برانکو خالق معجزه شيرين مي شود؟ / تورج عاطف
شماره خبر : 149069
ايوانکوويچ بخوبي ما را مي شناسد. ايراني هاي رمانتيک و دراماتيک و عاشق معجزه هستند.

برانکو در شنبه 19 آبان 1397فرصت رسيدن به يک معجزه شيرين را دارد . او عاشق رقصيدن در چنين ميداني است.


کرواتها   در سال 1998 در حالي که براي اولين بار در جام جهاني فرانسه شرکت مي کردند به مقام  سوم رسيدند و داور شوکر  که امروز يک مدير برجسته در فوتبال اين کشور است را صاحب کفش طلائي آن تور نمنت ديدند و در آن سال يک کمک مربي به نام برانکو ايوانکوويچ معجزه را تجربه کرد اما اگر در نيمه نهائي ميزبان حريفشان  نبود شايد معجزه  بزرگتري رخ مي داد. فينال کرواتها که بيست سال بعد به واقعيت رسيد .


ايوانکوويچ  در سال 2002 وقتي استادش بلاژويچ نتوانست موفق شود   تيم ملي ايران را به اولين  جام جهاني آسيائي برساند سر مربي تيم ملي اميد شد. او در سئول علي دائي که سهميه تيم بزرگسالان بود را هم از دست داد ولي به فينال رسيد و از قهرماني ايران در بازيهاي آسيائي 1998 دفاع کرد و اين آخرين افتخار ما در اين بازيها تا به امروز  بود.


برانکو ايوانکوويچ مي توانست معجزه ديگري در سال 2004 رقم بزند و تيم ملي ايران را به فينال بازيهاي جام ملتهاي آسيا پس از نزديک 28 سال برساند اما يک اخراج و يک پنالتي بچگانه  در نيمه نهائي  اين معجزه را ميسر نکرد و اين آخرين حضور تيم ملي ما در جمع 4 تيم برتر آسيا تا به  امروز است.
برانکو را در جام جهاني 2006 له کرديم . او رفت اما در ليگ پانزدهم او تا آستانه يک شبه معجزه رفت و نزديک بود قهرماني بزرگي را براي تيمي بياورد که کاپيتان تيمش به ناگهان فوت کرد و شروع اسف باري داشت اما بازي آخر معجزه رخ نداد و برانکو نتوانست تفاضل گل را شکست دهد و دومي تلخ هم امتياز با قهرمان را کسب کرد 


برانکو به يک فينال ديگر رسيده است. فينالي که به واقع معجزه است . آنها با محروميت از فصل نقل و انتقال و مصدوميت ماهيني و عاليشاه و محروميت نعمتي  پاي به ميداني مي گذارند که بايد دو گل را جبران و گلي نخورند و سپس براي قهرماني گل ديگري هم بزنند. برانکو ايوانکوويچ   يک فيناليست غير منتظره اين بازي ها بود و شايد کمتر کسي فکر مي کند يک تيم ايراني که با اين مشکلات مواجه است پس از سالها فيناليست شود اما اين اتفاق رخ داده است.


برانکو ايوانکوويچ مي داند جدال روزآخر سخت است و شايد به همين دليل در ليگهاي شانزدهم و هفدهم  سرنوشت قهرماني را زود روشن کرد. او نمي خواهد آن حسرت را تجربه کند که در سال 2004 در تيم ملي و  با پرسپوليس در ليگ 15 داشت. برانکو ايوانکوويچ  مي داند که  او و شاگردانش تا به امروز کاري کرده اند کارستان اما طعم شيرين معجزه قهرمان آسيا مي تواند او را به مردي فراموش نشدني در فوتبال اين ديار  تبديل کند .

 

 

ارسال در: جمعه 18 آبان ساعت 13:02 (1397/8/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن