90/??? ???? ????? ???? ???? ?? ????? ????? ???????!
شماره خبر : 49454
????? ?????:????? ??????? ???????? ???? ??? ?? ?? ???? ????????? ????? ????

شهرام اصغري

90: احسان لشگري كشتي‌گير آزادكار وزن 84 كيلوگرم در ميدان سرسخت المپيك لندن با شايستگي به مدال برنز اين مسابقات دست يافت. به باور بسياري از كارشناسان او اگر كمي دقت مي‌كرد مي‌توانست به مدال خوش رنگ‌تري دست يابد؛ هر چند كه همگان ديديم اين قهرمان جوان كشورمان براي رسيدن به همين مدال برنز هم چه تلاش و پشتكاري از خود نشان داد.

لشگري متولد 8/6/1365 خيابان نادري قزوين است. پس از مدال مهدي يعقوبي در ساليان دور قزويني‌ها دوباره توانستند در رشته‌ كشتي خودي نشان دهند. با اين قهرمان با آتيه كشتي كشورمان گفت‌وگويي انجام داديم كه متن آن را مي‌خوانيد: اين مصاحبه پيش روي شماست.

90: چطور شد شما هم به سمت و سوي ورزش كشتي كشيده شديد؟

برادر بزرگم اكثرا براي ورزش به سالن تختي قزوين مي‌رفت و مرا هم به انجام اين ورزش تشويق مي‌كرد. همين تشويق‌ها باعث شد از همان نوجواني و با درايت مربياني چون رضا حسيني، رضا لايق و... به پيراهن تيم‌ملي برسم.

90: فكر مي‌كردي روزي به مدال المپيك برسيد؟

پس از حضورم در تيم‌ملي و لندن باور كنيد به مدال طلاي اين مسابقات فكر مي‌كردم. با آناليزهاي رسول خادم براي حضور روي سكوي اول مسابقات برنامه‌ريزي كرده بودم. واقعا خادم از آبرو و اعتبار خودش گذشت كه در سخت‌ترين برهه تيم‌ملي آزاد را تحويل گرفت.

90: چه عواملي باعث شد شا از رسيدن به مدال طلاي اين مسابقات دور شويد؟

باور كنيد من در مسابقات المپيك با قرعه‌ بسيار سختي مواجه شدم. بهترين كشتي‌گيرهاي اين وزن در گروه ما افتادند، ضمن اين كه در مسابقه با حريف آذربايجاني هم در يك لحظه غافلگير شدم و از حضور در ديدار فينال بازماندم.

90: گفته مي‌شد شما اگر به ديدار فينال مي رسيديد، كسب مدال طلا براي‌تان حتمي‌ بود. در اين خصوص چه نظري داريد؟

90: به نظر خودم هم اين طور بود. اگر به ديدار فينال مي‌رسيدم قطعا شكست دادن حريف‌ پورتوريكويي كار دشواري نبود. به هر حال شانس هم در رسيدن به موفقيت دخيل است. من حريف پورتوريكويي را در مسابقات اسپانيا شكست داده بودم و خيلي دوست داشتم در فينال با او رودرو شوم اما افسوس...

90: در خصوص حركت غيرورزشي حريف ارمنستاني چه نظري داريد؟

حاجي‌مراد نور مگمادوف حريف ارمنستاني من بود كه اصليت روسي دارد و چون كشتي بعدي من هم با يك حريف روسي بود آنها با آگاهي مي‌خواستند هر طور كه شده به من ضربه بزنند و مرا براي مسابقه بعدي مصدوم و خسته‌كنند، با اين حال خدا كمكم كرد و موفق شدم. در واقع مشت حريف ارمنستاني به صورت من تاكتيكي بود.

90: خويشتن‌داري و صبوري شما پس از حركت ناشايست و ناجوانمردانه حريف ارمنستاني واقعا ستودني بود. چطور توانستيد آرامش خود را در آن لحظات دشوار حفظ كنيد و بر اعصاب خود مسلط باشيد؟

من نماينده 75 ميليون ايراني در لندن بودم. كل دنيا حركت مرا به عنوان يك ايراني زير نظر داشت. علاوه بر اين همه مي‌دانيم حضور در مسابقات المپيك به خاطر جنگ و درگيري نيست بلكه فلسفه المپيك صلح و دوستي ملت‌هاست.

براي من همين مسئله كافي بود كه تمام حاضرين در سالن حريف ارمنستاني را «هو» كردند و عليه او شعارهايي سر دادند و در مقابل من توانستم فرهنگ غني و پربار ايراني‌ها در ميدان بزرگي چون المپيك به رخ جهانيان بكشم.

90: با ضربه ناجوانمردانه حريف كه به دندان‌هاي‌تان آسيبي نرسيد؟

خدا را شكر به دندانم آسيبي وارد نشد اما لب من 9 بخيه خورد و واقعا ادامه كشتي با آن شرايط برايم دشوار بود اما به عشق مردم و با لطف خدا توانستم در مسابقات بعدي هم حاضر شوم.

90: آيا مسئولان فدراسيون كشتي ايران از آن ورزشكار بي‌‌اخلاق ارمنستاني شكايت كردند؟ آيا خبر داريد آن كشتي‌گير خاطي محروم شد يا خير؟

من خبري ندارم و فكر نمي‌كنم فدراسيون ما شكايتي در اين خصوص به «فيلا» ارسال كرده باشد!

90: اما اگر چنين صحنه‌اي در فوتبال اتفاق مي‌افتاد، مسئولان فدراسيون فوتبال رسما با ارسال فيلم مسابقه به مسئولان فيفا يا AFC شكايت مي‌كردند...

به هر حال چون مسابقات تمام شد، ما هم آن صحنه را فراموش كرديم.

90: اما در حين مسابقه پس از آن ضربه مشت ناجوانمردانه حريف، دل خيلي از ايراني‌ها آزرده شد و شما بايد پيگير حق خود باشيد و بازيكن خاطي ارمنستاني را هم از طريق مجاري قانوني ادب كنيد؟

به هر حال اين وظيفه مسئولان فدراسيون كشتي است كه از بازيكن ناجوانمرد ارمنستاني شكايت كنند و من شخصا دوست ندارم وارد جزئيات شوم و همين كه من او را بدون توسل به مسائل حاشيه‌اي شكست دادم، خوشحالم.

90: قبول داريد حركت بوكسور و پرچمدار كاروان ايران و عدم حضورش در كنار داور مسابقه براي بالا بردن دست حريف (هرچند با ناداوري) زيبا نبود؟

من نمي‌توانم در اين خصوص اظهارنظر كنم. ما كه در شرايط آن بوكسور كشورمان نبوديم ضمن اين كه او دوست من است و ورزشكار خيلي خوبي است.

90: براي رسيدن به مدال برنز هم حريف تركيه‌اي را با رشادت شكست داديد، مسابقه پاياني چطور بود؟

من براي رسيدن به اين مدال حريفاني از قزاقستان، ارمنستان و روسيه را شكست دادم. سپس مقابل حريف آذربايجاني غافلگير شدم. تا براي كسب مدال برنز با حريف ترك جدال كنم و خوشحالم كه شرمنده مردم نشدم.

90: جدال با كدام حريف براي‌تان جالب بود؟

خيلي دوست داشتم حريف آذربايجاني را شكست دهم و به ديدار فينال برسم. حريف آذربايجاني وقتي مرا ديد گفت شما از پايتخت تاريخي ايران به لندن آمده‌ايد و مسابقه با شما دشوار است و... فكر نمي‌كردم مقابل اين حريف غافلگير شوم و شايد هم قهرمان آذربايجاني با اين حرف خود مرا جادو كرد!

90: بعد از كسب مدال برنز هم خيلي خوشحالي كرديد، اين طور نيست؟

حدود پنج سال بود كه ما در مسابقات وزن 84 كيلو مدالي نگرفته بوديم و براي من كسب اين مدال مهم و باارزش بوده ما بعد از مدال برنز رضا يزداني در اين وزن ديگر مدالي نگرفته بوديم.

90: خداي ناكرده اگر به مدال برنز هم نمي‌رسيدي آيا مي‌توانستي اين ناكامي را تحمل كني؟

من سه بار قهرمان آسيا شده بودم و پس از كسب قهرماني در مسابقات جام‌جهاني فقط به كسب مدال در مسابقات المپيك فكر مي‌كردم. اصلا تصور نمي‌كردم در لندن نتوانم روي سكو بروم و فقط به طلا فكر مي‌كردم.

90: استقبال قزويني‌ها از شما چطور بود؟

از مردم خوب قزوين تشكر مي‌كنم واقعا استقبال كم‌نظيري از من به عمل آوردند و سيل جمعيت و هواداران مشتاق زياد بود و آنها مرا شرمنده محبت خود كردند. از مردم خوب ضياء‌آباد هم هر چه بگويم كم گفته‌ام.

90: مسئولان استان براي قدرداني از ورزشكار خود چه كردند؟

مسئولان استان از استاندار گرفته تا شهردار، اعضاي شوراي شهر و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي هم با دادن وعده و وعيد در رسانه‌ها از من قدرداني كردند كه در اين خصوص زياد حرف نزنم بهتر است! فقط حاج محسن حق‌شناس مديركل تربيت‌بدني قزوين واقعا مرا شرمنده زحمات خود كرد. از مسئولان استان انتظار مي‌رود به ورزشكاراني چون ما انگيزه بدهند تا ساير جوانان مشتاق استان هم به سمت ورزش گرايش پيدا كنند.

90: در مورد 100 قطعه سكه اهدايي به مدال‌آوران برنز چه نظري داريد؟

خودتان هم خوب مي‌دانيد با 200 قطعه سكه هم نمي‌توان يك واحد مسكوني حتي در مركز استان خريداري كرد.

90: در مورد بودجه‌هاي ميلياردي فوتباليست‌ها چه نظري داريد؟

خداوكيلي اگر ورزش كشتي ايران نبود ما در مسابقات المپيك به چه جايگاهي مي‌رسيديم؟! واقعا به ساير رشته‌هاي ورزشي ظلم مي‌شود و دور از مردانگي است كه حق ورزشكاران ساير رشته‌ها ادا نشود. ورزشكاراني كه با آسيب‌ديدگي به مدال مي‌رسند و پرچم مقدس كشورمان را در مسابقات جهاني و المپيك به اهتزاز درمي‌آورند اما شما تا به حال ديده‌ايد فوتبال براي ما مدال بگيرد؟! به نظر من دادن اين همه پول به بازيكنان فوتبال خداپسندانه نيست. بازيكناني كه فقط به فكر ماشين و خانه‌هاي گران‌قيمت هستند. يادمان نرود. حدود 40 سال است كه فوتبال ما غايب بزرگ مسابقات المپيك است.

90: در مورد ناكامي فوتبال قزوين چه نظري داريد، چرا قزوين نتوانست از امتياز تيم پيكان بهره لازم را ببرد؟

من در مورد فوتبال نظري ندارم و معتقدم فوتبال حق تمام رشته‌هاي ورزشي را مي خورد.

90: گويا دل شما از فوتبالي‌ها پر است. اين در حالي است كه بسياري از كارشناسان معتقدند فوتبال خود درآمدزاست؟

ما كه خيري از اين فوتباليست‌ها نديديم. آنها فقط به فكر خودشان هستند و حتي تيم‌ملي هم براي‌شان زياد مهم نيست اما ورزشكاران ساير رشته‌هاي ورزشي با وجود آسيب‌ديدگي فقر و نداري به فكر افتخارآفريني براي كشور عزيزمان ايران هستند و با تمام مشكلات و كاستي‌ها كنار مي‌آيند و نتايج بهتري هم مي‌گيرند.

90: آيا مي‌تواني به مسابقات المپيك 2016 برزيل هم برسي؟

به لطف الهي پس از استراحتي كوتاه دوباره تمرين‌هايم را از سر مي‌گيرم و تلاش مي‌كنم در وزن خودم آماده‌ترين و بهترين باشم و بتوانم باز هم نظر مساعد مربيان را به خود جلب كنم.

90: بدترين خاطره شما از مسابقات لندن چه بود؟

شب وزن‌كشي كه شب قبل از مسابقات است. استرس عجيبي داشتم و واقعا فشار زيادي را متحمل شدم. من هم اضافه وزن داشتم اما توانستم خود را سر وزن برسانم.

90: قبول داريد كشتي ما در لندن با باخت به دو رقيب هندي‌اش كمي تحقير شد و هواداران انتظار نداشتند حداقل به هند ببازيم؟

به هر حال در مسابقات المپيك ممكن است به ورزشكاري از يك كشور گمنام ببازي اما اين را هم بايد قبول كنيم هندي‌ها روي ورزش كشتي سرمايه‌گذاري خوبي انجام داده‌اند. در كشتي آزاد همانطور كه گفتم ما با بدترين قرعه‌ها مواجه شديم و در كل كارنامه خوبي داشتيم. در 120 كيلو كميل قاسمي عالي بود و سوم المپيك شد. در 84 كيلو هم خودم برنز گرفتم. در 74 كيلو صادق گودرزي نقره گرفت و در 66 كيلو مهدي تقوي اميد كاروان ما براي كسب مدال طلا بود. اما متاسفانه 10 روز قبل از شروع مسابقات پاي مادر او را به دليل بيماري ديابت قطع كردند. در 60 كيلو هم كه حق مسعود اسماعيل‌پور را خوردند ضمن اين كه حسن رحيمي هم كمي اشتباه كرد.

90: اما كشتي فرنگي كشورمان در مقايسه با كشتي آزاد خيلي بهتر نتيجه گرفت.

بله من هم معتقدم كشتي آزاد خوب و كشتي فرنگي بهتر نتيجه گرفت. داستان فرنگي كاران فرق مي‌كرد سوريان كه 5 مدال طلاي جهاني داشت و در اين مسابقات هم عالي بود اما در مسابقات كشتي آزاد ما با بدشانسي‌هاي زيادي هم مواجه شديم و حتي در قرعه‌كشي‌ها هم تمام گوي‌ها به نام حريفان در مي‌آمد و گويا مسئولان برگزار‌كننده فقط گوي‌هاي همرنگ به پيراهن تيم حريف را درون كيسه ريخته بودند و شايد در اين خصوص هم تقلب‌هايي صورت گرفته باشد!

90: قبول داريد كارنامه بنا هم در مقايسه با كارنامه خادم بسيار بهتر بود؟

كشتي آزاد ما در دوره قبلي مسابقات المپيك فقط يك مدال برنز گرفته بود و با اين كه در اين دوره هم شرايط خوبي نداشتيم و خادم فقط 6 ماه بود كه تيم را تحويل گرفته بود؛ اما سه مدال گرفتيم و كارنامه بدي نداشتيم. در كل مطمئن باشيد اگر رسول خادم در تيم‌ملي بماند در مسابقات المپيك 2016 برزيل كشتي آزاد ايران ركوردشكني مي‌كند. حتما اين جمله مرا تيتر كنيد. چون معتقدم بايد به خادم فرصت بدهند.

90: مگر قرار است خادم از كشتي برود كه اين حرف را مي‌زنيد؟

منظورم اين است كه آقايان عرصه كار را براي خادم تنگ نكنند تا او عطاي كشتي را به لقايش ببخشد و خودش قيد كار كردن در كشتي را بزند و برود.

 

 

i dreamed i cheated on my boyfriend bigwindcn.com why did my boyfriend cheat
how do i know if my wife has cheated why do married men cheat how to catch a cheat
adult baby girl stories femchoice.org adult intimate stories
walgreens print coupon code click coupon code walgreens photo
cvs 30 off coupon usingprogramming.com cvs 30 off coupon printable
ارسال در:
اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن