همسايگي امير و ايکر مقدس در جدول بهترين ها
شماره خبر : 149152
دروازه بان ايراني تيم ماريتيمو در پايان هفته دهم رقابت هاي ليگ برتر پرتغال به عنوان يکي از با ارزش ترين دروازه بان هاي اين مسابقات انتخاب شد.

روند صعودي اميرعابدزاده دراين فصل چشمگير بوده است به طوري که از همان هفته هاي اول همواره نامش به عنوان يکي از بهترين هاي اين ليگ جذاب مطرح بوده است. درباره ليگ پرتغال مي توان گفت که حضور 5 تا 6 تيم پرافتخار و قدرتمند باعث شده که کيفيت اين مسابقات بالا باشد.  ليگ پرتغال در بين ده ليگ برتر فوتبال قاره اروپا و جهان است و همين نشان مي دهد که اين ليگ کيفيت بالايي دارد.


با اين وصف حضور موفقيت آميز اميرعابدزاده مي تواند به اين معنا باشد که او با حضور در چنين مسابقاتي علاوه بر کسب تجربه خيلي خوب بازي مقابل تيم هايي چون بنفيکا، پورتو، اسپورتينگ و دروازه باناني چون ايکر کاسياس، در معرض ديد باشگاه ها و ليگ هاي بزرگتر قرار بگيرد.


او امسال هم جام جهاني را تجربه کرد و هم در ليگ پرتغال عناوين خوبي را به دست آورد هرچند اين عناوين اغلب شخصي بودند چرا که ماريتيمو در هفته هاي اخير نتايج خوبي نگرفته و از بالاي جدول به ميانه ها آمده است. با اين حال او در حال حاضر و در انتخابي که روزنامه معروف آبولا بعد از هفته دهم ليگ پرتغال انجام داده يکي از با ارزش ترين دروازه بانان و يکي از با ارزش ترين بازيکنان اين فصل بوده است.

 


همنشيني با کاسياس


اميرعابدزاده در اين فصل با يکي از الگوها و اسطوره هاي دوران کودکي اش به نوعي همنشين شده است. ايکر کاسياس بزرگ دروازه بان رئال مادريد و تيم ملي اسپانيا و يکي از پرافتخارترين بازيکنان تاريخ فوتبال جهان که تمامي افتخارهاي موجود را به دست آورده ، دروازه بان پورتو است و امسال يک بار نيز در هفته نهم رودرروي هم قرار گرفتند. با اين وجود امير در رده بندي هاي باارزش ترين ها نيز از ابتداي فصل با کاسياس رقابت داشته است و اين اتفاق جالبي براي او است.


روزنامه آبولا که يکي از معتبرترين نشريات پرتغالي است بعد از هفته دهم و در حالي که ليگ هاي دنيا به خاطر مسابقات فيفادي تعطيل است اقدام به انتخاب بهترين هاي اين ليگ در پايان هفته دهم کرده است و نام اميرعابدزاده در ميان باارزش ترين بازيکنان اين ليگ ديده مي شود.

 


سومين دروازه بان


امير عابدزاده براساس امتيازات اين روزنامه سومين دروازه بان باارزش ليگ برتر پرتغال بوده است. در اين جدول موريال دروازه بان تيم بلننزس با 32.5 امتياز در صدر بهترين دروازه بانان ليگ پرتغال قرار دارد. او در اين فصل در 10 مسابقه 8 گل خورده و 6 بار هم کلين شيت کرده است. اما نفر دوم اين رده بندي ايکر کاسياس دروازه بان پورتو است که 29.5 امتياز کسب کرده است. او در اين فصل در 10 بازي ليگ 6 گل خورده و 7 بار هم کلين شيت کرده است. اميرعابدزاده سومين دروازه بان باارزش ليگ برتر و عضو تيم ماريتيمو 25.5 امتياز کسب کرده است. او هم امتياز با هلتون ليته دروازه بان برزيلي تيم بواويستا اما به دليل گل هاي بيشتري که دروازه بان برزيلي از امير خورده و کلين شيت هاي کمتري داشته در رتبه چهارم قرار گرفته است. کايو سکو دروازه بان برزيلي فرننزه نيز با 22 امتياز در رتبه پنجم قرار گرفته است.


بيست و يکمين بازيکن ارزشمند


اما در ميان باارزش ترين بازيکنان اين فصل از رقابت هاي ليگ پرتغال نيز امير عابدزاده در رتبه بيست و يکم بهترين هاي نشريه آبولا قرار گرفت. در اين رتبه بندي ديه گو سوسا مهاجم تيم براگا با 46.5 امتياز در رتبه باارزش ترين بازيکنان اين فصل تا پايان هفته دهم قرار گرفته است. کاسياس نيز در رتبه پانزدهم اين جدول قرار گرفت و اميرعابدزاده در نيز در رتبه بيست و يکم قرار گرفته است. او سومين دروازه بان حاضر در ليست باارزش ترين هاي فوتبال پرتغال و در ميان مهاجمان گلزن و هافبک هاي گلساز او در رتبه بيست و يکم قرار گرفت که رتبه با ارزشي به حساب مي آيد.

 


تنها نماينده ماريتيمو


نکته اي که درباره اميرعابدزاده  مي توان گفت که او تنها نماينده تيم ماريتيمو در بهترين هاي ليگ پرتغال است. موضوع جالب شايد اين باشد که معمولا در فوتبالي که مهاجمان و هافبک ها در جمع بهترين ها هستند اميرعابدزاده به عنوان يک دروازه بان خودش را به اين جمع رسانده است. عابدزاده در اين فصل دو بار در تيم منتخب هفته حضور داشته است.

 

ارسال در: چهارشنبه 23 آبان ساعت 13:59 (1397/8/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن