?????? ??????? ?? ?????? ?????? ????? ???? ???
شماره خبر : 12994
?????? ? ????? ?? ????? ??? ?????????? ???? ???? ?? ?????? ????? ????? ??? ???? ?? ?? ??????? ?? ???? ??? ?? ???? ? ?? ????? ?????? ?????? ???????? ?????? ????? ?????? ?? ????? ??? ?? ???? ???? ???? ??? ???? ?????? ???????? ???? ??? ???? ?? ?? ???????

صبح امروز نخستين کنفرانس مطبوعاتي مدير عامل و سرمربي استيل آذين با حضور خبرنگاران صدا و سيما، خبرگزاري ها، روزنامه ها و رسانه هاي خبري در سالن اجتماعات هتل المپيک تهران برگزار شد.

در آغاز اين نشست مطبوعاتي، مصطفي آجورلو مديرعامل باشگاه استيل آذين ضمن خوش آمد گويي به اصحاب رسانه ابراز اميدواري کرد که سال جديد فوتبالي براي فوتبال کشور سالي پربار باشد و شاهد ليگي پويا و رو به رشد باشيم چراکه از دل يک ليگ خوب و پويا يک تيم ملي خوب بيرون خواهد آمد.

در آغاز اين کنفرانس، خبرنگار يکي از خبرگزاري ها با اشاره به دوران طلايي اي که آجورلو با پاس داشته، در خصوص اميدواري به تکرار افتخاراتش در استيل آذين از مديرعامل اين باشگاه سئوال کرد که آجورلو در پاسخ گفت : من در تيم پاس دوراني خوب و طلايي داشتم اما روياهاي من منوط و مربوط به پشت سرم نمي شود. در واقع آرزوها و روياهايم پيش روي من قرار دارد. همواره به اهداف بزرگتر و رويايي فکر مي کنم و همه تلاشمان را خواهيم کرد تا با کمک دوست خوبم آقاي هدايتي و ساير اعضاي باشگاه، کادرفني و بازيکنان با استيل آذين به اين مهم دست يابيم.

خوشبختانه در خصوص قهرماني، تومباکوويچ هم مثل ما فکر مي کند. اقتدار و تواضع دو ويژگي خاص تومباکوويچ هستند و قطعا اين ويژگيها ما را به سمت قهرماني سوق خواهند داد. اين مهم قطعا در کسب موفقيت در آسيا هم به ما کمک کرده و ما را به سوي اهداف بزرگمان سوق مي دهد.

هدفمان قهرماني در آسياست

مصطفي آجورلو در ادامه در رابطه با تيم استيل آذين گفت : تيم استيل آذين مي تواند براي ما دستاوردهاي بزرگ و زيادي داشته باشد. ستاره هاي ما سير حرفه اي را طي کرده اند و مي دانند که ادبيات فوتبال حرفه اي، چيست و چگونه است. به همين دليل بهتر است ما به جاي سوء ظن ، حسن ظن داشته باشيم. از سوي ديگر ما به اين امر واقفيم که وقتي توانايي ها جمع شود با برنامه ريزي درست مي توان به اهداف بزرگي رسيد. به همين دليل ما به قهرماني در آسيا فکر مي کنيم و تنها فکرمان را معطوف به فوتبال ايران و موفقيت هاي داخلي نخواهيم کرد. اهالي فوتبال بايد فوتبال خوب، زيبا و قابل قبول را از ما طلب کنند. فوتبالي زيبا که همگان از تماشاي آن سيراب شوند. اين موضوعي است که همه ايرانيان به آن علاقمندند و توقع کاملا به جايي است.


قهرماني يک ثمره همه جانبه است

مصطفي آجورلو معتقد است؛ قهرماني يک ثمره همه جانبه است. مديرعامل باشگاه استيل آذين اعتقاد دارد براي موفقيت يک تيم فقط ستاره ها و عملکرد خوب بازيکنان و کادر فني اش کافي نيست بلکه آن تيم در راه موفقيت و قهرماني بايد فرآيند نگاه مثبت خبرنگاران را نيز به همراه داشته باشد و در اين راه قطعا خبرنگاران رسانه ها بايد هر تيمي را که خوب بازي مي کند جدا از نگاه به رنگ پيراهن و شهر آن تيم، با نگاهي منصفانه تشويق و حمايت کنند.

آجورلو گفت : مطمئنا قهرماني در سايه نگاه مثبت خبرنگاران به دست خواهد آمد. استيل آذين سال دوم حضورش در ليگ برتر را تجربه مي کند ضمن آنکه يک باشگاه خصوصي است و به شکل خصوصي اداره مي شود. هدايتي از دوستان من در دوران جنگ و دفاع مقدس است ورفاقت من با مالک باشگاه به تازگي شکل نگرفته بلکه به دوران جنگ و حضورمان در لباس مقدس سپاه باز مي گردد. من فکر مي کنم در اين برهه که هدايتي سرمايه اش را به فوتبال ايران آورده بايد همه به او کمک کنند. او مي توانست در محل هاي درآمدزا سرمايه گذاري کند اما هدايتي با عشق به فوتبال در ورزش کشور سرمايه گذاري کرده است. مصاحبه اي از جواد نکونام خواندم که در آن وي قهرماني اسپانيا در جام جهاني را حاصل پويايي و قدرت ليگ اسپانيا دانسته بود.

برداشت من اين است که بايد باشگاههاي ما به صورت خودکفا عمل کنند تا در نهايت ديگران براي فوتبالي ها تعيين تکليف نکنند. در همين رابطه لازم است که از فوتبال خصوصي حمايت جدي تري بشود. از سوي ديگر ما فوتبالي ها هم وظيفه داريم که به رشد فوتبال کمک کنيم و فوتبال خوبي را به نمايش بگذاريم.

همه از جامعه فوتبال انتظار راستگويي دارند

مصطفي آجورلو در رابطه با تعيين سقف قراردادها که در حال حاضر به يکي از مباحث حاشيه اي در فوتبال ما تبديل شده مي گويد: من فکر مي کنم انقلاب اسلامي شکل گرفته تا آدمها را متحول کند و قطعا اين همه فداکاري بايد ما را به سمت جلو پيش ببرد. امام خميني( ره) در صحبتهاي خود به اين نکته اشاره کردند که هدف ما از انقلاب اسلامي تربيت انسان است به همين دليل ما از جامعه فوتبال انتظار راستگويي داريم. مسئولان فوتبال ما بايد جامعه فوتبال را به راستگويي تشويق کنند و حقيقتا در اين بين نمي شود به جامعه حقيقت را نگفت. از سويي ديگر نبايد قوانيني در فوتبال ما گذاشته شود که با روح ورزش و راستگويي و صداقت منافات داشته باشد.

 

پروين همواره در دوران جنگ در کنار مردم بود

مديرعامل استيل آذين در پاسخ به اين سئوال که آيا پروين مديريت فني استيل آذين را بر عهده دارد اينگونه پاسخ مي دهد: پروين از اسطوره هاي فوتبال ايران است. هيچ وقت فراموش نمي کنم که او در دوران جنگ نيز در کنار مردم بود و با سربندي که به پيشاني بسته بود حتي در جبهه هاي جنگ نيز حضور پيدا کرده. علي پروين عضو هيات مديره استيل آذين است. اگر ما مربي ايراني داشتيم ايشان به عنوان مدير فني با استيل آذين همکاري مي کرد اما با جذب مربي خارجي براي باشگاه ديگر چنين سمتي در استيل آذين نداريم. به همين دليل نيز علي پروين مديرفني استيل آذين نيست و به عنوان عضو هيات مديره در باشگاه ما فعاليت مي کند ضمن آنکه هميشه اعتقاد داشتم علي پروين يکي از سرمايه هاي گرانقدر فوتبال ماست اما با توجه به حضور سرمربي خارجي در کادر فني استيل آذين هيچ کس با عنوان مدير فني در اين باشکاه فعاليت نمي کند.


تعامل خوبي بين تومباکوويچ و پيرواني ايجاد شد

مديرعامل استيل آذين در رابطه با نقش افشين پيرواني در اين تيم مي گويد:پيرواني را از زمان حضورش در تيم نيروهاي مسلح مي شناسم و خاطرات خوبي از بازي او دارم. از سوي ديگر بعد از رفتن استيلي ما با پيرواني توافق کاملي بر سر اين موضوع داشتيم که سه بازي پاياني فصل را ايشان به عنوان سرمربي مسئوليت هدايت تيم را بر عهده داشته باشند.ضمن آنکه تفاهم لازم بر سر اين موضوع را نيز با پيرواني داشتيم که براي سال آينده يعني رقابتهاي ليگ دهم حتما مربي خارجي جذب کنيم که اين موضوع نه تحقق پيوست.

از سويي ديگر در جلسه اولي که بين تومباکوويچ و افشين پيرواني برگزار شد، تعامل لازم بين او و سرمربي خارجي باشگاه ايجاد شد. هر دو طرف صادقانه تعهدات و توقعات خود را مطرح کردند و به راحتي به نتايج خوبي رسيديم و همه چيز به خوبي پيش رفت.

از سويي ديگر ما نيز به دليل شرايط خاصي که داشتيم و تعهد اخلاقي که به کادر فني ايراني مان احساس مي کرديم وضعيت را براي تومباکوويچ تشريح کرديم که ايشان نيز با سعه صدر تمام مسائل را پذيرفت به همين دليل دستياران در کنار سرمربي تيم مشغول به کار شدند.

هدايتي صادقانه در فوتبال سرمايه گذاري کرده است

مصطفي آجورلو در ادامه صحبت هاي خود تشکر ويژه اي از مالک باشگاه استيل آذين مي کند. وي خطاب به خبرنگاران در رابطه با حسين هدايتي مالک اين باشگاه مي گويد: بايد از برادر بزرگوارم حسين هدايتي تشکر ويژه اي داشته باشم چراکه هدايتي مي توانست در بسياري از سطوح اقتصادي سرمايه گذاري کند و به راحتي سرمايه خود را افزايش دهد اما او صادقانه بخش بزرگي از سرمايه خود را به فوتبال آورد تا به اين طريق به فوتبال ايران خدمت کرده باشد. ثمرات اين کار بزرگ هدايتي را مي توان در قهرماني تيم هاي جوانان و اميد استيل آذين ديد. ايشان بدون لحاظ کردن مسائل اقتصادي سرمايه خود را به فوتبال تزريق کرده و بايد در چنين شرايطي به ايشان کمکم کرد. اگر استيل آذين به عنوان يک باشگاه حرفه اي در بخش خصوصي موفق شود مي تواند الگويي براي فوتبال ما باشد.

اگر قطبي سرمربي پرسپوليس بود آيا اين اردو را مي پذيرفت؟

در ادامه مصطفي آجورلو به انتقاد از زمان و مکان اردوي نامناسب تيم ملي در اتريش پرداخت : من حدود 25 روز پيش نامه اي را براي رئيس فدراسيون فوتبال فرستادم و در آن نامه از ايشان خواستم اردوي اتريش را برگزار نکنند چون زمان اردو را براي شکل گيري تيمهاي باشگاهي به هيچ وجه مناسب نمي ديدم. در واقع مربيان تيمهايي که بازيکنان جديدي را به خدمت گرفته اند مي توانستند با استفاده از اين زمان با ساير بازيکنان به هماهنگي برسانند اما با برگزاري اين اردو اين فرصت مناسب از دست رفت. جالب است بدانيد که بعد از ارسال نامه براي کفاشيان، تنها محمدرضا ساکت مديرعامل محترم سپاهان از من حمايت کرد. در پاسخ به نامه من، کفاشيان تنها با خنده اي دوستانه موضوع را رفع و رجوع کرد و در نهايت اردوي اتريش برگزار شد. معمولا رئيس خوش خنده فدراسيون با مسائل همينگونه برخورد مي کند. من هميشه از مربيان تيم ملي حمايت کردم اما نمي توانم از اين واقعيت بگذرم که مسئولان فدراسيون فوتبال و مربي تيم ملي با برگزاري اردوي اتريش 10 روز طلايي را از تيمها گرفتند. به طور مثال تومباکوويچ تنها پس از سه روز تمرين با بازيکنان ملي پوشمان آنها را در اختيار سرمربي تيم ملي قرارداد و در واقع در بهترين زمان ممکن براي آماده سازي تيم ها ما چهار بازيکن ملي پوش خود را در اختيار نداشتيم. اين مشکل دامنگير تمامي تيم هاي باشگاهي بود. سئوال من در واقع اين است؛ اگر قطبي سرمربي پرسپوليس بود آيا اين اردو را مي پذيرفت؟

انتخاب سرمربي تيم ملي در حوزه اختيارات من نيست

مديرعامل استيل آذين در پاسخ به سئوال يکي از خبرنگاران که آيا او سرمربي فعلي تيم ملي را در قد و قواره تيم ملي مي داند، گفت: انتخاب سرمربي تيم ملي در حوزه اختيارات من نيست. ممکن است اگر من رئيس فدراسيون بودم گزينه سرمربيگري ام قطبي نبود اما حالا که او به اين سمت انتخاب شده وظيفه داريم براي منافع و مصلحت ملي از او حمايت کنيم. تا به حال هم همين کار را کرده ام اما حمايت دليل نمي شود که انتقاد سازنده را رها کنيم. من هم در اين خصوص از قطبي گله مندم چراکه اردويي که او در اتريش برگزار کرد به هيچ وجه از لحاظ زماني مناسب نبود.

موضوع ديگر بحثم به حضور لژيونرها در اردوي اتريش باز مي گردد.اگر فدراسيوني ها نمي توانند لژيونرها را به خاطر قانون فيفا دي دعوت کنند چطور بازيکنان ما را مجبور به حضور در اين اردو مي کنند؟

هيچکس صداي اتحاديه فوتبال را نمي شنود

در ادامه اين نشست مطبوعاتي، خبرنگاري از آجورلو در مورد علت حضورش در استيل آذين پرسيد كه وي در پاسخ گفت: هيج‌جا براي شغل كار نكردم و هرجا رفتم تنها براي هدفم بوده است. وقتي از شهرداري جدا شدم شخصي پرسيد چرا شهرداري را رها كرديد و به فوتبال آمديد و من در پاسخ گفتم به عنوان رئيس اتحاديه فوتبال بايد در اتاقم مي‌نشستم و تصميماتي مي‌گرفتم كه گوش هيچ كسي بدهكار آنها نيست. چه از زمان هاشمي طبا و چه در زمان مهرعليزاده و علي آبادي و چه حالا در زمان سعيدلو هيچ گاه نگاه مثبتي به اتحاديه وجود نداشته است. هيچ گوشي صداي اتحاديه را نمي‌شنود به همين خاطر تصميم گرفتم دوباره به فوتبال بيايم اما نه به فوتبال دولتي. من به دنبال اين هستم كه پاي فوتبال خصوصي را به فوتبال ايران باز كنم.

کفاشيان در فوتبال ناموفق است

آجورلو ادامه داد : چرا بايد براي مسابقات غرب آسيا تيم ملي بزرگسالان مان را بفرستيم؟ اين چه اتفاق زشتي است. مگر كره جنوبي با تيم جوانانش به ايران نيامد و ما اين تيم را شكست نداديم و خوشحالي نكرديم؟ حالا هم همين را مي‌گويم؛ اگر دنبال كارنامه خوب سرمربي هستيم من به عنوان مدير يك باشگاه مي‌گويم كه ما در غرب آسيا موفق هم مي‌شويم و اگر در اين مسابقات موفق نبوديم نبايد به سرمربي تيم ملي خرده گرفت. چرا بايد به خاطر اين مسابقات، ليگ را دو هفته تعطيل كنيم؟ چرا بايد به خاطر بازي‌هاي آسيايي ليگ تعطيل شود؟ مگر باشگاه استيل آذين چند بازيكن زير 23 سال دارد؟ آيا كسي است كه حرف مرا بشنود؟ آيا صداي من به جايي مي‌رسد؟ چرا دوست بزرگوارم عزيزمحمدي که در زمان جنگ يکي از شجاع ترين رزمندگان جنگ بود مقابل مسئولان فدراسيون نمي ايستد و اجازه مي‌دهد كه ليگ تعطيل شود؟ آيا ما مسئول شده‌ايم كه تنها روي صندلي‌مان بنشينيم؟

من كفاشيان را به عنوان يک دوست خارج از حوزه فوتبال قبول داشته و مي‌شناسم اما در فوتبال ايشان را ناموفق مي‌دانم. چرا بايد او ليگ را تعطيل كند و عزيزمحمدي هم ساكت بنشيند؟ مگر او مسئول سازمان ليگ نيست؟ چرا نمايندگان ما در هيات رئيسه سازمان ليگ بايد ساكت بنشينند؟ من از مسئولان فدراسيون فوتبال و قطبي مي‌خواهم بنشينند تا درباره اين مسائل تصميم‌گيري كنند. اگر مي‌خواهيم قهرمان آسيا شويم بايد ليگ قدرتمندي داشته باشيم. آقاي سعيدلو! آيا شما حرف من را مي‌شنويد كه از روي دلسوزي صحبت مي‌كنم؟ من از شما رسانه‌ها به عنوان پيامبران زميني مي‌خواهم كه صداي ما را به گوش مسئولان برسانيد. من از شما مي‌خواهم اجازه تعطيلي‌هاي پياپي ليگ را ندهيد.

مديرعامل باشگاه استيل آذين افزود: ليگ را تعطيل نكنيد و از آن طرف هم سه روز سه روز بازي نگذاريد. مگر اينجا اروپاست كه بتوان با يك ساعت سفر به يك شهر ديگر سفر كرد. در ايران سفر از تهران به آبادان يك پروژه ملي است و طبيعتا رفتن به بوشهر هم آسان نيست. آبروي كفاشيان و قطبي و تك تك بازيكنان آبروي ماست و از همينجا به عنوان برادر كوچك از كفاشيان تا عزيز محمدي و همچنين ضرغامي مي‌خواهم كمك كنند تا اين مشكلات حل شود و براي منافع ملي درست نيست كه اين صحبت‌ها سانسور شود.

 

در خصوص منشور با عليپور هم عقيده نيستم

وي در خصوص سئوال يکي از حاضرين در مورد منشور اخلاقي و صحبت‌هاي جديد حجت الاسلام عليپور گفت: نمي‌دانم چطور پاي اين روحاني به فوتبال باز شد اما به هرحال باز شد و اين خيلي خوب است. اما درباره منشور اخلاقي خيلي هم با عليپور هم عقيده نيستم. دين ما دين پوشنده عيوب است و به همين خاطر يكي از القاب خداوند ستارالعيوب است. خيلي آدمها هستند كه نبايد به ظاهرشان نگاه كرد. موضوع منشوري‌ها موضوع بسيار گسترده‌ اي است كه با صحبت من هم جمع نمي‌شود. اگر مدرك و مستنداتي داريم كه يك مربي و بازيكن بايد به خاطر رفتارش محروم شود و وزارت اطلاعات هم آنها را تاييد مي‌كند چرا اين مربيان و بازيكنان مي‌توانند در دسته يك حضور پيدا كنند. آنجا كه پول بيشتري وجود دارد و اتفاقات به راحتي انجام مي‌گيرد.

آجورلو افزود: بايد در رابطه با منشوريها تصميم جدي گرفت. در اينجا متاسفانه چشم‌ها و گوش‌ها را مي‌بنديم. اگر تخلف اين مربيان و بازيكنان با سند و مدرك همراه است آنها را به طور كل از فوتبال محروم كنيد. اما اگر مدركي وجود ندارد چرا به آنها مي‌گوييد منشوري؟ مگر اين افراد زندگي و خانواده ندارند كه به راحتي به آنها تهمت مي زنيم؟مي‌گوييم. ضمن اينكه انتشار گناه از خود گناه بدتر است. مگر ما لباس موجه اسلام را نپوشيده‌ايم؟ اگر مراجع قضايي حكمي درباره اين افراد صادر كردند من به عنوان مديرعامل يك باشگاه اجازه ورود اين افراد را به باشگاه نمي‌دهم اما تا زماني كه مدرك و سندي وجود ندارد نبايد از چنين كلمه‌اي استفاده كنيم. هر چند كه مي‌دانيم در جهان ناپاكي وجود دارد. از مسئولان فدراسيون مي‌خواهم كه هرچه زودتر اين كلمه را حذف كنند.

 

free spy apps apps for phone tracking spyware for cell phone
why do guys cheat on their girlfriends prashanthiblog.com i want my girlfriend to cheat on me
free prescription cards inetapakistan.azurewebsites.net coupons for medication
prescription cards online cvs coupons 30 off cvs coupon
celecoxib pill link keflex pill
ارسال در: دوشنبه 28 تير ساعت 18:56 (1389/4/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن