هم در ميدان و هم در خارج از ميدان.

آنها اتفاقات بازي رفت ايران و قطر در ورزشگاه آزادي و حرکات کمک مربي ايراني کي‌روش مقابل نيمکت خود را به فيفا و AFC بارها نشان داده‌اند و آنقدر روي اين موضوع کار کرده‌اند که ذهنيت‌ها براي اتفاقات بعدي آماده شده است. ازبکستان که در خانه‌اش به ايران باخت خواب و خيال دوره گذشته را مرور مي‌کند که در تهران ايران را مثل 4 سال پيش مي‌بريم، چين با مارچلوليپي يقينا سودايي در سر دارد و کره جنوبي هم به رغم شکست در تهران خيلي به بازي در خانه‌اش اميدوار است.

همه اينها البته ايران را هدف گرفته‌اند. با شکست دادن ايران مي‌توانند معادلات گروه را بر هم بزنند. شاه‌کليد اين معادلات البته قطر است. براي مقابله با شيطنت‌ها خيلي بايد هوشيار باشيم. ضمن اين که همين الان عرض مي‌کنيم که ما اگر از خودمان نخوريم از هيچ تيمي نمي‌خوريم. قطر که سهل است، تمام ارکان فيفا و AFC هم بخواهند شيطنت کنند محال است بتوانند به ما ضربه بزنند مگر اين که خودمان به خودمان ضربه بزنيم. مراقب باشيم، خيلي زياد. آقاي تاج مقدماتي جام‌جهاني 98 فرانسه را مرور کنيد. دور رفت صدرنشين بوديم و 5 امتياز ديگر مي‌خواستيم که در دور برگشت نگرفتيم.

 

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 12:23 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن