فتح‌الله‌زاده: اميدوارم پرسپوليس قهرمان شود
شماره خبر : 64273
مديرعامل باشگاه استقلال مي‌گويد اميدوار است پرسپوليس با قهرماني در جام حذفي يکي از نماينده‌هاي ايران در رقابتهاي فصل آتي ليگ قهرمانان آسيا شود. او همچنين مي‌گويد اگر استقلال به مراحل پاياني ليگ قهرمانان برود، بازيکني در سطح شواين‌اشتايگر به صورت قرضي جذب اين تيم مي‌شود.

علي فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، درباره ديدار فرداي (يکشنبه) تيمش برابر فولاد، نقل و انتقالات باشگاه استقلال، بودجه فصل آينده اين باشگاه و تصميمش براي جذب يک بازيکن نامدار اروپايي سخن گفت.

گفت‌وگو با فتح‌الله‌زاده در ادامه مي‌خوانيد:

 

* از بازي فردا شروع کنيم. استقلال با پيروزي برابر فولاد مي‌تواند قهرمان ليگ برتر شود.
 


- بازي فردا بسيار مهم است چون مي‌خواهيم قهرماني‌مان را در اهواز ثبت کنيم. ما در خوزستان هواداران خونگرمي داريم که خيلي استقلالي هستند و ما را تنها نمي‌گذارند. ضمن اين که اگر قهرماني‌مان را در اهواز ثبت کنيم، بازي آخرمان در تهران تشريفاتي مي‌شود و مي‌توانيم جشن خوبي برگزار کنيم.
 


* پرواز تيم شما به اهواز هم گويا تاخير داشته است؟

 

- بله. متاسفانه اين پرواز سه ساعت تاخير داشت و اين مساله مطمئنا بازيکنان را اذيت مي‌کند.
 


* نکند که اين تاخير بيشتر شود و مجبور شويد با اتوبوس به اهواز برويد!

 

- فعلا که اين سه ساعت تاخير، دست گرمي است ولي خدا نکند که مجبور شود با اتوبوس برويم، چون راه خيلي طولاني است.
 


* بازي شما و فولاد هم که از شبکه سه پخش نمي‌شود، در اين باره نظري نداريد؟
 


- يک سايت به اشتباه اعلام کرده بود که بازي در شبکه ورزش پخش مي‌شود، اما اين بازي قرار است از شبکه دو پخش شود. هميشه اين طور بوده که بازي‌هاي ليگ خيلي مهم‌تر از جام حذفي است و اين دو اصلا قابل قياس نيستند، ولي اين تصميمي است که صدا و سيما گرفته و به هر حال شبکه دو هم يک شبکه سراسري است.
 


* فصل دوازدهم ليگ برتر رو به پايان است و از هم اکنون بسياري از باشگاه‌ها به دنبال جذب بازيکنان جديد هستند. شما فعاليت‌تان را از کي شروع مي‌کنيد؟
 


- تيم ما تقريبا کامل است. در مرحله اول هدف ما اين خواهد بود که بازيکنان فعلي را حفظ کنيم و اگر بتوانيم دو يا سه بازيکن جوان را به تيم اضافه کنيم،‌ ديگر کامل خواهيم بود. پس از پايان ليگ برتر با قلعه‌نويي فهرست بازيکنان را بررسي مي‌کنيم و البته اين کار منوط به اين است که هيات مديره باشگاه وضعيت بودجه فصل آينده را مشخص کند.
 


* گفته بوديد که اگر وضعيت بودجه مشخص نشود در استقلال نمي‌مانيد.

 

- بله. در جلسه قبلي گفته بودم که اگر بودجه و منابع مالي باشگاه مشخص نباشد کارمان خيلي سخت مي‌شود. نمي‌خواهم از مسئوليت فرار کنم، اما بار سنگين روحي – رواني که اين فصل تحمل کرده‌ام، در سال بعد قابل تحمل نخواهد بود. به همين دليل امسال روي بودجه خيلي حساسم و اگر ذره‌اي احساس کنم که مي‌خواهند اذيتمان کنند يک لحظه هم نمي‌مانم. امسال حتي سلامتي‌ام به خطر افتاد، چون 40 نفر در باشگاه بودند که پولشان را مي‌خواستند و حق هم داشتند، چون رقباي ما پول خوبي از دولت گرفته بودند. ضمن اين که بازيکنان ما امسال خيلي هم قوي ظاهر شدند و در آسيا نتايج خوبي گرفتند.
 


* رقم بودجه پيشنهادي شما به هيات مديره باشگاه چقدر بوده است؟
 


- من به آنها گفته‌ام که بودجه سپاهان و پرسپوليس هر چقدر که بود 20 درصد زير آن را به ما بدهند. البته فکر نمي‌کنم هيچ مديري جرات زدن چنين حرفي را داشته باشد.
 


* يعني هيچ رقمي به هيات مديره نگفته‌ايد؟

 

- چرا! به هيات مديره گفته‌ام که ايده‌آل ما بودجه ريالي 16 ميليارد توماني و بودجه ارزي يک و نيم ميليون دلاري است.
 


* اين فصل قرارداد چند بازيکنانتان تمام مي‌شود؟

 

- قرارداد 13 يا 14 بازيکن ما اين فصل تمام مي‌شود، ولي اين مساله اصلا مهم نيست. دو سال پيش هم که تيم را تحويل گرفتم، تنها پنج روز مانده بود که فصل نقل و انتقالات تمام شود. در آن زمان همه بازيکنان خوب را تيم‌هاي ديگر گرفته بودند ولي با اين حال تيم خوبي بستيم که با يک امتياز اختلاف نايب قهرمان شد. حالا که زمان خيلي زيادي داريم.
 


* گفته شده برخي از بازيکنانتان پيشنهادهاي خوبي از باشگاه‌هاي ديگر داشتند. از جمله نکونام که خودش گفته است که از چند باشگاه اماراتي پيشنهاد دارد . نظر شما چيست؟
 


- طبيعي است که تيم‌ها به بازيکنان خوب پيشنهاد بدهند. من با اين مساله مشکلي ندارم و نيروي خود را براي حفظ بازيکنانم خرج مي‌کنم.
 


* شايعه شده باشگاه پرسپوليس با مهدي رحمتي وارد مذاکره شده است. شما اين مساله را تاييد مي‌کنيد؟
 


- من هم شنيده‌ام که اين مذاکره صورت گرفته اما ما بايد آنقدر قوي باشيم که بتوانيم بازيکنمان را حفظ کنيم. البته اگر بشود با آقاي رويانيان هم صحبت مي‌کنم که در صورت توافق طرفين استقلال و پرسپوليس از يکديگر بازيکن نگيريم چون اين مساله به سود هر دو تيم است.
 


* فکر نمي‌کنيد توافق دو باشگاه براي جذب نکردن بازيکن از يکديگر غير حرفه‌اي باشد؟
 


- بحث حرفه‌اي يا غير حرفه‌اي نيست. هر چند توافق دو باشگاه براي اين منظور خيلي هم حرفه‌اي است. به هر حال مردم اين دو تيم را دوست دارند و اگر بازيکني از تيم آنها به تيم رقيب برود، غصه مي‌خورند و دچار لطمه روحي مي‌شوند. کجاي دنيا اين‌گونه است. اين مساله به قانون جديدي نياز دارد که ما آن را ابداع کرديم. امسال هم اگر اين توافق صورت بگيرد که خوب است وگرنه پرسپوليسي‌ها از ما بازيکن مي‌گيرند و ما هم از آنها.
 


* اين حرف شما اين معني را مي‌دهد که باشگاه استقلال هم تمايلي به جذب بازيکنان پرسپوليس دارد. اين طور نيست؟
 


- قطعا پرسپوليس هم بازيکناني دارد که به درد ما مي خورند. تصميم ما اين است که با آنها توافق کنيم که بازيکنان يکديگر را جذب نکنيم چون اين مساله به نفع هر دو تيم است و ان‌شاءالله پرسپوليس هم سال بعد در ليگ قهرمانان آسيا خواهد بود و به بازيکنانش نياز خواهد داشت.
 


* با اين حرف پرسپوليس را پيشاپيش قهرمان جام حذفي کرديد!

 

- قهرمانشان نکردم، اما معتقدم که پرسپوليس مي‌تواند سپاهان را شکست دهد و قهرمان جام حذفي شود.
 


* قبلا گفته بوديد که دوست داريد در فينال جام حذفي حاضر باشيد، اما حالا که بازي تيم خودتان با فينال جام حذفي همزمان شده به نظر نمي‌رسد موفق به اين کار شويد.
 


- دوست داشتم که بازي‌هاي ما همزمان نمي‌شد و مي توانستم با حضور در ورزشگاه آزادي در بازي خداحافظي مهدوي کيا از وي تجليل کنم. او بازيکن ملي ما بوده و همين جا از تريبون ايسنا استفاده مي‌کنم و برايش آرزوي موفقيت مي‌کنم. اميدوارم او در مرحله بعدي فعاليت حرفه‌اي‌اش در مربيگري موفق باشد.
 


* از استقلال دور نشويم. به نظر مي‌رسد اختلاف رحمتي و نکونام کم‌کم برطرف شده و اين دو بازيکن با هم آشتي کرده‌اند. درست است؟
 


- مشکل خاصي بين اين دو نبود. به هر حال در فوتبال اختلاف نظرهايي پيش مي‌آيد. اما اگر دقت کرده باشيد رحمتي زماني که به قول معروف با نکونام آشتي هم نبود به خاطر او با بازيکنان حريف درگير شد و کارت زرد گرفت.
 


* مذاکره قلعه‌نويي و العين امارات، شايعه‌اي است که اين روزها مطرح شده است. نظر شما در اين رابطه چيست؟
 


- من از اين که يک مربي ايراني بتواند کارش را در خارج از کشور ادامه دهد خوشحال مي‌شوم، اما قلعه‌نويي يک فصل ديگر با ما قرارداد دارد. البته با مذاکره مشکلي نداريم، چون مذاکره چيز بدي نيست. اشکالي ندارد که شرايط تيم‌هاي ديگر را بدانيم.
 


* يعني شما نگران نيستيد که سرمربي تيم‌تان از کارش کناره‌گيري کند؟
 


- نگران نيستم. چون از اماراتي‌ها خيلي سريع‌ترم و خيلي راحت‌تر مي‌توانم قلعه‌نويي را مجاب کنم!
 


* پس از بازي استقلال و الهلال مسئولان فدراسيون فوتبال عربستان از ميزباني استقلال و اتفاقات روي داده در آن بازي به AFC شکايت کردند. علي کفاشيان گفته است که به اين دليل از عربستاني‌ها عذرخواهي کرده است. نظر شما در اين رابطه چيست؟
 


- در جايي خواندم که کفاشيان گفته که عذرخواهي نکرده است. به نظر من هم ما نبايد از عربستاني‌ها عذرخواهي کنيم چون با آنها کاري نداشته‌ايم. ما مي‌توانيم از AFC به خاطر انفجار چند ترقه عذرخواهي کنيم، اما اگر عربستاني‌ها در انگشت نگاري تيم‌شان اعتراض دارند و اين کار را بد مي‌دانند، چرا خودشان از ما انگشت نگاري کردند؟ به نظرم عربستاني‌ها مساله را بيهوده شلوغ کرده‌اند.
 


* در جايي گفته بوديد که شايعه حضور قلعه‌نويي در تيم ملي باعث ايجاد حاشيه شده است. اين حرف را تاييد مي‌کنيد؟
 


- طبيعي است که وقتي به يک مدير مي‌گوييد مربي تيمش کانديداي حضور در تيم ملي است از اين مساله استقبال مي‌کند اما فکر مي‌کنم شايعه حضور قلعه‌نويي در تيم ملي با منظور حاشيه سازي مطرح شده بود. گويا افرادي که اين شايعه را مطرح کرده‌اند، احساس مي‌کردند که کارلوس کي‌روش نمي‌تواند نتيجه‌ بگيرد و با اين کار مي‌خواستند شريک جرمي پيدا کنند و بگويند که چنين بحثي باعث به هم خوردن تمرکز تيم ملي شده است. ضمن اين که حضور قلعه‌نويي در مقطع فعلي در تيم ملي فايده‌اي ندارد، چون تيم در حال حذف شدن است. اگر راست مي‌گويند وقتي تکليف تيم ملي در سه بازي آينده روشن شد آن وقت به سراغ قلعه‌نويي بيايند.
 


* اين هفته‌ فوتبال ايران شاهد يک اتفاق خوب بود. علي پروين به عنوان يکي از اسطوره‌هاي فوتبال آسيا به نمايندگي از همايون بهزادي و علي جباري در اجلاس AFC نشان ستاره طلايي را دريافت کرد.

 

- پروين يکي از فوتباليست‌ها و مربيان خوب فوتبال ايران بوده که هم استقلالي‌ها و هم پرسپوليسي‌ها او را دوست دارند. همايون بهزادي و علي جباري هم همين وضعيت را دارند و به هر سه اين عزيزان تبريک مي گويم، چون آنها باعث افتخار فوتبال ما هستند.
 


* تيم‌هاي محبوب شما هم که به فينال ليگ قهرمانان اروپا راه پيدا کردند!

 

- ( با خنده ) بله! به هر دو تيم مشاوره‌هايي داده‌ام که چهار تا چهار تا گل بزنند و حالا مانده‌ام که در فينال چه کار کنم. فکر کنم مجبور شويم قهرمان را با شير يا خط انداختن مشخص کنيم!
 


* شايد بهتر است که به هيچ کدام مشاوره ندهيد.

 

- بله! بهتر است اين کار را کنم تا معلوم شود خودشان چقدر توانايي دارند. اما فکر مي‌کنم دورتموند مي‌تواند بايرن‌ را شکست دهد.
 


* شما هنوز هم براي جذب شواين اشتياگر مصمم هستيد؟!
 


- (با خنده) چاره‌اي نيست. تيمش که در فينال ببازد بدون تيم مي‌ماند و ما بايد از او دلجويي کنيم.
 


* از شوخي گذشته شما واقعا قصد داريد بازيکن بزرگي را به استقلال بياوريد؟

 

- بله! در اين رابطه مذاکراتي با چند باشگاه اروپايي داشته‌ام، اما از آنها نامي نمي‌برم تا حاشيه‌هاي عجيب و غريب پيش نيايد. اگر به فينال ليگ قهرمانان آسيا برسيم يا در بازي نيمه نهايي يک بازيکن بزرگ در سطح شواين اشتياگر به صورت قرضي مي گيريم اما نمي‌توانيم چنين بازيکناني را به طور قطع جذب کنيم، چون خيلي گران قيمت هستند.
 


* در پايان اگر سخني با هواداران تيمتان داريد بفرماييد.

 

- از هوادارانمان که در طول فصل از ما حمايت کردند تشکر مي‌کنم و از دوستداران استقلال در خوزستان تقاضا مي‌کنم که در بازي فردا ما را همراهي کنند تا در کنار آنها قهرماني را جشن بگيريم.
 

my husband cheated on me blog go i cheated on my husband with my ex
why husband cheat women that cheat on their husbands women cheat because
how to tell if wife has cheated blog.123landlord.com how to cheat on husband
bdsm gay boy sex stories myjustliving.com golden showers sex stories
albuterol (salbutamol) 2mg go keflex 750mg
ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن