حفظ همزمان رحمتي و حسيني اشتباه بود/ مديران استقلال اشتباه کردند
شماره خبر : 149066
پيشکسوت آبي پوشان گفت: مديران گذشته و فعلي استقلال در نقل و انتقالات اشتباه داشتند و شفر هم اشتباه آنها را با برخي از رفتارهاي خودش تکميل مي‌کند.

علي لطيفي با اشاره به توقف استقلال مقابل ماشين سازي اظهار داشت: متاسفانه براي اولين بار شاهد «هو» شدن شفر بعد از يک بازي استقلال بودم و واقعا دلم گرفت. اين درست است که تيم ما شرايط مناسبي ندارد، اما در ايجاد چنين شرايطي شفر به تنهايي مقصر نيست. در واقع اشتباهات يک مجموعه باعث شده تا شرايط تيم به اين مرحله برسد.

استراتژي نقل و انتقالات اشتباه بود
متاسفانه استراتژي مناسبي براي نقل و انتقالات تعريف نشد. بازيکناني از تيم رفتند که نبايد مي رفتند و برخي بازيکنان ماندند که نبايد مي ماندند. من هم مثل خيلي ديگر از پيشکسوتان باشگاه معتقدم پيراهن اين تيم براي برخي از بازيکناني که الان در آن حضور دارندگشاد است. خيلي از اين بازيکنان درک مناسبي از فضاي استقلال ندارند و نمي دانند در چه تيمي بازي مي کنند.

عمدتا بازيکنان ورودي در حد و اندازه بازيکنان خروجي نبودند و کيفيت فني تيم نسبت به فصل گذشته پايين تر آمده است. در اين شرايط نتايج تيم افت کرد و به به همان نسبت حمايت هواداران رفته رفته کم شد تا حالا که به موجي از اعتراض بدل شده است.

شفر اشتباهات مديريت را کامل کرد
تا اينجاي کار، من شفر را مقصر نمي دانم و اين ضعف مديريت، از مديران گذشته تا مديران فعلي بود که باعث تضعيف تيم در نقل و انتقال شد. اما شفر هم به نوعي اين اشتباهات را کامل کرد. داشته هاي استقلال نسبت به فصل گذشته آب رفته اما شفر هم از همين داشته ها به نحو احسن استفاده نمي کند. او مي تواند با اتخاذ تدابير تاکتيکي بهتر و تعويض هاي حساب شده تر شرايط را بهبود بخشد.

به استقلال در اين فصل اميدي ندارم
برانکو از اولين روز حضورش در پرسپوليس تاثيرات خودش را در اين تيم گذاشت و گرچه در هفته هاي اول بد نتيجه مي گرفت و تا آستانه اخراج هم پيش رفت، اما نشان داد که زيرساخت هاي مناسب را براي پيشرفت ايجاد مي کند. من اين حالت را در استقلال فعلي نمي بينم. در اين استقلال نشانه هاي درست کردن زيرساخت و پيشرفت در آينده را نمي بينم، مگر آن که تحولات اساسي در اين تيم شاهد باشم.

استقلال يکي را مثل کريم باقري مي خواهد
شايد برخي ها تصور کنند منظور من اخراج شفر است. در حالي که اصلا چنين نظري ندارم. برعکس شفر بايد حفظ شود و به خوبي مديريت شود. بهتر است کادر فني استقلال تقويت شود و در نقل و انتقالات زمستاني بيشتر به شفر کمک شود.

من براي بيژن طاهري بعنوان يک پيشکسوت احترام بسيار زيادي قائلم و ايشون را بهترين گزينه براي حضور در کادر فني مي دانم. حضور يکي مثل بيژن طاهري در کادر فني استقلال لازم است، اما کافي نيست.

بايد يک مربي از خانواده استقلال که شرايط سني اش به شرايط سني بازيکنان نزديک باشد به کادر فني اضافه شود. درست مثل کريم باقري در پرسپوليس که به اعتقاد من بعد از برانکو حياتي ترين نقش را در اين تيم دارد. جاي يکي مثل کريم باقري در کادر فني استقلال خالي است.

مجموعه استقلال يک دل نيست
يکي از مشکلاتي که استقلال از آن رنج مي برد عدم يکدلي در اين تيم است. اين ناهماهنگي و عدم يک دلي از مديريت شروع مي شود و به کادر فني مي رسد، از کادر فني به بازيکنان و از آن به هواداران منتقل مي شود. 

اين غير همدلي در مجموعه باشگاه کاملا محسوس است. اين مجموعه يک دست نيست و بايد اين ناهماهنگي و غير همدلي از بين برود.

حضور همزمان رحمتي و حسيني اشتباه بود
يکي از اشتباهات بزرگ در زمان نقل و انتقالات، حفظ همزمان رحمتي و حسيني بود. تجربه نشان داده که حضور دو دروازه بان مدعي هميشه به ضرر استقلال بوده است. مديران بايد آن زمان از بين رحمتي و حسيني يکي را انتخاب مي کردند و يک دروازه بان با سطحي پايين تر براي نيمکت مي آوردند. 

نه به اين که دو دروازه بان خوب را با هم نگه داشتند، نه به اين که بازيکناني مثل جباروف و ابراهيمي و تيام را که بايد حفظ مي کردند را نتوانستند حفظ کنند.

وزير شائبه طرفداري از پرسپوليس را از بين ببرد
در اين که وزير محترم ورزش پرسپوليسي است هيچ شکي ندارم. وزير هم مثل هر شهروندي اين حق را دارد که هوادار يک تيم باشد، اما نبايد اين هواداري را در مسئوليتي که دارد دخالت دهد.

مي دانم وزير نقشي در تضعيف استقلال ندارد، اما رفتار برخي از اطرافيان وزير باعث مي شود هواداران استقلال دچار سوء ظن شده و اين شائبه براي آنها ايجاد شود که وزير به حمايت از پرسپوليس، تعمدا استقلال را تضعيف کرده است.

وقتي اطرافيان وزير ويدئو پر مي کنند و به حمايت از پرسپوليس براي هواداران استقلال کري مي خوانند و اين ويدئو را منتشر مي کنند، طبيعي است که براي هواداران استقلال هم اين شائبه ايجاد شود که آقاي سلطاني فر تعمدا استقلال را تضعيف مي کند. وزير بايد اين شائبه را از بين ببرد.

ارسال در: جمعه 18 آبان ساعت 11:32 (1397/8/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن