نايب قهرماني تلخ اينگونه شيرين شد(عکس) (اختصاصي)
شماره خبر : 149107
فينال رقابت هاي ليگ قهرمانان يک نقطه عطف و يک اتفاق ويژه بود که در تاريخ فوتبال ايران براي هميشه ثبت خواهد شد و اصلي ترين دليل آن هم حضور خانم ها در ورزشگاه بود.

سرانجام خانم هاي علاقمند به فوتبال توانستند در شرايط رسمي به ورزشگاه آزادي بيايند. حدود هزار هوادار خانم روز گذشته در ورزشگاه آزادي و در جايگاه مخصوص حضور پيدا کرده و اقدام به تشويق تيم پرسپوليس کردند هرچند در پايان نماينده فوتبال ايران در فينال نتوانست به مقام قهرماني برسد.


حضور خانم ها در بازي روز گذشته و  چند بازي اخير مثل مسابقه با السد، اتفاق مهمي در فوتبال ايران است چرا که سرانجام بعد از سال ها اين اتفاق به طور رسمي رخ داد و البته خيلي از مسايلي که نسبت به آن ها نگراني وجود داشت رخ نداد. خانم ها ديروز در جايگاه کنار جايگاه آقايان نشستند و موضوع جالب اينجا است که روز گذشته ورزشگاه آزادي يکي از سالم ترين روزهايش را از نظر الفاظ و حرکات داشت.


از طرف ديگر به نظر مي رسيد شايد اولين حضور رسمي خانم ها نظم مورد نظر براي مسابقه فينال را به دليل ناآشنايي فوتبال ايران با اين موضوع مخدوش کند که البته اين اتفاق برعکس افتاد و همانطور که گفته شد استاديوم آزادي با وجود عدم نتيجه گيري پرسپوليس روز خوبي را سپري کرد.


موضوع قابل توجه ديگر ميزان عشق و علاقه اي بود که خانم هاي تماشاگر به فوتبال نشان مي دادند.در حالي که ذهنيت کليشه اي وجود دارد که زن ها نمي توانند مثل مردها در فضاي فوتبال به عنوان تماشاگر عمل کنند اما خانم ها در بازي ديروز نشان دادند که مي توانند تماشاگراني جدي و حرفه اي براي فوتبال ايران باشند.

 


آن ها ديروز مثل هواداران آتشين مرد فوتبال در ورزشگاه آزادي پرچم در دست داشته يا از آن ها شنل و دستمال سر درست کرده و صورتشان را رنگ کرده بودند. آن ها در طول نود دقيقه مثل تمام هواداران فوتبال حرص خوردند، بالا و پايين پريدند و تيمشان را تشويق کردند.


بعد از بازي فضاي مجازي و ابراز احساسات زن هايي که به ورزشگاه رفته بودند نشان مي داد که اين بازي با وجودآن که پرسپوليس نتوانست به مقام قهرماني برسد، اما براي خانم هايي که شانس حضور در ورزشگاه را پيدا کردند کم از حس قهرماني نبوده است.


با حضور زن ها در ورزشگاه آزادي تلخي عدم قهرمان شدن پرسپوليس و شکست اين تيم در مجموع دو بازي رفت و برگشت برابر حريف ژاپني احساس نشد چرا که فوتبال ايران علاوه بر مدال نقره و نايب قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا توانست تجربه بزرگ بازي با حضور زنان در ورزشگاه را تجربه کند آن هم در حالي که ورزشگاه آزادي يکي از بهترين روزهايش را از نظر سلامت فضا تجربه کرد.

 

ارسال در: يکشنبه 20 آبان ساعت 14:38 (1397/8/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن