90/ استراتژي فدراسيون فوتبال اينجا غلط بود: سه سکوت نابه‌جا!
شماره خبر : 137244
خيلي ها نوشته اند که فدراسيون فوتبال ايران نتوانست ماجراي کي روش و برانکو را مديريت کند. خيلي ها چنين موضوعي را دامن زدند اما واقعيت اين است که اين نوشته ها کلي گويي بود، جزئي ترش چيست؟

محمد سررشته داري

خيلي ها نوشته اند که فدراسيون فوتبال ايران نتوانست ماجراي کي روش و برانکو را مديريت کند. خيلي ها چنين موضوعي را دامن زدند اما واقعيت اين است که اين نوشته ها کلي گويي بود، جزئي ترش چيست؟

خود ما در نود نوشتيم فوتبال بد سرپرست است و آقاي تاج واکنش هايش به نتيجه نرسيده است. اما اين دقيقا يعني چه؟ يعني چه کاري بايد صورت مي گرفت تا جلوي اين دعوا گرفته شده و ماجرا مديريت شود؟

دقيقش مي شود اين: در عصر روزي که برانکو اولين مصاحبه عليه کي روش و اردوي امارات را انجام داد، همانجا بايد تاج يا روابط عمومي يا سخنگوي فدراسيون فوتبال ورود کرده و به برانکو توضيح مي دادند که اردوي امارات دقيقا براي چيست و چه زماني به باشگاه پرسپوليس ابلاغ شده است. اگر در همان ساعت ها فدراسيون واکنش نشان مي داد چه درست و چه غلط برانکو متوجه مي شد که براي دعوا با کي روش بايد مقابل فدراسيون فوتبال ايران بايستد و اين مي تواند چه در پرسپوليس و چه در آينده ها براي تيم ملي و براي خودش بد باشد.

آن شب اما برانکو به برنامه 90 رفت و باز هم عليه کي روش صحبت کرد و باز هم فدراسيون در خواب بود.

در آن نيمه شب برانکو به درست يا به غلط حرف هايش را زد اما فدراسيون نه با برانکو و طاهري تماس داشت نه با کي روش و نه حتي بيانيه و توضيحي به اين مربي داد. شايد خواب عميقي بوده است به هر حال.

داستان گذشت و برانکو صبح همان روز دوباره عليه کي روش حرف زد و باز هم فدراسيون واکنش درستي نشان نداد تا اينکه کي روش که در ايران نبود و در حال تدوين برنامه اي بود تا لغو بازي با مراکش را کم اثر کنم جوش بياورد و بازيکنان پرسپوليس را برگرداند.

از حرف هاي ديروز برانکو مي توان فهميد که او از مواضع قبلي خود کوتاه آمده است. حالا بحث اينجاست: چرا نبايد همين موضع و همين توجيه دقيقا بعد از آن دعوا ها ي صبح روز اول انجام مي شد؟

به موقع ورود کردن بسيار مهم است، مهمتر از ورودي قدرتمند. در واقع سکوت و نگاه کردن فدراسيون فوتبال بود که ماجرا را تا اين حد داغ کرد.

کي روش حکم قابلمه اي روي گاز را داشت که زيرش را روشن کرده اند، اين گاز آنقدر ماند و کسي آن را کم نکرد تا اينکه آب درون قابلمه جوش آورد و عکس العمل هاي عجيبي از خود نشان داد.

نکته اينجاست که تاج حتي به کي روش گفته بود که بازيکنان پرسپوليس را برنگردان اما خشم اژدها از اين موضوع گذشته بود و حرف تاج انجام نشد و سفر شبانه تاج با آن خبرنگار که تا فرودگاه هم آمد به دبي هم نه تنها اثر نکرد بلکه منجر به استعفاي کي روش هم شد.

در واقع بحث اين است که بايد فدراسيون به موقع ورود مي کرد. اگر به موقع ورود مي کردند هزينه و نتيجه بهتري به دست مي آمد اما حالاديگر دير شده است.حالا هزينه زياد شده و دردسر ها بسيار زياد.

ارسال در: سه شنبه 21 دي ساعت 11:48 (1395/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن