خانه فوتبال بي صاحب است / تورج عاطف
شماره خبر : 149181
تکيه بر جاي بزرگان نتوان زد به گزاف مگر اسباب بزرگي همه آماده کني " حافظ "

اما گوئي اين  روزها حکايت حافظ  تنها در  ديوان لسان الغيب است.

به فوتبالمان مي نگريم . حوادث نا خوشايند بسيارند.

دغدغه فوتبال ما ديگر حکايت زمين و لباس وبازي تدارکاتي  و فساد و قرار داد هاي مجهول و دلاليزم  سو رفتارهاي غير حرفه اي نيست . اين روزها خبر از تعليق به واسطه ماندن به هر قيمتي  و خنجر از پشت زدن است. فوتبال ما آنقدر دور از همه ارزشها شده است که کسي رغبتي ديگر ندارد که از اميد به آن حتي رويائي ببافد.

فوتبال ما درد بي بزرگتري دارد!

اشتباه نکنيم . فوتبال ما همواره بزرگتر داشت اما حالا آنها يا در گوشه اي از قطعه نام آوران دل خوش کرده اند و يا اين که گوشه عزلت گزيده اند تا نوبت آسياب مرگ  به آنها رسد. به قطعه نام آوران که مي رويم مي بينيم که همه آنها به گونه اي با رنج و عذاب رخت از اين جهان بستند.  رئيس  رنجبر ومنصور خان امير آصفي و  منصور خان پور حيدري و حميد  خان شيرزادگان ناصر خان حجازي و  همايون خان بهزادي و اکبر آقا افتخاري و آقا ابراهيم آشتياني و رضا احدي و  کاظم سيد عليخاني و شايد عقب تر در گوشه هاي ديگر  اين  کشور و جهان  پرويز خان دهداري و مهراب شاهرخي و عزيز اصلي و ... خيلي از آنها با رنج و بيماري رفتند و شايد در زمان زندگي به گونه اي اميد از اين موهبت الهي را از دست دادند . براستي چرا ؟

زيرا ديدند يک عمر تلاش آنها نصيب آنهائي شد که به گزاف جاي آنها را گرفتند و طفل شيرين فوتبال را کشتند . همان گونه که امروز جايگاهي به امثال  استاد  نوريان و   حشمت خان مهاجراني و  تيمسار نو آموز و آقا جلال  طالبي و عباس آقا رضوي و  ... نمي دهند به زور ماندن  مي خواهند.

فوتبال ما در همه ابعادش  تکيه بر جاي بزرگان به گزاف را شاهد است .

سو رفتارها فقط در عرصه مديريتي نيست و  اگر وضعيت رسانه ما اين گونه است که ادبيات قهوه خانه اي چون " مخلصم "  و هزاران حرف هاي بي معني در رسانه ها گفته و نوشته مي شود چون ديگر بهمنش ها و اسدالهي ها و... وجود ندارند.

فوتبال ما مديريت و فرهنگ  فاخر ندارد پس بايد هم شاهد  حوادثي چون قتل طرفداران تيمهاي مختلف به دست همديگر باشيم .  بايد شاهد اين باشيم که فوتبال ايران از بخش مديريتي فدراسيون تا مديريت باشگاه ها و مربيان و بازيکنان و تا رسانه هاي   ديداري و شنيداري و نوشتاري ما  پر از اضافه هائي باشند که منتظرند قطعه نام آوران ميزبان بزرگي غرق در رنج شود تا باز اين جنابان خود نمائي نمايند و هيچ خود را نشان دهند.

 افسوس که خانه فوتبال بي صاحب است   .
 

ارسال در: پنجشنبه 24 آبان ساعت 20:22 (1397/8/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن