ديدار رئال مادريد و بارسلونا شنبه ساعت 18:30
شماره خبر : 60458
چهار روز پس از پيروزي بزرگ برابر بارسلونا، رئال مادريد در حالي در ليگا ميزبان بارسلونا خواهد بود که همه تمرکزش معطوف بازي برگشت با منچستر يونايتد در ليگ قهرمانان اروپا است.

 رئال مادريد سه شنبه توانست با خنثي کردن بازي ليونل مسي و استفاده از ضد حمله هاي خطرناکش به بيش از آنچه انتظارش مي رفت، دست پيدا کند و موفق شد بارسلونا را در خانه با نتيجه 3 بر 1 شکست دهد. پيروزي که ايکر کاسياس کاپيتان غايب رئال مادريد از آن به عنوان نقطه عطف در بازي هاي رئال مادريد و بارسلونا ياد مي کند.

با اين حال بازي دو تيم در ليگ نمي تواند خيلي تاثير گذار باشد. بارسلونا با 12 امتياز اختلاف نسبت به آتلتيکو مادريد در صدر قرار دارد و رئال مادريد 4 امتياز از همشهري خود عقب است، هر چند همه بازيکنان و مربيان و هواداران دو تيم مي دانند که بازي رئال مادريد و بارسلونا صرف نظر از نتيجه هميشه بازي حساس و حيثيتي براي هر دو تيم خواهد بود و موقعيت دو تيم در جدول نمي تواند از اهميت آن کم کند.

رئال مادريد خوب مي داند پيروزي ديگر بر بارسلونا مي تواند قدرت را در ال کلاسيکو کاملا به نفع مادريد تغيير دهد و روحيه اين تيم را براي مصاف حساس با منچستر يونايتد در ليگ قهرمانان تا حد زيادي بالا ببرد. بارسلونا هم با توجه به بازي هاي ضعيف برابر ميلان و رئال مادريد و پيروزي هاي نزديکش در چند هفته اخير در ليگ، چاره اي جز کسب پيروزي در اين ديدار ندارد.

کاسياس درباره برد رئال برابر بارسلونا مي گويد: همه ما از اين پيروزي انگيزه مضاعفي گرفتيم. قصد داريم در بازي در ليگ خوب بازي کنيم. ما در ليگ بازي ها را خوب شروع نکرديم و بايد اکنون روند رو به جلو خود را ادامه دهيم. بايد برابر منچستر يونايتد نيز مثل بازي با بارسلونا باشيم و دروازه خود را بسته نگه داريم و بتوانيم گلزني کنيم. بازي در اولدترافورد بسيار سخت و دشوار خواهد بود.

در طرف مقابل بارسلونا بدترين هفته خود را از زماني که پپ گوارديولا در سال 2008 هدايت آبي و اناري ها را بر عهده گرفته است تجربه کرده است. بارسلونا ابتدا برابر ميلان در ليگ قهرمانان شکست خورد و شش روز بعد در ال کلاسيکو در خانه به رئال مادريد باخت.

سال 2008 شکست 4-1 برابر رئال مادريد بود که پايان عصر فرانک رايکارد را در بارسلونا رقم زد. با آمدن پپ گوارديولا سلطه بارسلونا بر رئال مادريد آغاز شد. پيروزي 6-2 در مادريد و پيروزي 5 بر 0 در بارسلونا در اولين ال کلاسيکو مورينيو دوران با شکوهي براي کاتالان ها رقم زد. اما اکنون مورينيو فهميده است چطور بايد ليونل مسي را مهار کند و با ضد حمله هاي خطرناکش پاس هاي مداوم بارسايي ها را خنثي کند. اين تاکتيک هوشمندانه در بازي سه شنبه ميان دو تيم کاملا واضح بود. 2 گل از 3 گل رئال مادريد در اين ديدار با همين تاکتيک به ثمر رسيد.

نکته جالب توجه اين است که رئال مادريد تنها يک بار در هفت بازي اخير برابر بارسلونا شکست خورده است و آنها مي توانند با يک پيروزي ديگر در روز شنبه اين آمار را بيشتر کنند. آندرس اينيستا درباره بازي هاي اخير بارسلونا مي گويد: تيم در فرم خوبي قرار ندارد و بايد در اين بازي‌ها بيشتر تامل کنيم و ايراد خود را رفع کنيم. بايد براي بازي هاي آينده خود آماده شويم. هر چند به نظر مي رسد غيبت تيتو ويلانووا همچنان مشکل بزرگ بارسلونا باشد. ويلانووايي که اکنون براي مداواي خود در نيويورک به سر مي برد.

اگر بارسلونا برابر رئال مادريد شکست بخورد، آتلتيکو مادريد اين فرصت را خواهد داشت تا فاصله امتيازي خود را با بارسلونا تک رقمي کند.

رئال مادريد و بارسلونا شنبه ساعت 18:30 دقيقه (به وقت ايران) با يکديگر بازي خواهند کرد. ساعت عجيب اين بازي به اين دليل است که اين بازي با بازي منچستر يونايتد و نوريچ در ليگ برتر انگليس همزمان شده تا دو تيم براي بازي در ليگ قهرمانان اروپا به صورت يکسان استراحت کنند.

*برنامه بازي هاي هفته 26 ليگا:

جمعه 11 اسفند

ختافه – ساراگوسا

شنبه 12 اسفند

رئال مادريد – بارسلونا

لاکرونيا – رايوووايکانو

اوساسونا – بيلبائو

يکشنبه 13 اسفند

والنسيا – لوانته

گرانادا – مايورکا

اسپانيول – وايادوليد

مالاگا – آتلتيکو مادريد

رئال سوسيداد – بتيس

سه شنبه 15 اسفند

سويا – سلتاويگو

prescription cards online cvs coupons 30 off cvs coupon
ارسال در: جمعه 11 اسفند ساعت 10:41 (1391/12/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن