??????? ?????? ?? ???????? ?????? ????? ??
شماره خبر : 53955
???? ?????? ???? ??????? ?????? ???? ????? ???? ??????? ?? ???????? ????? ??? ???? ?????? ????? ??? ???.

اين کوهنورد خراساني به عنوان تنها ايراني فاتح قله اورست بدون اکسيژن، براي فتح اين قله 4808 متري عازم فرانسه شده اما طي 20 روز اخير خبري از او در دست نيست.

حسين اماني، رييس هيات کوهنوردي استان خراسان رضوي در اين مورد گفت: اين قله بيش از 4000 متر ارتفاع دارد و اصلا قله بلندي نيست ولي صعود به آن از لحاظ فني سخت است.

وي ادامه داد: فدراسيون با عوامل خود در فرانسه رايزني‌هاي لازم را انجام داده و عمليات نجات عميدي ادامه دارد.

وي افزود: متاسفانه طي يک هفته گذشته وضعيت هوا در منطقه خوب نبوده و عمليات امداد انجام نشده است و تنها در يک روز که هلي‌کوپتر توانسته پرواز کند، مقداري از لوازم و امکانات عميدي در پاي کوه پيدا شده که مشخص است وي براي سبک کردن بار خود آن‌ها را رها کرده است.

رييس هيات کوهنوردي استان خراسان رضوي خاطرنشان کرد: ايميلي از دو کوهنورد خارجي به عميدي ارسال و در آن عنوان شده که آن‌ها نتوانستند قله مون بلان را فتح کنند و خواستار توضيح عميدي در مورد صعود خود شده بودند و اين نشان مي‌دهد که اين دو کوهنورد خارجي، عميدي را در مسير قله ديدند.

اماني با بيان اينکه پيگيري‌ها از سوي خانواده عميدي و فدراسيون کوهنوردي ادامه دارد، به ايسنا گفت: جامعه کوهنوردي ايران اميد دارد که خبر خوشي از عميدي به دست بياورد و همه دعا مي‌کنيم او سالم باشد.
 
وي ادامه داد: در مورد مهدي عميدي اين تجربه وجود دارد که براي مدتي از وي خبري نباشد، اما در اين موضوع اين زمان کمي زياد شده و همين ما را نگران کرده است
 

canadian pharmacy coupons open coupons for free stuff
ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن