قطبي: کار کردن در فوتبال آلمان روياي من است
شماره خبر : 149150
وبسايت آلماني transfermarkt با انتشار گزارشي درباره‌ي افشين قطبي با او گفتگو کرده و از او به عنوان يک مربي خلاق و دنيا ديده ياد کرده است.

اين وبسايت آلماني در گزارش خود مي‌نويسدقطبي 54ساله تا کنون در هفت کشور کار کرده و چه در کره‌ي جنوبي، ژاپن يا ايران، هميشه تاثيرگذار بوده و نامش را در ميان هواداران فوتبال ماندگار کرده است. اين وبسايت آلماني مدعي شده که بعضي باشگاه‌هاي آلماني متوجه فعاليت‌هاي قابل توجه قطبي شده و او چندين بار تا يک قدمي حضور در آلمان به عنوان مربي پيش رفته است.

 

بر اساس اين گزارش با توجه به واکنش بازيکنان و هواداران تيم چيني شيجياژوانگ اور برايت که بعد از رفتن قطبي از اين باشگاه در ماه سپتامبر موقع خداحافظي از سرمربي‌شان گريه مي‌کردند نشان مي‌دهد که او چه شخصيت گيرا و کاريزماتيکي دارد.

 

قطبي در اين مصاحبه مي‌گويد:" راستش را بخواهيد من هواداراني را ترجيح مي‌دهم که شاد باشند و پرشور تيم‌شان را تشويق کنند نه اينکه گريه کنند. من با شور و شوق زايدالوصف عاشق فوتبال هستم و اين را در کارم هم نشان مي‌دهم".

 

اين وبسايت آلماني متذکر مي‌شود که قطبي در ايران به دنيا آمده و در آمريکا بزرگ شده است و به خاطر محل تولدش هميشه مجبور بوده براي ثابت کردن خود وقت و زمان بيشتري سرمايه‌گذاري کند. قطبي در مصاحبه‌اش مي‌گويد:" من به ريشه‌هاي خود و به گذشته و تاريخم افتخار مي‌کنم. اين ريشه‌ها باعث شده من به يک درک فرهنگي چندسويه برسم و بتوانم تحمل و رواداري پيدا کنم. ولي با توجه به اينکه در يکي از قطب‌هاي سنتي فوتبال به دنيا نيامده‌ام هميشه مجبور بودم خودم را ثابت کنم و نسبت به رقبايم مربي و فرد بهتري باشم".

 

وبسايت آلماني مي‌گويد قطبي بزرگترين افتخار ورزشي‌اش را در کشور  زادگاهش ايران بدست آورده است. او در سال 2008 با باشگاه پرسپوليس قهرمان ليگ ايران شد، به عنوان بهترين مربي سال ايران انتخاب شد و سپس سکان هدايت تيم ملي ايران را به دست گرفت. ولي قطبي در مصاحبه با اين وبسايت گفت:" راستش موافق نيستم که بگوييم آن قهرماني بزرگترين موفقيت دوران فوتبالي من بوه. من در تمام سطوح و به شکل‌هاي مختلف موفق بوده‌ام. وقتي آدم در جواني که فوتبال بازي مي‌کند و در بازي‌هاي مهم برنده مي‌شود اين  موفقيت‌ها برايش همانقدر مهم است که بعدها کسب موفقيت‌هاي ملي يا پرورش بازيکنان ملي‌پوش. ولي مي‌توانم بگويم مهمترين افتخارات من يکي چهارم شدن در جام جهاني 2002 با کره‌ي جنوبي و قهرماني با لس‌آنجلس گلکسي در ليگ و جام حذفي آمريکا و البته قهرماني با پرسپوليس در ليگ ايران بوده است".

 

قطبي در بخش آخر اين مصاحبه به سوال وبسايت آلماني درباره‌ي تمايل باشگاه‌هاي آلماني به استخدام او که چند بار تا يک قدمي حضور او در آلمان پيش رفته ولي به واقعيت نپيوسته توضيح مي‌دهد. وبسايت آلماني اشاره مي‌کند که باشگاه‌هاي فورتونا دوسلدورف، هانوفر و پروسيا مونستر در برهه‌هاي زماني‌اي براي استخدام قطبي ابراز تمايل کرده‌اند ولي در نهايت حضور قطبي در آلمان منتفي شده است. قطبي در اين باره گفت:" من هم از اينکه نشد تا مربي‌گري در فوتبال آلمان را تجربه کنم متاسفم. ولي فکر کنم علت اصلي اين بوده که سبک و سياق مربي‌گري من به آنچه فوتبال آلمان به آن علاقه دارد متفاوت است. ولي من در تمام طول عمرم به فوتبال آلمان علاقمند بوده‌ام. بچه که بودم شبها تا ديروقت بيدار مي‌ماندم تا بازي‌هاي بوندس‌ليگا را زنده تماشا کنم. ده ساله که بودم براي تماشاي جام جهاني 1974 به آلمان آمده بودم. بله واقعيت اين است که کار کردن در فوتبال آلمان براي من يک رويا است".

 

ارسال در: چهارشنبه 23 آبان ساعت 10:27 (1397/8/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن