بشار رسن: اگر بازي معمول‌مان را مقابل کاشيما آنتلرز انجام دهيم، مي‌توانيم تاريخ‌سازي کنيم
شماره خبر : 149057
بشار رسن، هافبک عراقي تيم فوتبال پرسپوليس نسبت به قهرماني شاگردان برانکو ايوانکوويچ در ليگ قهرمانان آسيا اميدوار است.

بشار رسن که اين روزها به همراه تيم فوتبال پرسپوليس خود را آماده رويارويي با کاشيما آنتلرز ژاپن در دور برگشت فينال ليگ قهرمانان آسيا مي‌کند، در تاريخ 11 اکتبر (19 مهر) در حالي در ديدار دوستانه‌اي مقابل آرژانتين براي تيم ملي فوتبال عراق به ميدان رفت که ساعت اوليه همان روز مادرش درگذشته بود اما پدرش از اعضاي تيم ملي عراق خواسته بود تا قبل از پايان بازي اين موضوع را به بشار منتقل نکنند. اين خبري شوکه‌کننده‌اي براي اين هافبک جوان بود که به مادرش بسيار نزديک بود. رسن 21 ساله پس از مطلع شدن از موضوع درگذشت مادرش، اردوي تيم ملي عراق در عربستان را ترک کرد تا در مراسم خاکسپاري او شرکت کند و سپس يک هفته بعد به تيم باشگاهي‌اش يعني پرسپوليس بازگشت تا آنها را در بازي برگشت مقابل السد در دور برگشت از مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا همراهي کند.

بشار رسن در گفت‌وگو با سايت رسمي فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) با يادآوري درگذشت مادرش گفت: هرگز آن روز را فراموش نخواهم کرد. برايم خيلي سخت بود که مادرم را در سن جواني از دست بدهم. او مادر و رفيقم بود. بازيکنان ديگر تيم مي‌دانستند که مادرم درگذشته اما به من نگفتند تا بتوانم بازي مقابل آرژانتين را تمام کنم.

وي تصريح کرد: پس از هفت روز طاقت‌فرسا که من و خانواده‌ام عزادار و تسليت‌ها را پذيرا بوديم، من به ايران بازگشتم. پيش از بازي با السد هم در يکي، دو جلسه تمريني تيم شرکت کردم. پس از صعودمان به فينال ليگ قهرمانان آسيا هم حسي ترکيب از خوشحالي و غم داشتم، به خصوص اينکه مادرم هميشه اولين کسي بود که پس از هر بازي با من تماس مي‌گرفت.

هافبک عراقي پرسپوليس در تکميل صحبت‌هايش خاطرنشان کرد: اين اولين بازي بود که پس از درگذشت مادرم انجام دادم. پس از پايان بازي متوجه شدم که ديگر نمي‌توانم با مادرم صحبت کنم، شرايط خيلي بدي داشتم و نمي‌توانستم احساساتم را کنترل کنم.

رسن که در سال 2010 سابقه قهرماني با تيم نيروي هواي عراق در مسابقات اِي‌اف‌سي کاپ را دارد، همچنين در خصوص بازي برگشت دو تيم پرسپوليس ايران و کاشيما آنتلرز ژاپن که قرار است شنبه شب در ورزشگاه آزادي تهران برگزار شود، گفت: بازي تاريخي براي پرسپوليس و شخص خود من خواهد شد، به خصوص بعد از قهرماني که با تيم نيروي هوايي عراق در اِي‌اف‌سي کاپ تجربه کردم. رسيدن به فينال ليگ قهرمانان آسيا خود دستاورد بزرگي است. کاشيما آنتلرز تيم خوبي است، اما ما پيش از اين هم موفق شده‌ايم تيم‌هاي قدرتمندتري همچون الدحيل (3 بر 2) و السد (2 بر يک) را شکست دهيم.

بشار در پايان تأکيد کرد: ما در بازي رفت مقابل کاشيما آنتلرز آنطور که بايد نتوانستيم بازي کنيم، به خصوص در نيمه دوم. اگر بازي معمول و بااستاندارد خودمان در بازي برگشت را انجام دهيم، مي‌توانيم با کسب عنوان قهرماني تاريخ‌سازي کنيم و در رقابت‌هاي ماه آينده جام باشگاه‌هاي جهان هم شرکت کنيم.

ارسال در: پنجشنبه 17 آبان ساعت 10:34 (1397/8/17)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن