ده‌نمکي: پروين و قلعه‌نويي مانع از اين گلزني‌ها مي‌شدند!
شماره خبر : 150485
کارگردان سينماي ايران در بخشي از صحبت‌هايش از جشنواره گل تيم ملي ايران برابر يمن انتقاد کرد.

تيم ملي ايران در اولين بازي خود با پنج گل برابر يمن به برتري رسيد تا گام اول را با اقتدار بردارد و اميدواري بابت موفقيت در اين جام را افزايش دهد. در اين ارتباط اما برخي کارشناسان با توجه به مسائل داخلي يمن و جنگ در اين کشور نمايش تيم ملي را با انتقاد مواجه کرده‌اند که با اصول فوتبال جوانمردانه البته منافات دارد. يکي از اين افراد کارگردان مشهور سينماي ايران است که در ادامه صحبت‌هاي او را مي‌خوانيد.


ده نمکي با حضور در برنامه فرمول يک در پاسخ به سوالي درباره اينکه فوتبال را دنبال مي‌کند گفت: نتايج را دنبال مي کنم اگر نتوانم بازي‌ها را ببينم.


او در واکنش به اينکه تيم ملي به تازگي موفق شده تيم ملي يمن را در جام ملت‌ها با 5 گل شکست دهد گفت: هنر کرديم به يمن 5 گل زديم؟!
شاگرد تختي هم هستيم و آيا مي دانيد چرا او تختي شد و چرا نام پورياي ولي نامش هنوز هم هست؟ او وقتي ميديد حريفش آسيب ديده سمت زانوي او نرفت و حتي حريفش هم متوجه اين حرکت او شد. الان ما ورزشکار داريم که حتي از تختي هم بيشتر مدال دارد اما چرا اسم تختي و پورياي ولي مانده است. فرق قهرماني و پهلواني هم همين است. بعضي از اين بازيکنان جزو دوستان ما هستند و تماشاگر فيلم‌هاي خودمان در اکران خصوصي‌ها هستند. خوشحالم که پيروز شدند اما مثلا مي‌گويم که من اگر جاي آنها بودم اين 5 تا را به عربستان يا امارات و يا تيم ديگري مي‌زدم!

 


مسعود ده‌نمکي در ادامه صحبت‌هاي عجيب خود درباره پيروزي تيم ملي برابر يمن گفت: ملتي که 5 سال در قحطي مطلق هستند و دنده‌هاي‌شان از گرسنگي بيرون زده است. مي‌توان اين تيم را هم با يک گل برد و البته اين به بازيکن برنمي‌گردد و به آن سياستگذاري و مديريت برمي‌گردد که بايد بگويد اگر شما مي‌بريد يک جوري ببريد که پهلوان بمانيد.


کارگردان فيلم‌هاي پرفروش سينماي ايران طي چند سال اخير در واکنش به اينکه اين مساله شايد غيرممکن باشد و نتايج فوتبال را نبايد سياسي کرد گفت: به ما که مي‌رسند همه پاشنه‌هاي خود را ور مي‌کشند. عربستاني‌ها و عماني ها و فلان انتقام خليج فارس را مي‌خواهند از تيم ملي ما بگيرند. بچه هاي ما واقعا زحمت مي کشند و 10 برابر تيم هاي ديگر مايه ميگذارند. بين خودشان اينطور نيست. من در اين زمينه از نگاه پهلواني نگاه کردم و به نظرم مي شد با مظلوم مدارا کرد.

 


ده‌نمکي در ادامه صحبت‌هايش با شوخي به علي ضيا که بابت برخي صحبت‌هايش در برنامه‌هاي قبلي با حاشيه مواجه شده بود گفت که اينبار کاري کرده که فدراسيون فوتبال او را توبيخ کند: البته من مطمئنم اگر علي پروين بود در گوش بازيکنان مي‌گفت که مدارا کنيد و حتي اگر امير قلعه نويي بود مي گفت ببريد که دل آنها نشکند و بقيه خوشحال نشوند. اين برد باعث دشمن شادي مي‌شود و بازي لوطي منشي و پهلواني رعايت مي‌شد.

ارسال در: چهارشنبه 19 دي ساعت 17:54 (1397/10/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن