‎طلاي سرخ اولدترافورد/ تورج عاطف
شماره خبر : 150337
اوله گونَر سولْشَير يک نام نروژي است .

 مردي که  او را تعويض طلائي سرخ خاي منچستر يونايتد در سالهاي پاياني قرن 20 و آغازين 21 مي ناميدند اما بي اغراق  طلائي ترين  زمان اين بازيکن نروژي مربوط به فينال ليگ قهرمانان 1999 است. جائي که بايرن مونيخ در حالي که همگان آنها را حاکم مطلق زمين  و فينال مي دانستند در دقايق آخر مقهور معجزه تدي شرينگهام و اوله گونر سولشير شدند. سالها از آن تاريخ گذشته است . طرفداران يکي از پر طرفدار ترين و به زعم بسياري پر طرفدار ترين تيم جهان از 8 مي 2013 رنگ شادي را نديده اند. آنها پس از اعلام بازنشستگي سر مربي مشهورشان سر الکس فرگوسن  هيچ تئاتري در   ورزشگاه اولترافورد  که به نام تئاتر روياها  معروف هست ديگر نديدند.


‎مويس و فن خال و مورينيو براي آنها  دوران کابوس واري را به ارمغان آورده است و حالا سه بازي است که طرفداران  شياطين سرخ انگلستان اندکي   ايمان به  ديدن ساحل اميد پيدا کرده اند .

اوله گونر سولشير تعويض جديدي براي منچستر يونايتد و جايگزين مورينيو ئي بود که هيچگاه خاص براي تيم منچستر يونايتد نشد.

سيستمهاي تدافعي و بي اغراق موفق در چلسي و اينتر ميلان  براي سرخ ها چون آبي ها خوش يمن نبود و اين گونه بود که از تيمي  اخراج مي شد که گفته مي شد بازيکن ندارد اما پوگبا و ماتا و هررا و... را روي نيمکت ميخکوب کرده بود و مروان فليني .. ثابت بازي مي کرد !
‎سولشير در سه بازي 9 امتياز کسب کرده و 12 گل زده و سه گل خورده است .

اين آمار براي منچستري هائي که   با صدر جدول 19 امتياز در پايان نيم فصل اول فاصله دارند بارقه اي از اميد  را روشن کرده است. منچستر يونايتدي ها به روند چند سال اخير فوتبال در تعويض سر مربي با صبر و اعتماد به چهره هاي جوان تر اعتماد کردند. اتفاقي که در بارسا 2008  با پپ گوارديولا و  2014 با انريکه  ورئال مادريد 2016 با زيدان و ... رخ داد و جهان فوتبال شاهد بودکه  سه ستاره سابق دنياي داخل زمين مي توانند ستارگان هدايت گر اين مستطيل هم باشند. فوتبال امروز جهان با شتاب زدگي و اعتماد به تنها نامها   هيچ ميانه اي ندارد. امروز به يورگن گلوب بنگريم که چگونه توانسته است در عرض نزديک به چهار سال ليورپول  را به اين حد از آمادگي و موفقيت  و دست نيافتني شدن برساند . 

اين اتفاق دقيقا  در سالهائي که کلوپ از ماينس به دورتمند آمده بود نيز رخ داده بود.

  مربيان ديگري هم  مي توانيم در اين راستا ببينيم مرداني چون توخل سر مربي فعلي پاري سن ژرمن و اسبق دورتمند و امري مربي اسبق سويا و پاري سن ژرمن و امروز آرسنال و  .. سولشير مي تواند يکي از آنهائي باشد که فرصت طلائي يافت تا طلاي سرخ منچستري ها  در دنياي مربيگري شود بايد به انتظار بنشينيم و ببينيم اين بارهم  مربي جوان موفق مي شود تئوري تلاش و کار و دانش بجاي نام و سابقه را اثبات کند؟

ارسال در: سه شنبه 11 دي ساعت 21:25 (1397/10/11)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن