فيليپين صفر- چين 3؛ تاخت و تاز ليپي با لي
شماره خبر : 150524
شاگردان مارچلو ليپي موفق شدند دومين برد جام ملت‌هاي آسيا را برابر فيليپين کسب کنند.

در دومين ديدار گروه C جام ملت‌هاي 2019 آسيا، تيم ملي فيليپين که در نخستين مسابقه برابر کره جنوبي شکست خورده بود، از ساعت 17 امروز در استاديوم محمد بن زايد ابوظبي به مصاف تيم سه امتيازي چين رفت که قضاوت اين مسابقه را هيرويوکي کيمورا از ژاپن برعهده داشت.

 

شاگردان مارچلو ليپي که در نيمه اول برتري مطلق نسبت به فيليپين داشتند و حملات آنها تعداد بيشتر و خطرناک‌تر بود، در دقيقه 40 با پاس لينپنگ به هائو جان‌مين و در ادامه پاس او به وو لي، با شوت سر ضرب و استثنايي اين بازيکن به گل به گوشه دروازه به گل اول دست پيدا کردند و با برتري به رختکن رفتند.

چيني‌ها که نمايش بهتري از حريف خود ارائه کرده و تلاش زيادي براي زدن گل‌هاي بيشتر داشتند، در دقيقه 66 روي سانتر هائو جان‌مين و ضربه پاي چپ فوق‌العاده وو لي به گل دوم رسيدند تا با دبل ستاره شماره 7 خود براي دومين بار دروازه فيليپين را باز کنند.

 

 

يو دابائو بلند قامت که در دقيقه 80 به‌عنوان دومين تعويضي مارچلو ليپي به ترکيب چين اضافه شد، تنها ثانيه‌هايي بعد از ورودش به زمين موفق به گلزني شد؛ اين بازيکن سانتر هائو جان‌مين و ضربه سر وو ژي که به دست وودلند، مدافع فيليپين برخورد کرده بود را در مقابل دروازه اين تيم تبديل به گل کرد تا خيلي زود مثمر ثمر ظاهر شود.

شاگردان اريکسون که در اين ديدار تنها 4 شوت و يک شوت داخل چارچوب دروازه داشتند، تا پايان مسابقه نتوانستند کار خاصي برابر تيم ملي چين انجام دهند تا تيم مارچلو ليپي با درخشش وو لي که دبل کرد و البته جان‌مين که با دو پاس گل و تاثيرگذاري روي گل سوم فوق‌العاده ظاهر شد، به برد برسد.

 

اسوون گوران اريکسون در اين مسابقه از مايکل فالکيسگارد، لوک وودلند، کارلوس آلبرتو(66- فيل يانگ‌هازبند)، آلوارو سيلوا، استفان پالا، دايسوک ساتو، جان پاتريک استراوس(85- مانوئل اوت)، کوين اينگرسو، پاتريک رايکلت(??- کروت ديزون)، استفان اشروک و خاوير پاتينو در ترکيب تيم ملي فيليپين برابر چين استفاده کرد.

مارچلو ليپي، سرمربي تيم ملي چين نيز يان جانلينگ، فنگ ژيااُتينگ، شي کي، ژانگ لينپنگ، ليو يانگ، هائو جان‌مين، ژنگ ژي(83- چي ژانگ‌گو)، وي ژي، ژائو ژوري(72- يو هان‌چائو)، وو لي و ژائو لين(80- يو دابائو) را مقابل فيليپين به بازي فرستاد.

 

 

آلوارو سيلوا(34) و دايسوک ساتو(55) از فيليپين و فنگ ژيااُتينگ73) از تيم ملي چين بازيکنان اخطاري اين مسابقه بودند.

تيم ملي چين که در ديدار اخيرش نيز به برتري 2 بر يک مقابل قرقيزستان دست پيدا کرده بود، امروز هم با 3 گل برابر فيليپين به پيروزي رسيد تا با 6 امتياز، موقتا صدرنشين گروه C شود و صعودش به مرحله يک هشتم نهايي جام ملت‌هاي 2019 را قطعي کند.

 

در ديگر مسابقه اين گروه، تيم‌هاي ملي کره جنوبي و قرقيزستان از ساعت 19:30 امشب در استاديوم هزاع بن زايد شهر العين به مصاف هم خواهند رفت که برتري کره‌اي‌ها موجب صعودشان از مرحله گروهي مي‌شود.

ارسال در: جمعه 21 دي ساعت 19:15 (1397/10/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن