انتخاب عجيب باشگاه ذوب آهن در آسيا ! (عکس)
شماره خبر : 150187
باشگاه ذوب آهن با ارسال نامه اي خواستار اين شد تا در صورت صعود به مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در ورزشگاه کربلا از تيم نماينده احتمالي عربستان (النصر) ميزباني کند.

طي سال هاي اخير و پس از اينکه عربستاني ها حاضر نشدند مقابل نماينده هاي ايران در خاک ايران بازي کنند و دادگاه عالي ورزش (CAS) هم حکم به انجام بازي در زمين بي طرف ميان نماينده هاي ايران و عربستان در ليگ قهرمانان آسيا داد، صحبت هاي زيادي در مورد انتخاب مکان مناسب براي ميزباني از تيم هاي عربستاني ميان ايراني ها انجام شده است.


کشور عمان، امارات و قطر تاکنون کشورهايي بوده اند، که ميزبان تيم هاي ايراني مقابل تيم هاي عربستاني بوده اند و در اين بين برخي اوقات ميزباني در کشورهايي نظير ازبکستان هم براي فراهم شدن شرايط ميزباني مناسب تر براي ايراني ها مطرح شد که البته هيچ کدام به نتيجه اي منتج نشد و ايراني ها در سه کشوري که در ابتدا به آنها اشاره شد، از عربستاني ها ميزياني کردند؛ ميزباني اي که با توجه به عرب بودن کشورهاي ميزبان، غالبا به سود نماينده هاي عربستان بوده است.


حالا و در اقدامي جالب توجه باشگاه ذوب آهن، با ارسال نامه اي به مسئولان فدراسيون فوتبال خواستار اين موضوع شده تا در صورت صعود به مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در کشور عراق و ورزشگاه کربلا از نماينده احتمالي عربستان ميزباني کند.


بر اساس قرعه کشي انجام شده، الوصل امارات، برنده پلي آف (عربستان- ازبکستان)، برنده پلي آف (ذوب آهن - الغرافه قطر) و الزورا عراق گروه يکم مسابقات را تشکيل مي دهند.


براي اين منظور ذوب آهن که اين روزها در ليگ برتر شرايط خوبي ندارد، بايد ابتدا و در اولين مرحله در روز 23 بهمن ماه با برنده ديدار الوحدات اردن و الکويت کويت در فولادشهر بازي کند و در صورت پيروزي در اين مسابقه به مصاف الغرافه در قطر مي رود، که تاريخ اين مسابقه 30 بهمن ماه خواهد بود، تا تکليف تيمي که در مرحله گروهي حاضر خواهد شد و به احتمال فراوان با النصر عربستان هم گروه مي شود، مشخص شود.


در همين راستا ذوب آهن ايران استاديوم کربلا را به عنوان ورزشگاه بي طرف خود، در صورت صعود به رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا و هم گروهي با تيم سعودي به فدراسيون فوتبال ايران معرفي نمود. 


سعيد آذري مديرعامل باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان در ارتباط با انتخاب اين استاديوم گفت: « با توجه به حضور پرشور ايرانيان و عاشقان حضرت ابي عبدالله(ع) و نوساز بودن ورزشگاه المپيک کربلا که استاديومي است 30000 نفري و مجهز است، شهرکربلا گزينه نخست باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان بعنوان شهر ميزبان خواهد بود.»

 

ارسال در: سه شنبه 4 دي ساعت 19:35 (1397/10/4)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن