اينفانتينو: دخالت شخص‌ثالث باعث تعليق فوتبال مي‌شود
شماره خبر : 149167
رييس فيفا در گفت و گويي با عادل فردوسي پور در خصوص تعليق فوتبال ايران سخنان مهمي را به زبان آورد که اجازه پخش نگرفته است.

تعليق فوتبال ايران؛ زلزله‌اي ترسناک که بعد از جام جهاني 2006 بر سر فوتبال ايران آوار شد و تبعات زيادي براي فوتبال ما داشت. درست بعد از جام جهاني آلمان با تصميم محمد علي‌آبادي، رييس وقت سازمان تربيت بدني محمد دادکان از کار برکنار شد و همين دليلي شد که فيفا به علت دخالت نهاد دولتي در تصميمات فوتبال، ايران را تعليق کرد.


اتفاقي که باعث شد کميته‌اي به عنوان کميته انتقال با رياست کيومرث هاشمي روي کار آيد و با تدوين اساسنامه‌اي مستقل و تصويب آن توسط هيئت دولت فوتبال ايران را از تعليق نجات دهد. حالا دوباره تاريخ در حال تکرار است؛ با تصويب و اجراي قانون منع فعاليت بازنشستگان در ارگان‌هاي دولتي، فشارها براي برکناري تاج و معاونين وي افزايش يافته است. موضوعي که باعث شد کنفدراسيون فوتبال آسيا با انتشار بيانيه آن را محکوم و دولت ايران را از دخالت در امور جاري اين ورزش منع کند و فدراسيون فوتبال را به عنوان نهادي غير دولتي به رسميت بشناسد.


در اين ميان اينفانتينو، رييس فيفا که براي تماشاي فينال ليگ قهرمانان آسيا به ايران سفر کرده بود گفت و گويي مهم حول محور اتفاقات اخير و احتمال تعليق فوتبال ايران با عادل فردوسي ‌پور انجام داد. صحبتي که تا به الان اجازه پخش نگرفته و به احتمال فراوان در ادامه هم پخش نخواهد شد.


در اين گفت و گو مجري سرشناس فوتبال ايران به رييس فيفا گفته است که دولت ايران در اجراي اين قانون هيچ نقشي ندارد و همه چيز بر عهده پارلمان (مجلس شوراي اسلامي) است. با اين حال احتمال تعليق فوتبال ايران وجود دارد؟


اينفانتينو در جواب سوال مهم فردوسي‌پور مي‌گويد:
(( براي فيفا هيچ تفاوتي ندارد؛ اين دخالت شخص يا نهاد ثالث است و مي‌تواند به سرعت باعث تعليق فوتبال ايران و محروميت آن‌ها از حضور در جام ملت‌هاي آسيا و انتخابي جام جهاني 2022 قطر شود. ما از تمامي اتفاقات و تحرکات داخل ايران با خبر هستيم و آن را با دقت رصد مي‌کنيم. ))


با اين پاسخ از سوي بالاترين فرد اجرايي در فوتبال جهان به اين حقيقت پي مي‌بريم که اتخاذ تصميمات عجولانه و بدون فکر از سوي مسئولان ذي ربط اين حوزه باعث تعليق و محروميت فوتبال ايران خواهد شد. اتفاقي که شانس قهرماني تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا را صفر و حضور در جام جهاني قطر را در هاله‌اي از ابهام قرار مي‌دهد. درست به مانند فوتبال کويت که در چند سال اخير روند رو به رشدي را طي مي‌کرد اما پس از دخالت شوراي ملي ورزش اين کشور در تصميمات فوتبالي راه تعليق را در پيش گرفت و از حضور در جام ملت‌هاي آسيا، مقدماتي جام جهاني و حتي ليگ قهرمانان آسيا محروم شد.


هم‌چنين مسئولان فدراسيون فوتبال ايران به دنبال دريافت نسخه کامل اين مصاحبه و انتشار آن در فضاي مجازي هستند. موضوعي که تا به الان موفق به اجراي آن نشده و در تلاش براي رفع موانع موجود هستند.

ارسال در: پنجشنبه 24 آبان ساعت 02:11 (1397/8/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن